Takové soužití na paneláku, to je příběh nad příběhy. Co rodina, to jiné zvyklosti, včetně bezohledného chování. Více se již dočtete v příspěvku od čtenářky Lenig.

Milá redakce, milé žínky!
Na dnešek je vypsáno téma BEZOHLEDNOST a myslím, že našich příspěvků nebude málo. Kdo z nás se nesetkává téměř dnes a denně s nějakou bezohledostí a kdo se jí sám nedopouští?

Začnu tím, co je pro mne aktuální. Bydlíme už přes rok v paneláku a o sousedech bohužel, víme téměř všechno. Kdy se kdo s kým pohádal, kdo přišel pozdě domů a opilý, které dítko dostalo špatnou známku, apod. Ale vezmu to popořádku.

Nad námi bydlí dvě ženy, matka (věk tak mezi 55 - 75 - lépe neodhadnu, protože pije jako Dán) a dcera (35-38 let). Tyto dvě „dámy“ dokáží dělat rámus již od 3. hodin od rána. Něco jim stále padá na zem, nahlas se baví, bouchají, vrzají s nábytkem....Nevím, zda problémy s alkoholem má i ta dcera, ale matka určitě, takže si myslíme, že ten hluk dělá především ona. Zcela nedávno jsem se dozvěděla, že teda mají ještě kocourka, čímž se vysvětlily některé divné rány, kdy to vypadá, jako by stále něco padalo na zem. To si kocour nejspíš hraje. Ale takový hluk, jako když upadne láhev a kutálí se po zemi, ten se nedá splést. V jiných případech se rozbije. Tyto zvuky jsou slyšet častěji večer. Jinak tedy dcera chodí na směny a ráno když odejde kolem 5. hodiny, se zvuky a hlasité mluvení PO DVOU HODINÁCH utiší.

Pokud přijde z odpolední po 22.hodině, naopak minimálně do jedenácti si s matinkou hlasitě povídají...v létě na balkoně. K tomu obě hulí a všechen zápach jde k nám. Dokonce občas u nás na balkoně najdeme i vajgly. Ještě před rokem žil manžel té násosky, takže byly denně slyšet šílené hádky opilé paní a nemocného pána. Myslíme si, že ho žena utýrala...

Ale to ještě nejsou všechny důvody, proč si o těchto ženách myslíme, že jsou hodně bezohledné. Podle nás mají plovoucí podlahy anebo dlažbu v bytě, tak jako my. Jenže odsouváním židlí a často i stolu příšerně vržou po podlaze, že nás už kolikrát rozbolela hlava. My jsme si hned, jak jsem se nastěhovali, nohy židlí i stolu podlepilI filcovými kolečky, ale vrzání shora slyší i partaj pod námi. Takže tyto dvě dámy podle mne vedou na prvním místě v bezohlednosti.

Sousedé pod námi jsou mladá rodina s dvěma dětmi. I od nich je slyšet často pláč malého chlapečka nebo vztekání se skoro čtyřleté slečny, do toho teda maminčino napomínání, dosti často velmi hlasité. Ale toto se dá spíš pochopit.

Vedle nás bydlí rodina sice světlých, ale přesto lidí, patřících mezi méně přizpůsobivé, ti zase mají velmi často v maličkém 1+kk mraky návštěv, takže se od nich šíří nejen zápach cigaret, ale i hluk, jak se překřikují. Navíc jim asi špatně zavírají dveře od bytu, protože s nimi pokaždé třísknou, až se nám klepou okenní tabule. Mimo to, že když vyjdeme na chodbu, máme pocit, že jsme se ocitli v hospodě poslední cenové skupiny. Kouří tam snad i jejich malé dítě a druhé brzy očekávají.

V patře nad námi mají před rozvodem, takže z jejich hádek bývalo slyšet každé slovo, naštěstí se už paní s dcerkou odstěhovala.

Další pán v posledním, 4.-poschodí si také rád přihne, takže když se motá v noci domů, šíře chodby mu nestačí a často se opře i o naše dvěře než pokračuje dál.

Také sousedé se mezi sebou na chodbách hádají, kdo uklidil a kdo ne, kdo že to háže vajgly z balkonu na trávník - jeden to svádí na druhého.

V našem malém čtyřpatrovém paneláčku je fakt slyšet všechno. Jediní lidé, o kterých nevíme, jsou tu postarší babičky, žijící samy a rodina též postarších manželů. A já pevně doufám, že i my se chováme převážně tiše...

A tak bych mohla pokračovat. Já vím, řeknete si panelák, ale jinou možnost bohužel nemáme. A když jsme vloni kupovali náš byt, bylo nám řečeno, že tam je kllid, bydlí tam samí slušní lidé... těžko to mohli posuzovat ti, co ráno odešli do práce, vraceli se večer, byli 4, takže oni sami nadělali dost hluku na to, aby nevnímali své sousedy. Kdežto já jsem doma a vše slyším, totéž manžel, když přijde z práce a chce odpočívat.

Mějte pěkné pondělí
Lenig

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Jak to tak čtu, tak my pěkné pondělí mít budeme, ale co vy? To je opravdu nezáviděníhodná situace, panelák plný lidí, a z toho téměř polovina bezohlední.
Bohužel, chápu vás, ne každý má na to, aby měl svoje vlastní bydlení.
Tak pevné nervy a třeba se ty dvě nad vámi umoudří.
A děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Bezohlednost

  • Setkáváte se ve svém okolí s bezohledností?
  • Byl někdo bezohledný vůči vám samotným?
  • Byla jste i Vy sama někdy bezohledná?
    (a pak jste toho třeba litovala)
  • Napište nám nějaký příběh, který se vás dotkl.
  • Myslíte, že bezohledné chování společnosti je v dnešní době větší, než dejme tomu, v době našich babiček?
  • Co považujete za největší lidskou bezohlednost?
    Vůči komu? Vůči čemu?

Jsou to jen záchytné body, o bezohlednosti můžete psát samozřejmě svými vlastními slovy. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: luxusní dámskou kosmetikou Planet spa / pleťovým mlékem na obličej, krk a dekolt, a na ruce.

darek

Reklama