.

Lenig: Říkám ANO, pokud bude vše právně a sociálně ošetřeno

Novinky

Lenig: Říkám ANO, pokud bude vše právně a sociálně ošetřeno

Také čtenářka Lenig se staví k osvojení dětí registrovanými partnery kladně. Ve svém příspěvku se však zamýšlí i nad tím, za jakých podmínek by mělo fungovat.

Krásný zimní den všem žínkám a celé redakci!
Registrované partnerství - tak to samo o sobě již byla „bomba“, když se o tom začalo mluvit ve světě a později se uznalo i v Čechách.
Za svých 51 let života jsem se setkala s homosexuálními páry. V mém mládí byli tito lidé považováni za nemocné, špatné, odlišné.
Po revoluci jsme si zvykali na to, že je to normální jev, ti jedinci za svou sexualitu nemohou, protože se s tím narodili atd.

Později páry přišly s tím, že chtějí děti. Ženské páry to mají malinko jednodušší. Pokud je toho aspoň jedna z žen schopna, může nějaký čas „chodit“ s mužem, nechat se oplodnit a potom mají svoje vlastní dítě. Nevím, do jaké míry je to vhodné. Když se později tyto ženy rozejdou, komu připadne jejich děťátko? Nu, je to asi jako u normálního rozvodu.

Mužské páry se takto zařídit nemohou. Ale řekněme si na rovinu. Je opravdu u nás hodně párů, kteří to dítě chtějí? Já sama nevím, neznám statistiky registrovaných partnerů ani netuším, kolik z nich by chtělo dítě.

Chápu ovšem, že touha po dítěti je v každém z nás, takže pokud chce homosexuální pár dítě, nevidím v tom nic zvláštního. Běžné heterosexuální manželské dvojice, které si chtějí osvojit dítě, musí přece projít řadou vyšetření, dotazníků, zkoumání.  Proto předpokládám, že i homosexuální páry by tímto museli projít. A když se ukáže, že jsou schopni, tak PROČ NE???

Poukazovat na to, že není zdravé, aby dítě vyrostlo jen u žen a neznalo mužské vzory...však tento stav je zcela normální v rodině, kde děti zůstanou třeba po rozvodu (nebo když je žena svobodná) u matky a ta je vychovává společně s babičkou a kamarádkami. Zase neznám statistiky, ale vím, že tento jev je hodně častý.

A homosexuální muži, ti mají pro změnu tolik přítelkyň mezi ženami, že ani u nich by dítě nevyrůstalo zase jen mezi chlapy, ale určitě by se děti setkávaly s jejich kamarádkami. Stále mluvíme o slušných lidech s čistým rejstříkem.

Ovšem je určitě více než nutné do testů pro registrované partnery přidat navíc nějaké podotázky, které by mohly rozkrýt, zda třeba muži nejsou nějakým způsobem úchylní a nebudou potom děti zneužívat. To samé i obráceně u žen.

Sama jsem před 24. lety žádala na úřadech o chlapečka do naší rodiny, tak vím, co půlroční zkoumání znamenalo, kolik testů jsme museli s manželem a dcerou vyplnit,  a tak si myslím, že když se takto bude postupovat i u homosexuálních párů, je to v pořádku. Vyjdou-li s čistým štítem, mohou se o dítě starat jako ostatní zdraví a normální lidé.

Nás sociální odbor celé roky sledoval, navštěvoval, dělali pro nás rodinné víkendové akce, takže jsme byli stále v kontaktu a pokud vím, dělá se to dodnes. Takže ta péče o dítě je stále sledovaná. A pokud by se dělo nějaké příkoří dítěti, od toho jsou tu úřady, aby zakročily. Leč toto platí u všech rodičů.

Takže já říkám ANO, pokud bude vše právně a sociálně ošetřeno.

Hezký den přeje Lenig

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Děkuji za obsáhlý příspěvek, ve kterém je opět spousta zajímavých argumentů. Zrovna včera šel v televizi dokument s Eduardem Cupákem, který si také přál se svým přítelem osvojit dítě, ale nakonec to vzdal, protože sám usoudil, že by na něj neměli čas a že by to prostě nešlo. Doba se posunula, takže určitě i posuzování je na vyšší úrovni.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

 • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
 • Přijde vám to normální?
 • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

   
04.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [11] onohlo [*]

  pěkný příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:20:25
 2. avatar
  [10] heligona [*]

  lenig — #8 Tak už se rozhodni, jsou ti homosexuálové úchyláci zneužívající děti, nebo ne? V článku jsi naznačila, že ano, v příspěvku č. 7 jsi to promptně popřela a teď zas tvrdíš že homo = s větší pravděpodobností úchyl než hetero. Prase aby se v tom vyznalo Sml80

  superkarma: 1 04.02.2013, 18:14:11
 3. avatar
  [9] átéčko [*]

  lenig — #8 Homosexualita neznamená, že dotyčný je jakkoliv zvrácený. To může být i heterosexuál. Je opravdu velký rozdíl mezi homosexalitou a pedofilí!!!!!!!

  superkarma: 2 04.02.2013, 17:42:10
 4. avatar
  [8] lenig [*]

  PBD — #5 mám tam psáno i o ženách...

  Ovšem je určitě více než nutné do testů pro registrované partnery přidat navíc nějaké podotázky, které by mohly rozkrýt, zda třeba muži nejsou nějakým způsobem úchylní a nebudou potom děti zneužívat. To samé i obráceně u žen.

  1. na komentář reaguje átéčko — #9
  2. na komentář reaguje heligona — #10
  superkarma: 0 04.02.2013, 17:37:05
 5. avatar
  [7] lenig [*]

  Rikina — #3 Myslela jsem to tak, aby prostě nedocházelo k tomu, že budou rodiče děti zneužívat...což jistě mohou i hetero páry (a bohužel se to děje), jenže ty nikdo prostě nekontroluje předem, jaci jsou.

  Možná jsem to jen špatně napsala...sorry Sml68

  superkarma: 0 04.02.2013, 17:36:24
 6. avatar
  [6] PBD [*]

  lenig — #2ano,to SAMÉ by mělo platit i pro reg. páry ..To samé znamená to samé,a ne nějaké podotázky kvůli orientaci!

  superkarma: 0 04.02.2013, 13:47:07
 7. avatar
  [5] PBD [*]

  Nelíbí se mi,že pro mě z textu vyplývá,jako kdyby měly být lidé s jinou orientací více "lustrováni" než ty hetero...že snad být můž-homosexuál znamená,že je pravděpodobnější že jedná o uchyla,co by dítě obtěžoval..(je zajímavé,že je v příspěvku poukazovano v souvisloti s uchylákama pouze na muže - copak snad být muž/žena,hetero/gay je nějaký cejch,či předurčenost k něčemu nedobrému či naopak dobrému???? ne,jsme si všichni rovni a nikdo není více či méně skrze orientaci či pohlaví..nebo oboje...!!!)

  Nevím,zda to tak  autorka myslela,nebo si jen neuvědomila,jak to může vyznít a nebo jestli tak vyzněl jen mě...Ale já ho vnímám jak dost diskriminační..Na jednu strano velké ano pro adopci reg.páru,na druhou stranu více lustrace pro takové páry..prostě se mi to nelíbí...

  1. na komentář reaguje lenig — #8
  superkarma: 1 04.02.2013, 13:43:49
 8. [4] Trefa [*]

  Trefa:jenze vsichni nejsou slusne rodiny.vime to z televize,co se mezi lidmi deje.dite potrebuje klidne zazemi.

  superkarma: 0 04.02.2013, 13:33:52
 9. [3] Rikina [*]

  lenig — #2 Ne. Ty jsi výslovně napsala, že homosexuální páry by měly dostávat nějaké otázky a testy navíc, aby se ukázalo, jestli to nejsou úchylové. A teprve potom by se případně mohli starat JAKO ostatní normální a zdraví lidi -  takže oni nejsou normální a zdraví, ve tvém pojetí. Sml80 

  1. na komentář reaguje lenig — #7
  superkarma: 3 04.02.2013, 13:08:17
 10. avatar
  [2] lenig [*]

  Rikina — #1 Já sama jsem si tím rituálem prošla a musela jem být zdravá, bezproblémová a slušná ósoba a čistým štítem a totéž manžel. A proto si myslím, že totéž by mělo platit i pro registrované páry.

  1. na komentář reaguje Rikina — #3
  2. na komentář reaguje PBD — #6
  superkarma: 0 04.02.2013, 12:57:07
 11. [1] Rikina [*]

  To se mi líbí, jak je autorka zdánlivě tolerantní, ale přitom v každé druhé větě zdůrazňuje, že "mluví o slušných lidech s čistým trestním rejstříkem" nebo jak "vyjdou-li s čistým štítem, mohou se o dítě starat jako ostatní normální a zdraví lidé". Sml57 Krása. Sml24 

  1. na komentář reaguje lenig — #2
  superkarma: 2 04.02.2013, 12:50:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme