A máme tady příspěvek od skoro ještě „novomanželky“, s nickem Lenig. Dělá ve svém životě spousta věcí, na které může být právem pyšná a sama sebe pochválit. Posuďte samy.

Milá redakce, Sašo a milé ženy-in!
Sebechvála sice „smrdí“, ale když se samy nepochválíme, často to za nás nikdo neudělá.

Všimne si manžel, že jsme byly u kadeřníka? Ne, no tak mu řekneme: „Hele miláčku, jak jsem dneska krásná!“ Co je na tom, že on jen broukne: „Nojo, máš novou halenku?“ A my bychom ho v tu chvíli nejradši zabily...Nicméně to, že jsme se samy pochválily, by nám mělo dát křídla a nadhled.

Začala jsem s trochou nadsázky, já jsem vdaná teprve 2 roky, takže si manžel ještě všímá (nedovolí si nevšimnout :-) :-) :-) ) !

Ale jinak se opravdu ráda pochlubím, když se mi povede velmi chutná krmě, něco ušít. Nebo když napíšu hezký článek, proč se nepochlubit? To mi připomnělo, že máme tento čtvrtek večer schůzi redakční rady našich novin a šéfka povídala: „Doufám, že přijdeš, budu tě chválit“ a moje reakce na to byla: „Proboha a co jsem provedla?“

Když upeču hezký dezert, taky se pochválím. Tento týden mě čekají vánočky, které jsem slíbila na nedělní roszvěcení vánočního stromu v našem městě. Tak snad se tedy povedou a budu se mít čím chlubit.

A jak píše Saša - ANO vychovala jsem velmi dobře a slušně svou dceru, za to mě i chválí můj tatínek, což mě vždy potěší. Také jsem vychovávala chlapce z dětského domova. Podporuji charitativní organizace.

Dělám mnoho věcí pro naše město, to taky stojí za pochvalu.

A jinak, sama jsem zastáncem toho, že je třeba chválit děti za každý jejich dobrý počin, za hezkou známku ve škole, za pomoc starším osobám nebo třeba i paní učitelce, samozřejmě i za pomoc nám doma. Také chválit své muže, pokud pomohou, ulehčí nám práci. Atd.

Myslím, že bychom se měly umět chválit. Je to potřeba, abychom neklesaly na mysli a vážily si samy sebe.

Hezký den Vám přeje
Lenig

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Ta poslední věta… ... abychom si vážily samy sebe, myslím vystihuje vše. Moc hezky jste to sepsala. Myslím, že za dnešní příspěvek se určitě můžete pochválit. A já Vás také chválím :)
Mějte krásný den
Saša

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama