Také čtenářka Lenig dává přednost cestování po krásách České republiky. Důkazem jsou krásné fotografie z míst, která společně s manželem navštívili. A ještě jim k tomu přálo i počasí. Co víc si přát.

Milá redakce a milé čtenářky žínky :-)

Letošní dny dovolené jsme si s manželem překrásně užívali, protože počasí nám vskutku přálo. Na první dovolenou jsme odjížděli krátce po povodních.
V pondělí 10. června ještě pršelo a byla zima, ale v úterý, v den našeho odjezdu najednou vyskočilo na oblohu sluníčko a celých 9 dní našeho cestování po Čechách jsme měli krásně (chvílemi až velké vedro). Jeli jsme přes jižní Čechy na Vysočinu, kde byl první cíl našeho pobytu. Navštívili jsme kamarádku, prohlédli jsme si Pelhřimov, který je znám velkým množství muzeí a druhý den jsme pokračovali na zaplacený pobyt ve Velkém Meziříčí. Cestou jsme se zastavili na krátkou návštěvu v Jihlavě.

Velké Meziříčí  nás udivilo pěkným zámkem, krásnou a velikou zámeckou zahradou a v neposlední řadě i nejvyšším dálničním mostem v Čechách - 77.m vysokým, který spojuje Vysočinu s Brnem. (viz foto). Ve  ValMezu jsme pobyli tři dny a cestovali dál přes Třebíč na brněnskou přehradu, kde jsme měli super sraz s přáteli z netu. Jak někdo spočítal, byl to náš asi již 20. sraz za zhruba 8 let. Paráda. Setkání se vydařilo a parta lidí byla jako vždy moc prima.

Z Brna jsme se znovu vrátili se zastávkou v Telči do Pelhřimova, odkud jsme potom vyjeli na zámek Červená Lhota, do Jindřichova Hradce, do Žirovnice a nakonec neplánovaně do Kamenice nad Lipou. Všude se nám moc líbilo, Kamenice nad Lipou nás doslova dostala do kolen. Překrásný zámek a zámecká zahrada s velmi starou lípou, která byla snad zasazená kolem roku 1248 (viz foto).

Tuto naši dovolenou jsme zakončili na zámku v Orlíku nad Vltavou, kde jsme si díky Orlické přehradě připadali trochu jako u moře . Návrat domů byl tak akorát, když jsme projížděli Plzní, bylo už 40°C. Další dny jsem byla na brigádě nebo zalezlá doma v chládku a nevycházela ven.

Ovšem stále jsme plánovali, že se ještě letos chceme vydat na Šumavu, takže manžel brzy po první dovolené objevil opět na slevomatu pobyt na Šumavě a tak jsme v půlce srpna na 5 dní ještě vyrazili. Bivakovali jsme jen kousek pod Plzní v Děpolticích u Dešenic. Děpoltice měly hezký kromě ksotela jen hotel, kde jsme byli ubytovaní, ale Dešenice jsou krásná obec s mokřady a Dešenickou tvrzí. Z místa pobytu jsme vyjeli na sraz s přáteli do Klatov, další den na jiný sraz s jinými jihočeskými přáteli do Vimperka, navštívili jsme Kašper, Hartmanice, kde v Dobré Vodě můžete vidět jediný skleněný oltář na světě (v kostele sv. Vintíře). Další den jsme byli v Železné Rudě, kde se nám moc nelíbilo, ale díky jedné kamarádce zde z ženy-in jsme se podívali i do Prášil. To je moc pěkná obec s vlastní botanickou zahradou, bizony a archeoparkem. Poslední den jsme ve Strakonicích vyzvedli mou výbornou kamarádku a spolu s ní jsme si prohlédli zámek a hrad v místě setkání, potom navštívili hrad Rabí a naši cestu jsme zakončili opět neplánovaně v Nepomuku, kde se nám také moc líbilo. Jen škoda, že je zámek Zelená Hora zavřený.

My s manželem jsme si letos splnili přání vidět komplet trojhradí Velhrartice-Kašperk-Rabí. První jmenované jsme spolu již navštívili před dvěma lety.
O dovolených jsme se sešli s mnoha přáteli, které máme rozsety po celé republice (většinou to jsou lidé, které jsme poznali díky internetu, což je moc fajn). Kdyby to šlo, tak v našem cestování pokračujeme, zdaleka nemáme splněné všechny cíle, ale bohužel, nejde všechno najednou. České republice dáváme přednost před cizinou, protože je ještě mnoho krásných míst, kde jsme nebyli.

Tak snad zase za rok...
Lenig

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

lenigjednafoto

lenigdvafotot

lenigtrifoto

__________________

To máte pravdu. Krásná je ta naše zem :)
Děkuji za vaše zážitky i fotografie – a zase za rok…
Saša

Téma dne 4. září: Prázdninové fotografie

Posílejte prosím nejvýše dvě (tři) fotografie
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Čtenářku, která pošle nejzajímavější fotografii, odměníme pěkným dárkem: sadou čtyř luxusních sklenic na víno

sklenice

Reklama