Čtenářka s nickem Lenig nemá deštníky ráda. Chtělo by to tedy alespoň nějaké pěkné, úhledné pláštěnky. Má je doma nebo nemá? A používá je nebo nepoužívá? To už se dozvíte v následujícím příspěvku.

Ahoj do redakce a všem žínkám, přeji pěkné pondělí, snad nebude upršené :)
Vím, že je vody třeba, ale deštníky nemám ráda. Malý deštník, který se sice vejde do kabelky, je mi k ničemu, neboť já nosím baťůžek :-)))

No dobře,  i do něho se při lepší vůli vejde, ale nebaví mě ho „tahat“. Deštník si opravdu beru, jen když zrovna leje jako z konve a na to mám velký deštník na holi. Ten jediný moje mohutné tělo může (ale nemusí) uchránit.

Malé deštníky mi stejně nepomohou, zmoknu, jako bych je neměla. A tak je opravdu nenosím, i když jich mám asi 5. Ten na holi vždy jen jeden a pouze do té doby, než ho někde zapomenu. Ve starých dobách se mi to stalo v telefonní budce, kde jsem ho již nikdy nenašla. Protože to byla budka u našeho věžáku, sledovala jsem sousedy, kdo chodí s mým zajímavým modrobílým obr-deštníkem, ale bohužel, nikdy jsem ho už neviděla. Mám podezření, že i tomu sousedovi, který si ho z té budky vzal, došla tato situace. A tak zůstal stát někde v koutě nebo v komoře zapomenut.

Lepší situace byla nechat deštník někde v obchodě. Několikrát jsem volala naší paní trafikantce, kde jsem si ráno kupovala časopis a pak odjela autobusem do práce, že si deštník druhý den vyzvednu. Nebo jsem ho zapomněla již ve městě za kasou supermarketu, kam jsem si chodila pro svačiny. Pokud jsem se vrátila hned, ještě tam byl, jednou mi ho podával mladý pokladník, ale jindy již nebyl a nikdo o něm nevěděl.

Pláštěnku do města zásadně nenosím, ale máme doma asi 3 takové ty malé složené do úhledného balíčku (zatím nikdy vybalené!) a občas si je přichystáme na výlet. Pokud je vezmu, nikdy neprší, horší je ale, když na ně zapomenu...Tak to jistě zmokneme. Naposledy jsme si takto vyrazili v červenci na hrad Rabštejn...venku se mraky honily, nebyl ten nejlepší čas na výlety, leč přijela za námi dcera a ta jistě nechtěla strávit víkend u maminky v paneláku. A tak jsme se dohodli, kam vyrazíme a manžel říkal: „Vem prosím tě, aspoň ty pláštěnky, co někde máme“...a tak jsem je připravila na stůl. Nu, pak ještě vodu vzít na pití, nějaké jablko a tatranku, mikinu, co kdyby se ochladilo....a vyrazili jsme.

Na Rabštejně jsme nechali auto na parkovišťátku a šli se, ještě celkem za sucha projít po zříceninách hradu. Potom jsme našli hezkou uličku lemovanou lidovými domky, která vedla k historickému kamennému mostu z roku 1357 ( městečko Rabštejn nad Střelou je nejmenší české historické město) a hned za mostem jsme objevili naučnou stezku, která vedla lesem. Tak jako lidi činu jsme se po ní vydali. Došli jsme asi za polovinu a těšili se na vyhlídku, najednou byla tma a začalo pršet..., ne to není správný výraz. Začalo lejt jako z konve! :-(

A vy už víte, co asi přijde...  hrabu v batůžku pro pláštěnky a ony mršky zůstaly v kuchyni na stole, kde jsme je při návratu, všichni tři mokří jako vodníci, našli. Stále ještě jsou nepoužité  a tuším, že i dlouho budou.

Přeji vám hezký, suchý den.

Lenig

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Také přejeme hezký suchý den. Vypadá to, že vydrží. A pokud bude takový i o víkendu, člověk by se vydal i na ten hrad Rabštejn. Dobrý tip :)
(a po cestě se u vás stavíme, jestli byste nám nepůjčili ty pláštěnky, člověk nikdy neví…))
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama