Novinky

Lékárna je „kšeft“ jako každý jiný. Pokud to jde, vyhnu se jí

Čtenářka Nealienka do lékárny nechodí nijak ráda. I když už v ní nějaké dárky koupila. Přesto preferuje léčiva spíš v přírodní formě.

Pokud do lékárny nemusí, nejde tam. Kdo? Čtenářka Nealienka...


Já se pokud možno lékárnám vyhýbám. Vitamíny se snažíme jíst v přírodní formě, šampon si koupíme v drogerii a upřímně řečeno, spoustu věcí, které v lékárně prodávají bych tam já ani neprodávala, ale chápu, že lékárna je „kšeft“ jako každý jiný a jde o zisky.

Samozřejmě občas zajdu pro paralen či acylpyrin, kysličník nebo náplast a obvaz a pro věci, abychom doplnili autolékárničku, ale dárek z lékárny jsem si zatím nikdy nepřála. To ale neznamená, že ta doba nenastane, to je jasné. Dárky v lékárně jsem sama ale už párkrát pořídila. Přípravky pro miminkovskou péči pro kamarádku a její čerstvě narozenou holčičku a na základě reklamy jsem nakoupila jako dárek přípravky typu porenzy. V předvánočním čase se prodávají výhodné a pěkně balené edice, tak doufáme, že tím obdarovaným uděláme radost. Také různé masážní chladivé či hřejivé gely na namožené svalstvo při sportovních aktivitách a barevné náplasti pro malé děti jsem několikrát koupila a darovala. Každému udělá radost něco jiného. Já osobně raději dárek z parfumerie nebo ze zahradnictví, ale chutě a hlavně potřeby se časem mění, takže časem třeba budou lékárny patřit mezi mé oblíbené. Snad to ale nebude moc brzy.

Nealienka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19.11.2013: Dárek z lékárny

 • Jaký dárek z lékárny byste si přála?
 • Jaký dárek z lékárny už jste dostala? A trefil se?
 • A nakupujete občas sama dárky v lékárnách?

Příspěvky k tomuto tématu mi posílejte nejpozději v úterý 19.11.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Nezapomeňte uvést v předmětu e-mailu heslo a nezapomeňte, že příspěvek musí být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, totiž balíčku Dove maximum protection a Marťánci GUMMI, který potěší nejen vás, ale i vaše ratolesti!

dove1martanci

   
19.11.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [5] Sluníčko sedmitečné [*]

  Nemůžete házet lékárny do stejného pytle, to se přece nedělá. Dobrá lékárna se dá najít na mapce, kde máte i telofonní číslo, tak se zeptejte na ceny.

  superkarma: 0 13.10.2015, 15:02:27
 2. [4] MarketSt [*]

  Snažím se lékárně taky, co nejvíce vyhýbat, ale bohužel někdy není zbytí. Teď jsem si došla pro ACC na kašel a ibalgin také občas užiji. Jinak mám doma spousta bylinek. Záněty močovýho měchýře řeším třeba výhradně urologickými čaji. Na co ale v lékárnách nedám dopustit jsou různé druhy náplastí. Nejčastěji kupuju ty od Cosmos, protože pěkně drží a zatím vždycky splnily svůj účel. Třeba bez těch na puchýře se do lodiček neobejdu. Někdy tu lékárnu holt potřebujeme, ne věechno je špatné. Dárky v lékárně kupovat neplánuju, protože to nejsou dárky. Dárkem by mělo být něco, co by si člověk za normálních okolností nekoupil. Něco, co jej potěší.

  superkarma: 0 24.11.2013, 15:56:40
 3. avatar
  [3] kobližka [*]

  kobližka — #2 Bože Sml28 vypadlo mi tam slovíčko taky Sml30

  superkarma: 0 19.11.2013, 15:11:03
 4. avatar
  [2] kobližka [*]

  dadma — #1 Ano já ne!

  1. na komentář reaguje kobližka — #3
  superkarma: 0 19.11.2013, 14:40:34
 5. [1] dadma [*]

  Bohužel je to pravda.Jedná se o vždy v první řadě o peníze.Byly doby kdy se v lékárně opravdu prodávaly jen léky ,ale dnes tam najdete skoro vše.Tzv.potravinovým doplňkům nevěřím.

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  superkarma: 0 19.11.2013, 14:21:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme