.

Lékárna je „kšeft“ jako každý jiný. Pokud to jde, vyhnu se jí

Novinky

Lékárna je „kšeft“ jako každý jiný. Pokud to jde, vyhnu se jí

Čtenářka Nealienka do lékárny nechodí nijak ráda. I když už v ní nějaké dárky koupila. Přesto preferuje léčiva spíš v přírodní formě.

Pokud do lékárny nemusí, nejde tam. Kdo? Čtenářka Nealienka...


Já se pokud možno lékárnám vyhýbám. Vitamíny se snažíme jíst v přírodní formě, šampon si koupíme v drogerii a upřímně řečeno, spoustu věcí, které v lékárně prodávají bych tam já ani neprodávala, ale chápu, že lékárna je „kšeft“ jako každý jiný a jde o zisky.

Samozřejmě občas zajdu pro paralen či acylpyrin, kysličník nebo náplast a obvaz a pro věci, abychom doplnili autolékárničku, ale dárek z lékárny jsem si zatím nikdy nepřála. To ale neznamená, že ta doba nenastane, to je jasné. Dárky v lékárně jsem sama ale už párkrát pořídila. Přípravky pro miminkovskou péči pro kamarádku a její čerstvě narozenou holčičku a na základě reklamy jsem nakoupila jako dárek přípravky typu porenzy. V předvánočním čase se prodávají výhodné a pěkně balené edice, tak doufáme, že tím obdarovaným uděláme radost. Také různé masážní chladivé či hřejivé gely na namožené svalstvo při sportovních aktivitách a barevné náplasti pro malé děti jsem několikrát koupila a darovala. Každému udělá radost něco jiného. Já osobně raději dárek z parfumerie nebo ze zahradnictví, ale chutě a hlavně potřeby se časem mění, takže časem třeba budou lékárny patřit mezi mé oblíbené. Snad to ale nebude moc brzy.

Nealienka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19.11.2013: Dárek z lékárny

 • Jaký dárek z lékárny byste si přála?
 • Jaký dárek z lékárny už jste dostala? A trefil se?
 • A nakupujete občas sama dárky v lékárnách?

Příspěvky k tomuto tématu mi posílejte nejpozději v úterý 19.11.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Nezapomeňte uvést v předmětu e-mailu heslo a nezapomeňte, že příspěvek musí být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, totiž balíčku Dove maximum protection a Marťánci GUMMI, který potěší nejen vás, ale i vaše ratolesti!

dove1martanci

   
19.11.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [5] Sluníčko sedmitečné [*]

  Nemůžete házet lékárny do stejného pytle, to se přece nedělá. Dobrá lékárna se dá najít na mapce, kde máte i telofonní číslo, tak se zeptejte na ceny.

  superkarma: 0 13.10.2015, 15:02:27
 2. [4] MarketSt [*]

  Snažím se lékárně taky, co nejvíce vyhýbat, ale bohužel někdy není zbytí. Teď jsem si došla pro ACC na kašel a ibalgin také občas užiji. Jinak mám doma spousta bylinek. Záněty močovýho měchýře řeším třeba výhradně urologickými čaji. Na co ale v lékárnách nedám dopustit jsou různé druhy náplastí. Nejčastěji kupuju ty od Cosmos, protože pěkně drží a zatím vždycky splnily svůj účel. Třeba bez těch na puchýře se do lodiček neobejdu. Někdy tu lékárnu holt potřebujeme, ne věechno je špatné. Dárky v lékárně kupovat neplánuju, protože to nejsou dárky. Dárkem by mělo být něco, co by si člověk za normálních okolností nekoupil. Něco, co jej potěší.

  superkarma: 0 24.11.2013, 15:56:40
 3. avatar
  [3] kobližka [*]

  kobližka — #2 Bože Sml28 vypadlo mi tam slovíčko taky Sml30

  superkarma: 0 19.11.2013, 15:11:03
 4. avatar
  [2] kobližka [*]

  dadma — #1 Ano já ne!

  1. na komentář reaguje kobližka — #3
  superkarma: 0 19.11.2013, 14:40:34
 5. [1] dadma [*]

  Bohužel je to pravda.Jedná se o vždy v první řadě o peníze.Byly doby kdy se v lékárně opravdu prodávaly jen léky ,ale dnes tam najdete skoro vše.Tzv.potravinovým doplňkům nevěřím.

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  superkarma: 0 19.11.2013, 14:21:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme