Novinky

Lékař se spletl, narodil se jeden kluk

Trošku jiný příběh nám poslala čtenářka Maryene. V rodině měli dvojčata, lékař tvrdil, že děti budou dvě, ale narodilo se jedno. Zajímavé.

I lékaři se pletou... Ale nějakou omluvu nebo vysvětlení bych očekávala, jako Vy. Moc děkuju za příspěvek, milá Maryene, a přeju, abyste se dvojčat dočkali.


Hezký den maminkám, babičkám a všem na ženě-in.

Moje babička dvojčata měla, takže mi ani nepřišlo divné, když mi při prvním těhotenství bylo sděleno, že budu mít také dvojčata. Nejdříve jsem měla z vícečetného těhotenství strach, později jsem se ale začala těšit a výbavičku jsem pořizovala rovnou dvakrát. Připravovali jsme se na varianty holka i kluk a vše pořizovali raději v neutrálních barvách. Jména jsme měli vymyšlená rovnou čtyři. Dva kluci a dvě holky. Doma se mluvilo hlavně o dvojčatech a protože bychom se asi všichni nevešli do bývalého manželova „dětského pokoje“, pořídili jsme si i vlastní bydlení, kam jsme se stihli přestěhovat ještě pár dnů před termínem porodu.

Narodil se chlapec. Jeden. Váha 2,50 kg, obrácen koncem pánevním. Přestože byl malý, byl to těžký a dlouhý porod a já jsem prožila i trochu zklamání z toho, kam se podělo druhé dítě. Žádné však nikdy nebylo. Lékař mi svůj omyl ani nevysvětlil.

Dnes už jsou děti dospělé a já se stále ráda ohlédnu za kočárkem. Zatím máme jedno vnoučátko. Kdo ví, snad se dočkáme i dvojčat.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Příběhy s dvojčaty, trojčaty atd.

 • Máte doma dvojčata?
 • Jaké bylo těhotenství s dvojčaty a jejich porod?
 • Máte dvojčata v příbuzenstvu, nebo je mají kamarádi, známí či kolegové z práce?
 • Znáte někoho s trojčaty nebo ještě více dětmi?
 • Zažila jste nějakou zajímavou či vtipnou příhodu?

Pište nám, klidně pošlete i fotky! Jedna z vás opět získá pěkný dárek, tentokrát dvě balení multivitamínů Marťánci a bonbóny a lízátka nimm2. Příspěvky posílejte na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo DVOJČATA. Těším se na ně dnes do 14.30 hodin. A děkuju!

dvojce

   
09.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Allma [*]

  lenig — #1 já se k takovým hlásímSml16 až jsem porodila jednu, tak mi řekli, že je tam ještě jedno. V té době to byl opravdu šok. Všechno nachystané pro jedno a bylo mi 20.

  superkarma: 0 09.04.2013, 13:15:13
 2. avatar
  [1] lenig [*]

  ZAJÍMAVÉ, JÁ TO ZNÁM SPÍŠ OBRÁCENĚ, KDY MAMINKA NETUŠILA, ŽE BUDOU DVĚ A PORODILA JEDNO MIMI A PAK JÍ LÉKAŘ ŘEKL...MAMINKO LEŽTE, JEŠTĚ TAM MÁTE JEDNO....A TOTO ZNÁM 2X Z JEDNOHO MĚSTA, KDE JSEM BYDLELA NA OKRAJI LIBERCE.Sml80

  1. na komentář reaguje Allma — #2
  superkarma: 0 09.04.2013, 12:06:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme