Zdraví

Lékař (ne vždy) léčí, příroda uzdravuje

Většina rodičů asi zná obavu, která je aktuální zrovna v tomhle počasí.
Chladno a lezavo, to je jakoby synonymum pro nachlazení a kašel.
A když ještě náš mazlíček začne chodit do školky, nebo do školy a vychytá všechny bacily...?

Probdělé noci, kašlající dítě, kterým zmítá horečka, nervózní zaměstnavatel z paragrafu. Situace nezáviděníhodná. Tohle jsme si taky vyzkoušeli.
Od podzimu do jara jsme se “prali” s kašlem, střídali antibiotika a výsledek se stále nedostavoval. Naopak. Kašel se stále zhoršoval.

Na rady všech možných lékařů, známých a babiček jsme vyzkoušeli snad všechno od zvlhčování vzduchu až po zábaly z vařených brambor.
Zlepšení však stále nepřicházelo. Když jsme u dětské lékařky dostali recept na třetí antibiotika za jednu zimu, řekla jsem DOST! Takhle to nejde!

Dala jsem na radu kamarádky a navštívila lékařku - homeopata.
První návštěva byla v duchu příjemného 1,5 hod trvajícího povídaní, které se mi na první pohled zdálo trošku od věci.
Lékařka se ptala snad úplně na vše. Těhotenstvím počínaje a otázkou, jestli si naše princezna uklidí své království, konče. Dostali jsme recepty na čtyři léky.

Přišla další zima a kašel nikde, druhá a kašel opět nepřišel. Zmizel úplně!
Lékařka - homeopatka zjistila, že dceři vadí vlhko.
Při náznaku prvních obtíží, nebo při klasickém pochmurném podzimním počasí, užije dcera svůj lék a je to.

Díky homeopatii už neotravujeme organismus antibiotiky.
Ale tato léčebná metoda nám pomohla vyřešit i spoustu dalších problémů.
Byly to např. bradavice. Nechtěla jsem, aby si naše dcera “zažila” vypalování.
Pro homeopatii žádný problém.
Další lék a za tři týdny byly bradavice pryč, bez traumatického zážitku a jakékoliv bolesti.

A další nepříjemnosti jako horečky, zvracení, nebo v letních měsících ochrana před nepříjemným hmyzem, nebo dokonce moje operace zubů...

Dnes nedám na homeopatii dopustit.
Koupila jsem si i knihu Robin Hayfield, Homeopatie - Praktický průvodce každodenní péče o zdraví.
A mohu ji doporučit všem, kteří už nechtějí svá těla i těla svých dětí oslabovat antibiotiky. Najdete v ní 60 nejčastěji užívaných homeopatických léků, popis příznaků a vhodnost prostředku k léčbě, konstituční typy a léky.
Také se dozvíte něco o tom, jaké rostliny jsou používány a na co a věřím, že i pro vás, stejně jako pro mne, budou některé skutečnosti překvapivé.

Základní myšlenka homeopatie je stará nejméně 2500 let a zmiňoval se o ní  “otec medicíny” Hippokrates.
Homeopatie je bezpečná, šetrná a vedlejšími účinky nezatížená léčba.

Similia similibus curantur” - podobné léčit podobným.
To je heslo Samuela Hahnemanna (1755-1843) německého lékaře, chemika a zakladatele moderní homeopatie, které je stručným shrnutím principů jeho léčebného systému.
Ale o tomto medicínském systému se zmiňovaly i jiné známé osobnosti např. Mahátma Gándhí, který řekl, že: “ …homeopatie je nejucelenější medicínský systém, u velké části případů úspěšnější nežli jiné léčebné metody a přitom nepochybně bezpečnější a ekonomičtější…”.
Vždyť nejen antibiotika oslabují náš imunitní systém, ale jsou to i účinky silných magnetických polí, mnozí z nás si ničí zdraví i kouřením a nadměrným pitím alkoholických nápojů.

A co teprve dnešní uspěchaná doba, extrémní citové postoje, stres.
To vše může přispět ke vzniku chorob.
Je spousta druhů léčby a homeopatie je jednou z nich. Určitě stojí za to ji vyzkoušet. 

Použité zdroje: R. Hayfield Homeopatie Praktický průvodce každodenní péče o zdraví      

         
   
19.12.2003 - Zdraví - autor: Pavlína Džurdženiková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [50] dana11 [*]

  Tak se podívej na jejich hodnocení v seznamu lékařů a budeš vědět hned

  superkarma: 0 01.01.2013, 13:39:45
 2. avatar
  [47] pajda [*]

  Eva_Fl: autogenní trénink je bezvadná věc a není těžký..ale chce vytrvalost - taky jej aplikuji.

  superkarma: 0 20.12.2003, 13:51:22
 3. avatar
  [46] pajda [*]

  Někdo píšete o Vironalu - celá tahle řada léků je založená na tom, že se lidi vyléčí sami, hlavně když na to mají drahý lék. Vironal a jemu podobné (je jich asi dvacet) totiž obsahují bylinky, jejichž účinek se vzájemně ruší...

  superkarma: 0 20.12.2003, 08:25:12
 4. avatar
  [44] Eva_CZ [*]

  Myšička: mam tu rakovinu za sebou. A jsem stastna, ze mi delohu vzali, jsem 8 let v pohode...
  A myslim, ze jsem ji zvladla, protoze jsem se s ni proste porvala.

  superkarma: 0 19.12.2003, 15:06:37
 5. avatar
  [43] Eva_CZ [*]

  Autogenni trenink - existuje i hromada kazet a CD! Staci si jen vybrat!Nedari se mi relaxovat v anglictine, takze si relaxuju cesky sama pro sebe ( v duchu... ).
  Kdyz jsem hodne utahana a potrebuji jeste makat, zrelaxnu si. Rika se, kdo to umi, muze si 15ti min. hlubokou relaxaci prinejhorsim i nahradit 6-8 hod.spanku.
  Ja si myslim, ze mi to pomohlo k prekonani zavislosti ( asi 18 let na pilulich, chlastu a jinych drogach. ).

  superkarma: 0 19.12.2003, 15:04:44
 6. avatar
  [42] Acinka [*]

  Myšička: na opary je nejlepší - nedělám si srandu - opary se totiž dělají nedostatkem Béčka a pivo má všechny Béčka

  superkarma: 0 19.12.2003, 14:48:13
 7. avatar
  [41] Wiki [*]

  Charmed: no, nevim jestli ti to k necemu bude, to cemu jsem se zatim dostala je zamerene na "magii", prestoze samotnou "magii" jsem zatim nezkousela provozovat :)) Momentalne se ridim knizkou František Bardon: Brána k opravdovému zasvěcení. Je to knizka pro nauceni se zakladu hermetismu, takze pokud te zajima jen ta relaxace, autosugesce atp., byly by ti k uzitku pravdepodobne jen prvni dva stupne zasveceni (dal jsem zatim nedosla, nechci predbihat. Ale myslim, ze tam uz jsou zamerenejsi veci). Dale castecne vychazim z knizek S.Cunningham-Keltska prirodni magie a R.Buckland:Velká učebnice čarodějnictví a magie...tyhle dve vychazeji z Wiccy (novodobe carodejnictvi)...ve vsach z nich je kladeny v zakladech duraz na relaxace, meditace, cviceni soustredeni se, koncentrace, vytlaceni nezadanych mysletek atp...jeste si planuji koupit nejakou knizku, ktera se bude relaxacnim technikam, meditacim a autosugesci venovat nejak podrobneji, ale zatim jsem se k tomu nedostala...

  superkarma: 0 19.12.2003, 14:10:55
 8. avatar
  [39] Charmed [*]

  Wiki: Dáš mi nějaký knižní tip? Díky .

  superkarma: 0 19.12.2003, 13:47:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [38] Wiki [*]

  Charmed: z ruznych zdroju (hlavne knizky, ucitele nemam), da se rict...je to zaklad pro velkou hromadu veci, at uz jen ziskani miru a klidu uvnitr sebe, tak treba k pokusum o astralni cestovani nebo provozovani nektereho typu "magie" - napr. lecitelstvi, prirodni magie provozovana Wiccany, nebo hermetismus... vsechno je zalozene na tomhle zaklade...a i kdyby samotna "magie" nefungovala, clovek se nauci srovnat si to sam v sobe

  superkarma: 0 19.12.2003, 13:40:03
 2. avatar
  [37] Dašenka [*]

  Myšička:Držím aby to bylo všechno O.K.Nadarmo se neříká, že víra tvá tě uzdravila - ony to nebudou jenom fráze, tak hodně štěstí

  superkarma: 0 19.12.2003, 13:36:43
 3. avatar
  [36] Charmed [*]

  Wiki: A jak nebo u koho nebo odkud se to učíš?

  superkarma: 0 19.12.2003, 13:33:00
 4. avatar
  [35] Wiki [*]

  Eva_Fl: paaani, taky trenuju relaxacni techniky a autosugesci - na ziskani vetsi vyrovnanosti a odbouravani spatnych navyku - ale tak daleko jako ty teda jeste nejsem ale je fajn mit potvrzeni, nakolik je to ucinne - prijemna motivace

  superkarma: 0 19.12.2003, 13:19:29
 5. avatar
  [33] Dašenka [*]

  Tak taky s trochou do mlýna. Moje si mazala každé léto (2 prázdniny)bradavice na ruce vlaštovičníkem a jsou fuč. Jinak měla potíže se zoubkama. Zoubek byl v dásni, ale nechtěl se vyklubat. Už jsme byli objednáni do Motola, kde jí měli naříznout dáseň a ten zoubek stáhnout dolů Měli jsme cca měsíční termín, tak jsem řekla, že každý večer se musí na ten zoubek soustředit a přemlouvat ho, aby vylezl Operaci jsem odřekla, protože to vyšlo!!! Někde jsem četla, že každá nemoc je vlastně psychická záležitost a že když se k ní takto postavíme, tak zmizí Horší to bude ale asi u onkologických problémů

  superkarma: 0 19.12.2003, 12:56:37
 6. avatar
  [30] Charmed [*]

  Sisi: Mrkni se na jejich stránky www.zdraviastyl.net, tam máš na ně kontakt a zeptej se, co potřebuješ... určitě ti vyhoví. Mám s nima opravdu jen ty nejlepší zkušenosti - až se mi to zdá neskutečné.

  superkarma: 0 19.12.2003, 12:27:54
 7. avatar
  [28] Charmed [*]

  Žížala: Pít se to dá, je tam květní (nebo květový, teďka nevím, co je správně) med, protože Aloe samo o sobě je nahořklé. A navíc, když tu láhev otevřeš, tak ji musíš dát do lednice a to je potom hodně osvěžující , když se napiješ...

  superkarma: 0 19.12.2003, 12:02:21
 8. avatar
  [27] Ťapina [*]

  Eva_Fl: Bradavice jsou psychická záležitost, nebo aspoň hodně psychikou ovlivnitelné. Já jsem nikdy nečetla, že to jde takhle rychle, tak jsem se zbavila bradavice tím, že jsem se prostě na ni vykašlala a řekla si, že časem zmizí sama. Zmizela.
  A u zvířat existuje hlavně u mladých nemoc, která se projevuje vznikem mnoha bradaviček všude možně. Není na to žádný lék, ale funguje jednu tu bradavičku operativně odstranit - ostatní začnou mizet samy. Nikdo neví proč.

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:59:35
 9. avatar
  [25] Žížala [*]

  Charmed: a da se to pit treba ta 100% stava nebo to clovek do sebe cpe přes sílu ?

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:54:21
 10. avatar
  [24] Charmed [*]

  Eva_Fl: A dá se to naučit třeba po netu... dejme tomu přes Ženu-in?

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:42:04
 11. avatar
  [23] Charmed [*]

  Eva_Fl: Nefušuj mi do řemesla . Když jsem byla v pubertě, tak se mi udělala bradavice na levé straně chodidla a já se za ni děsně styděla a pořád jsem do ní píchala a tahala z ní různé částečky a ani nevím jak, jednou tam prostě nebyla , to asi taky musela být nějaká sebesugesce, páč jsem si pořád říkala, že se mnou nebude chtít nidko chodit, když budu mít bradavici na noze .

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:41:31
 12. avatar
  [22] Eva_CZ [*]

  Charmed: dik, mrknu se!

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:41:04
 13. avatar
  [21] Eva_CZ [*]

  Žížala: JE.
  Ale chce to sakra dobre natrenovany relaxacni techniky.

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:40:51
 14. avatar
  [20] Charmed [*]

  Žížala: Eva_Fl: Mají nové stránky www.zdraviastyl.net .

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:37:55
 15. avatar
  [19] Žížala [*]

  Charmed: supni sem odkaz!

  Eva: urcite SES carodejnice jinak to neni mozny

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:28:19
 16. avatar
  [18] Eva_CZ [*]

  Charmed: supni sem odkaz!

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:25:02
 17. avatar
  [17] Eva_CZ [*]

  No a bradavice ???
  Ted se klidne hihnejte, ale ja jsem kdysi davno cetla, ze jsou PSYCHICKOU ZALEZITOSTI a ze japonske deti se leci tak, ze pred spanim se jim nejakou technikou ( asi autogenni trenink ) nasugeruje, ze az usnou, prileti vlastovka a bradavici jim sezobne.
  Deti tomu uverily a bradavice takhle odlecily.
  Rekla jsem si, ze kdyz to funguje na japonske deti, bude to fungovat i na dospelou Cesku.
  V pate jsem mela neco, co uz pripominalo krater a cekalo me chirurgicke reseni na Bulovce.
  Upozornuji, ze autogenni trenink delam asi 20 let.
  Kdyz jsem tedy relaxovala, sugerovala jsem si, ze az se proberu, proste bradavice bude fuc.
  Trvalo mi asi tyden, nez jsem patu UPLNE VYHOJILA.
  Stejnym zpusobem jsem pak tohle lecila u deti, kdyz usinaly, vypravela jsem jim pribehy na jejichz konci bylo, ze az se probudi, nebudou TO mit. Nutila jsem je myslet na to mistecko ( obema klukum se delaly na rukach ) a UVERIT, ze si je odmysli.
  Funguje to na 100%. Jen proste UVERIT...
  Stejnym zpusobem jsem odvolala kdysi zlucnikovy zachvat - sedela jsem ve vlaku a slo to na me, vubec jsem si nemohla dovolit prozachvatit sestihodinovou cestu...
  Tak jsem se pohrouzila do sebe a nakecala si, ze je mi bajecne, zlucnik me absolutne neboli atd.atd. - a pak jsem se probrala a byla jsem OK.
  Mozna jsem proste carodejnice...

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:24:27
 18. avatar
  [16] Charmed [*]

  Žížala: Máme ji doma v květináči, ale listy neokusuju , zatím .
  Původně jsem byla v lékarně, ale když jsem si přečetla, že všechny výrobky včetně Gelu obsahují nějakých 25, maximálně 30 % Aloe, tak jsem se na to vykašlala. Nakonec jsem přes net našla pár firem, které ji prodávají a po nějakých více méně spíše zklamaných zkušenostech jsem narazila na jedny stránky a od nich si ji beru. Mají skvělý servis - od "poradny" (nemají klasickou poradnu, ale když máš jakýkoliv dotaz, tak jim zavoláš a nebo napíšeš a oni okamžitě reagují) až potvrzení o zaslání zásilky. Nakonec jsem u nich "vyřídila" i vánoce pro mou mamku a babičku .

  superkarma: 0 19.12.2003, 11:20:44
 19. avatar
  [15] Žížala [*]

  Charmed: a kde tu aloe beres ? Normalne rano okouses par listu z kvetinace ? Ja vim ze je nacpana aloe do kdejaky kosmetiky, ale nikde jsem nevidela samostatnou aloe, nebo caj z ni nebo tak...
  Pajinka: nevzdavej to, ja jsem nebyla u homeopata specialisty, jen me normalni obvodni doktorka predepsala homeopatikum na bolest hlavy, ono asi odbornik to posoudi lip nez obvodak...

  superkarma: 0 19.12.2003, 10:57:38
 20. avatar
  [12] Wiki [*]

  hele, to mi pripomnelo tohle :

  Strucne dejiny mediciny:
  2000 pr. Kr.:
  Snez tenhle korinek.

  1000 po Kr.:
  Korinky jsou pohanska povera. Odrikej tuhle modlitbicku.

  1850 po Kr.:
  Lecba modlitbami je povera. Vypij tenhle lektvar.

  1940 po Kr.:
  Fuj, ten lektvar je hadi olej. Uzivej tyhle tabletky.

  1985 po Kr.:
  Ty tabletky jsou na nic. Ber tahle antibiotika.

  2000 po Kr.:
  Antibiotika uz nezabiraji, bakterie jsou na ne odolne. Snez tenhle korinek.

  superkarma: 0 19.12.2003, 10:14:36
 21. avatar
  [11] Charmed [*]

  Eva_Fl: *Kotě*: Žížala: Pajinka: Holky, jestli jsem divná, nevím, ale homeopatika jsem na sobě nezkoušela, páč tomu nevěřím. Mému psovi je předepisovala veterinářka, ale taky jsem si nevšimla, že by mu nějak pomohla... ale já jsem psala o Aloe Vera, což je vlastně zelenina a žádné homeopatikum a mám s ní skvělé zkušenosti , ale to už jsem popisovala, tak nemá cenu se opakovat .

  superkarma: 0 19.12.2003, 09:14:52
 22. avatar
  [10] Žábina [*]

  Olina: Tak to je pěkná blbost...kdyby měla proraženou lebku,tak mohla umřít ...klasickej případ,že nic se nemá přehánět - ani důvěra v homeopatii...

  superkarma: 0 19.12.2003, 08:54:10
 23. avatar
  [8] Olina [*]

  Ja homeopatii sice nezkousela, ale urcite bych ji vyhledala mnohem radeji, nez spoustu antibiotik. Mam s ni dobry zkusenosti, kdyz jsem byla jako au-pair v Nemecku. Ta rodina tam chodila s detma k homeopatikovi a ty deti se pak ani vubec nebali doktora, naopak, moc se jim u nej libilo a doma si na nej hraly. A jednou dokocne jedna s holek, to ji byly asi 4 upadla, prastila se do hlavy o dlazdicky, nacez zrvacela a usinala, tak ji rodice s podezrenim na otres mozku po porade s doktorem dali nejakej homeopatickej lek a ta holka uz odpoledne behala a hrala si s ostatnima.

  superkarma: 0 19.12.2003, 08:42:08
 24. avatar
  [7] Pajinka [*]

  Díky za názory, už jsem chtěla vyrazit za nějakým homeopatem, ale vidím, že ani to není 100%ní, o čemž po přečtení článku byla přesvědčena. Ach jo, takže jediná možnost je zkoušet a zkoušet, až najdu to pravé...

  superkarma: 0 19.12.2003, 08:38:43
 25. avatar
  [6] Žížala [*]

  Na me to zkouseli s homeopatii na migrenu a ani jsem si neskrtla - byla jsem z toho zklamana :-(

  superkarma: 0 19.12.2003, 07:18:42
 26. avatar
  [5] *Kotě* [*]

  Evo_Fl, já jsem asi taky divná, protože na mě taky ne... Ale ono je to hrozně individuální, já zas například skvěle reaguju na bylinky - uzdravily mi už leccos od těžkého zánětu ve zhnisané noze až po vleklý močový zánět. Mám kámošku bylinkářku, která mi vždycky míchá speciální lektvary - nikdy nezklame.

  Jak říkám, přírodní léčba je hrozně individuální.

  superkarma: 0 19.12.2003, 03:00:50
 27. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  Asi jsem divna, ale na me to nezabira...

  superkarma: 0 19.12.2003, 02:42:52
 28. avatar
  [3] Vivian [*]

  Charmed:

  superkarma: 0 19.12.2003, 01:19:36
 29. avatar
  [2] Charmed [*]

  Autorka se zde zmiňuje o "otci medicíny" Hippokratesovi a o Mahátma Gándhí...

  Možná stojí za zmínku i následující poznámka:
  Hippokrates, proslulý antický lékař, o ní pronesl moudrou větu: "Lékař pomáhá, ale příroda léčí."
  Kryštof Kolumbus neuskutečnil jedinou svou cestu lodí bez ní, kterou označoval za "lékaře v květináči".
  Mahmata Ghándí ji používal nejen jako stravu během svých dlouhých půstů, ale také k pročištění celého těla.

  O čem je řeč? O Aloe Vera... Na klasická antibiotika jsem zanevřela z toho důvodu, že po jejich užívání jsem měla další zdravotní problémy, které byly většinou léčeny dalšími antibiotiky, takže to byl takový začarovaný kruh . Takže jsem zkusila využít "přírodních sil" a jsem spokojená... žádné chřipky, žádné angíny, žádné zažívací potíže, žádné bolesti hlavy, žádná únava nebo doléčování ženských problémů po užívání antibiotik...

  superkarma: 0 19.12.2003, 00:53:16
 30. avatar
  [1] Vivian [*]

  superkarma: 0 19.12.2003, 00:36:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme