Zdraví

Lehký únik moči – problém, který má své řešení

Když se řekne únik moči, neboli inkontinence, většina z nás si myslí, že se jedná o problém postihující pouze osoby ve vyšším věku. Opak je však pravdou. Samovolný únik moči se může vyskytnout u každého bez ohledu na věk a pohlaví. Nejedná se o nemoc, ale o signál, že s naším tělem není něco v pořádku.

Samovolný únik moči je nejčastěji způsoben ochabnutím svalů pánevního dna. Možných příčin je celá řada, například těhotenství a porod, operace, úrazy, infekce močových cest a další.

Ve většině případů se u žen na počátku pozorovatelných projevů vyskytuje pouze občasný únik moči například při smíchu, kýchnutí nebo zvedání těžkých břemen. Tyto projevy není dobré podceňovat. Pokud se občasný únik moči neřeší zavčas, může dojít k jeho zhoršení a tím i k omezení plnohodnotného života.

Jaké je řešení pokud vás trápí problémy s únikem moči?

Pokud se vy nebo někdo z vašich blízkých potýká s únikem moči, není nutné se znepokojovat. Existuje celá řada pomůcek a cvičení, díky kterým je možné příznaky minimalizovat a vést tak aktivní život. Vhodnými absorpčními pomůckami jsou například vložky MoliMed. MoliMed jsou speciální absorpční pomůcky, které zajišťují maximální pohodlí a diskrétnost po celý den. Na rozdíl od menstruačních vložek mají vložky MoliMed třívrstvé jádro, které je mnohonásobně savější a uzamkne veškerou moč i zápach. Jsou prodyšné, diskrétní, nešustí a nejsou vidět. Navíc jsou k dostání ve variantách pro muže a ženy.

Molimed

Speciální absorpční pomůcky si můžete zakoupit v lékárnách nebo ve výdejnách zdravotnických potřeb, může vám je také předepsat praktický lékař, gynekolog nebo urolog. Pokud si přejete zdarma vyzkoušet vzorky vložek MoliMed, můžete si o ně zažádat rovněž na webu www.moliklub.cz v sekci Produkty, nebo na bezplatné lince 800 100 150.

Problémy s únikem moči se dají minimalizovat nebo úplně odstranit i vhodným cvičením. O DVD se cviky na posílení svalů pánevního dna, které můžete cvičit nerušeně v pohodlí vašeho domova, si můžete také zažádat na stránkách MoliKlubu nebo na výše uvedené infolince.

   
11.03.2016 - Inkontinence - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [2] MacikS [*]

    s únikem moči už bohužel mám zkušenost. Věk je věk. Na inkontinenci mi pomohlo mimo posílení panevního dna taky Ive, díky kterého jsem nemusela řešit, jestli pojedu na výlet s vnučkama na celý den nebo ne. Mimochodem - doporučila jsem ho i známé a ta je z Ive taky nadšená.

    superkarma: 0 14.03.2016, 14:45:56
  2. [1] bobani [*]

    raději ne

    superkarma: 0 11.03.2016, 17:19:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme