Domácnost

Lehké a praktické hliníkové nádobí

      

 

Firma J. PORKERT export-import, s.r.o., která je známa více jako výhradní exportér ručních kuchyňských litinových strojků značky PORKERT, působí již 10 let na českém trhu kvalitního nádobí. Její sortiment uspokojí potřeby hospodyňky i profesionála.

 

Snaží se svou nabídku neustále obměňovat, přizpůsobovat ji potřebám zákazníků a vyplňovat tak mezery na trhu. V loňském roce rozšířili sortiment o italské hliníkové nádobí s antiadhezním povrchem a rovněž v letošním roce plánují přijít na trh s novinkami.

 

Hliník v nové podobě

V poslední době se vedle nerezu, který se díky masivní reklamě ze všech stran stal pro zákazníky na dlouhá léta téměř jediným zaručeně nezávadným materiálem vhodným k přípravě pokrmů, začíná prosazovat nádobí z hliníkových slitin s antiadhezivní úpravou. Je lehké a v kombinaci s nerezovým dnem zaručuje vaření stejné kvality jako nerezové nádobí s kapslovým dnem.

 

Kvalitní antiadhezní vrstva

je dnes již odolnější vůči poškrábání a splňuje všechna kritéria zdravého vaření (vaření bez tuku, vaření v páře). Samozřejmě i zde je třeba při výběru dávat pozor na kvalitu materiálu. Všichni máme v živé paměti laciné slévací hrnce na těstoviny, které zaplavily trh a potom značně ztížily život podobným, byť kvalitnějším výrobkům na trhu.

Když se zákazník jednou spálí, již nemá chuť to zopakovat, výrobek u něho ztratil důvěru, a tak je dobrý nápad často odsouzen k zapomenutí.

 

 

Přidaná hodnota

Ať již se rozhodnete pro nerezové nebo hliníkové nádobí, všímejte si i drobných prvků, kterými se výrobci snaží odlišit své výrobky od konkurenčních a které vám přípravu pokrmů usnadní a zpříjemní.

Takový prvek má například aroma nádobí INDUCTA, kde úchyt poklice slouží jako odměrka na olej, víno, koňak či jiné tekuté dochucovadlo, které malým otvorem v poklici pomalu odkapává do připravovaného pokrmu.

 

Pánev VapSi vhodná k přípravě dvou různých jídel najednou

Milovníkům zdravé kuchyně udělá radost pánev VapSi - patentovaný výrobek složený ze čtyř kusů:

Hluboká pánev Wok se dvěma uchy, mřížkou s otvory, drátěným držákem a klenutou poklicí.

Prvotní funkcí je příprava jídel v páře, ale lze ji použít k dušení, ohřívání, rozmrazování, k přípravě dvou různých jídel najednou, apod. Mřížku lze použít rovněž v troubě k pečení pizzy, sušenek, atd.

V nabídce jsou velikosti: 24 cm a 28 cm.

 

Informace o nerez nádobí firmy J. PORKERT export-import, s.r.o. najdete ZDE

 

V případě jakéhokoliv dotazu či reklamace nás zastihnete na adrese kanceláře v Praze, Thámova 24, 186 21 Praha 8, tel. 222 322 374, kontaktní osoba pí Čermáková.

   
15.02.2005 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [26] Avilka [*]

  ivusad.: Prečo si mám kupovať závadný hliníkový riad s ochrannou vrstvou, ktorá sa môže poškodiť ( určite hrniec s jedným škrabancom nevyhodíš), keď si za rovnakú, ak nie lepšiu cenu kúpim rovno hrniec z kvalitného materialu a nemusím sa báť, že ho poškriabem ?  superkarma: 0 15.02.2005, 12:14:31
 2. [19] Rikina [*]

  Vypadá to elegantně, a jestli může do myčky nebo ne, je mi celkem jedno, myčku nemám a mít nebudu. Ale moc bych nevěřila tomu, že antiadhezní vrstva se nepoškrábe, odměrka v pokličce se mi jeví jako zbytečná čičurka, a nepochybně to celé bude 5x dražší než "běžný hrnec". Obvykle tyhle patentované předměty vyžadují vysoce sofistikovaný způsob zacházení, jinak se poškodí, a nikdo vám nic nedá, protože jste nedodrželi ten správný postup...

  superkarma: 0 15.02.2005, 11:31:52
 3. avatar
  [16] Avilka [*]

  A zaujímalo by ma, čo tá sranda stojí.

  superkarma: 0 15.02.2005, 11:09:05
 4. avatar
  [15] Avilka [*]

  ivusad.:To ano ale prišlo sa na to, že variť v hlinikových riadoch je pre tvoje zdravie karciogenne.
  Na rozdiel od npr. liatinových hrncoch hliník síce rýchlo ohreje ale aj rýchlo vychladne, takže musíš mať stále zapnutý zdroj tepla - šporák.
  Hliník je aj dobrým vodičom elektrickej energie ale v poslednej dobe sa tiež upúšťa od hliníkových káblov a používajú sa medené.
  Ale ak si s tým spokojená, je to OK.

  superkarma: 0 15.02.2005, 11:05:11
 5. avatar
  [14] šája [*]

  vypadla mi písmenka, měla jsem na mysli samozřejmě pí Čermákovou

  superkarma: 0 15.02.2005, 10:51:55
 6. avatar
  [13] šája [*]

  Stepanka: Sdělení pí. Čermové je mi úplně fuk...raději si počkám na nějaký nezávislý test
  A ještě pár poznámek - ta plastová ucha jsou, myslím, již překonaná. Napalují se a hrnec nelze strčit do trouby. Poklice s odměrkou je sice fajn, ale nedovedu si představit, jak bych ji asi uskladnila...

  superkarma: 0 15.02.2005, 10:50:54
 7. [12] Jipa [*]

  ivusad.: Ať žije ešus!!! ...ne to je jen legrace...může to být kvalitní...ale já si vždy vybavím, jak mi hliníková vidlička jede po zubech a děla se mi HODNE!

  superkarma: 0 15.02.2005, 10:20:24
 8. avatar
  [9] Avilka [*]

  Hliník ( Al) ostane po chem. stránke hliníkom aj keď bude v Humpolci so 6 vrstvovou antiadheznou vrstvou. A pridaná hodnota v podobe odmerky mi žily netrhá. Díki, nechcem, hliník nefrčí ani na horách. Mne stačí blízkosť fabriky, kde sa hliník vyrába.
  Kika, až tvoj idealizmus neskazí tak skoro krutá realita.

  superkarma: 0 15.02.2005, 10:02:49
 9. [6] Jipa [*]

  klika: myslíš ????? Jsi idealista....

  superkarma: 0 15.02.2005, 09:36:35
 10. [5] klika [*]

  Já bych řekla, že tím, že je to černé a potažené nějakou politurou určitě to do myčky vhodné je. Přece by dneska někdo neprodával kvalitní nádobí, které nejde do myčky.

  superkarma: 0 15.02.2005, 09:25:56
 11. avatar
  [4] JanaVi [*]

  šája: Tohle hliníkové nádobí už je černé, takže výhodou asi je, že v myčce nezčerná

  superkarma: 0 15.02.2005, 09:22:32
 12. avatar
  [1] šája [*]

  Hliník je možná v nové podobě super, nicméně stále je to hliník (pokud se tedy neostěhoval do Humpolce) a navíc ho nelze mýt v myčce, hliníkové slitiny v myčce černají

  superkarma: 0 15.02.2005, 08:41:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme