Zdraví

Lehká inkontinence: Možná se únik moči týká i vás!

Životní styl, infekce močových cest, těhotenství a porod, neurologická onemocnění.  To je jen malý výčet toho, co vše může vést ke vzniku inkontinence neboli nedobrovolného úniku moči. Příčin vzniku může být však více. Člověk s únikem moči se cítí často omezen ve všech běžných denních aktivitách, je stresován, cítí se sociálně vyčleněn a stranní se společnosti.

Jak si život s únikem moči ulehčit?

Samovolný únik moči vás nemusí obtěžovat ani vám bránit v plnohodnotném životě. Jako většina zdravotních komplikací, i toto má několik řešení, z nichž mnohá jsou pohodlná, nevyžadují žádný větší zásah a umožní prožívání všech radostí života.

S únikem moči můžete aktivně žít s pomocí vhodných zdravotních pomůcek. Řadíme mezi ně např. produkty značky MoliMed – speciální vložky pro lehký únik moči. Tyto vložky zajišťují pohodlí po celý den, bez obav z úniku moči nebo zápachu. Mají mnohonásobně vyšší savost než menstruační vložky, jsou prodyšné, antibakteriální a šetrné k pokožce díky povrchu s vyváženým pH 5,5, což zajistí, že pokožka zůstane zdravá. Vložky MoliMed jsou vhodné jak pro ženy, tak i  pro muže. Speciální řada MoliMed for men je anatomicky přizpůsobena mužské postavě.

MoliMedS výběrem velikosti a typu vložek vám pomůže lékař (praktik, urolog, gynekolog, neurolog, geriatr) nebo lékárník. I když vás může únik moči uvádět do rozpaků, je třeba o něm mluvit. Pomůcky vám může předepsat lékař, ale před tím vás musí vyšetřit a určit stupeň inkontinence. Dále vám poradí, jaké cviky jsou vhodné pro posílení svalů pánevního dna a zmírnění úniku moči.

Speciální vložky MoliMed pro lehký únik moči, jsou dostupné v lékárnách a výdejnách zdravotnických potřeb. Pokud máte zájem si produkt zdarma vyzkoušet, navštivte internetové stránky MoliKlubu (www.moliklub.cz), kde si můžete zažádat o vzorek.

MoliMed

   
25.10.2013 - Inkontinence - autor: (red)

Komentáře:

 1. [7] Volavka1960 [*]

  Rozhodně doporučuji krom cvičení vyzkoušet i ive inkontinstop. Mě tato kombinace pomohla do třech měsíců tento problém úplně vymítit :) Je super, že v krabičce je i letáček jak správně cvičit pánevní dno.

  superkarma: 0 30.01.2015, 18:05:33
 2. [6] JTinacz [*]

  Michalela — #5 Díky bohu za internetSml67 Cviky je možné najít na youtube, z Moliklubu se dá případně objednat DVD a pošlou i se vzorkama inkont. vložek. Tohle téma není tabu, trápí spoustu žen, je dobře, že se o tom píše

  superkarma: 0 23.03.2014, 02:09:51
 3. [5] Michalela [*]

  Mě se bohužel

  inkontinence týká, začalo to hrozně nenápadně, nijak jsem si nepřipouštěla, že

  by to mohl být nějaký problém, jenže postupem času mi to začalo čím dál tím víc

  zasahovat do života – podepsalo se to na mém sebevědomí, nechtěla jsem nikam

  chodit a navíc jsem se bála s tím i komukoli svěřit. Na internetu se ale

  dá naštěstí najít spousta informací, vyhledala jsem si speciální cviky a

  koupila na radu žen z internetu dýňové tablety, které podporují to

  posilnění svalů. Nakonec jsem se toho, alespoň prozatím, zbavila, ale jsem

  zastánce toho, že by se o tomhle problému mělo více mluvit, proto jsem ráda,

  když o něm někdo napíše.

  1. na komentář reaguje JTinacz — #6
  superkarma: 0 20.02.2014, 19:04:18
 4. [4] Patricie29 [*]

  Když se u mě objevily tyto příznaky také jsem nevěděla co s tím. Také jsem četla kde co a hledala co by mi mohlo pomoci. Na Elison tobolky jsem teda nepadla, já četla dýňových tabletkách, které působí na svaly močového měchýře a posilují ho. Dost ho doporučovali, tak mi nezbylo jim věřit a koupit. Sice jsem si myslela, že mi to nepomůže ale naopak, postupně se to zlepšovalo a zmizelo.

  superkarma: 0 05.01.2014, 21:40:12
 5. [3] Monika43 [*]

  Já se taky styděla jít k doktorovi a proto jsem si sedla k internetu a četla rady. Nakonec jsem dopěla k závěru, že si koupím Elison tobolky, které nejsou hormonální a vyzkoouším. Brala jsem je cca měsíc než jsem viděla rozdíly a teď? Jsem nejšťastnější člověk, že jsem se všeho špatného zbavila.

  superkarma: 0 27.11.2013, 12:46:36
 6. avatar
  [2] kobližka [*]

  Zázvorka — #1 Zkoušelas to?

  superkarma: 0 25.10.2013, 14:21:14
 7. avatar
  [1] Zázvorka [*]

  A přitom se to prý dá jednoduchým cvičeníma a posilováním příslušných svalů a svěračů zase "opravit". Jen se lidé stydí s tímto problémem jít k doktorovi.

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  superkarma: 0 25.10.2013, 13:38:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme