.

Lehká hlava a žádný stres díky indické masáži hlavy

Cestování

Lehká hlava a žádný stres díky indické masáži hlavy

Stres, únava, nespavost a bolesti hlavy. To vše se stalo téměř neodmyslitelnou součástí dnešní hektické doby. Stres a únava nás doprovází téměř na každém kroku, nenechají nás odpočinout, zhoršují naši pracovní výkonnost a celkovou schopnost koncentrace. Co dělat, když moderní západní medicína nezabírá nebo se nechceme „dopovat“ spoustou léků? Ideálním řešením je obrátit se na tradiční medicínu. Velmi účinným prostředkem, jak bojovat proti napětí, vyčerpání a všemu, co s sebou přinášejí, je indická masáž hlavy. Ta zbavuje psychické zátěže, zklidňuje duši, podporuje uvolnění a ulevuje od stresu.

Indickou masáž hlavy, známou také pod původním názvem champi, si můžete vychutnat v Lázních Kostelec u Zlína, a to buď samostatně, nebo jako součást wellness balíčku. Lázně Kostelec ve své sezonní nabídce mají např. Májový wellnýsek, v němž je zahrnuta nejen indická masáž, ale rovněž částečná ruční masáž, bylinná koupel či zábal s panenským kokosovým olejem.

hlava

Co je na indické masáži tak zázračného?

Indická masáž hlavy je považována za jednu z nejpříjemnějších masáží vůbec. Technika masáže vychází z ajurvédského léčebného systému. Přes pět tisíc let stará alternativní medicína kombinuje přírodní terapie a soustředí se na mysl, tělo i duši. Vše vychází z jednoduchého principu – „Pokud není zdravá a spokojená mysl a duše, nemůže být zdravé ani tělo.“.

„Po dni stráveném před počítačem se často potýkáme s únavou očí, ztuhlým krkem, bolestmi hlavy a únavou, někdy až vyčerpáním. Se všemi těmito problémy si správně provedená indická masáž hlavy dokáže poradit. Tato mimořádná masáž ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Pomáhá ulevit od bolestí hlavy a dovede vás k maximálnímu uvolnění. Stimulací vlasové pokožky se uvolňuje velké množství endorfinů, které zlepšují náladu,“ říká Jiří Fadler, obchodní ředitel Lázní Kostelec u Zlína.

hlava

Kromě toho, že indická masáž zbavuje psychické zátěže a ulevuje od stresu, povzbuzuje také krevní oběh a napomáhá správnému fungování lymfatického systému. Blahodárně působí při nespavosti. Nezanedbatelné jsou také účinky na vlasovou pokožku a vlasy samotné.

Účinky indické masáže však dalece přesahují fyzickou stránku zdraví. Masáž působí také na psychické a emocionální úrovni, přináší pocit duševní pohody, vnitřního klidu, zlepšuje koncentraci a schopnost se učit. Podle ajurvédských lékařů indická masáž povzbuzuje tělo, aby bylo schopné se samo léčit, a celkově posiluje organismus a zlepšuje jeho obranyschopnost.

kostelec

   
28.04.2017 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] SNÍŽEK [*]

  zní to pozvání lákavě Sml58

  superkarma: 0 10.05.2017, 20:31:59
 2. avatar
  [5] jarka1234 [*]

  Takovou masáž bych si nechala líbit.Sml58Sml58Sml58

  superkarma: 0 29.04.2017, 22:19:13
 3. [4] bobani [*]

  mám to za humny

  superkarma: 0 28.04.2017, 21:41:29
 4. avatar
  [3] Anicka59 [*]

  Tak tam to já mám hodně blízko, tak si ji snad i dopřeji

  superkarma: 0 28.04.2017, 13:02:29
 5. [2] MARIE MATEJKOVA [*]

  Brala bych,hlavně,kdyby mi pomohla od migrénSml67Sml67

  superkarma: 0 28.04.2017, 12:09:53
 6. avatar
  [1] RenataMor [*]

  jé.,to bych potřebovala

  superkarma: 0 28.04.2017, 09:47:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme