tousťák tousťák

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a podzim už klepe na dveře. Udržet krásnou a štíhlou postavu je v létě o poznání snazší než na podzim. Velké množství ovoce a zeleniny, spousta pohybu - to vše nás v létě udržovalo fit. I v podzimních měsících je ale nesmírně důležité dbát na zdravou a vyváženou skladbu jídelníčku. Jak tedy uspokojit mlsné jazýčky a zároveň dostát zásadám zdravé výživy? A především, jak se vyhnout dlouhým chvílím stráveným u plotny? Vyzkoušejte naše tipy na báječné tousty a uvidíte, že mlsat se dá bez zdlouhavého vaření a zároveň zdravě!

Tousty jsou jedním z nejrychleji připravených pokrmů. To jim ovšem neubírá na výjimečné chuti. Ba naopak. Svou jednoduchou přípravou nejdřív okouzlily Brity, kteří si je oblíbili jako součást snídaně nebo večeře. Rozmanitost chutí a možnost použít je k jakékoliv příležitosti jim poté otevřela dveře do celého světa. Dnes tousty nesmí chybět v žádném občerstvení, kavárně, ale často ani v luxusní restauraci. Spojují v sobě totiž neobvyklé vlastnosti, které nejsme zvyklí vídat pohromadě. Jsou rychlé, takže dokážeme v mžiku potěšit nečekané hosty nebo připravit něco k zakousnutí na výlet. Jejich příprava není náročná, a proto je bez větších potíží zvládnou i děti. Přesto vyniknou svou neobyčejnou chutí a co je nejdůležitější - při přípravě toustů se představivosti meze nekladou! Dají se doslova ušít na míru podle chuti. Zapečený toust je potom vždy malým překvapením.

tousťák tousťák

Pokud už přemýšlíte nad vaší oblíbenou náplní, zkuste se vrátit o krok zpět. Toustový chléb je totiž stejně tak důležitý a výslednou chuť dokáže obohatit přesně podle vašich představ. Například Rosický toustový chléb tmavý značky Penam je díky své vysoké výživové hodnotě ideální jako dětská svačinka. Pokud jej naplníte například Šunkovým salámem speciál značky Vodňanské kuře, můžete si být jisti, že zapečený toust neskončí zapomenutý na dně aktovky jako obyčejný namazaný chléb. Nechce se vám po náročném dni v práci stát dlouho u plotny? Toustový chléb cereální značky Penam s vysokým obsahem vlákniny je pro vás tou pravou volbou. Je zdravý, lehce stravitelný a vy tak nemusíte mít výčitky z těžké večeře.

Co se týká náplně toustů, je rozhodně z čeho vybírat. Vaše malé ratolesti jistě potěšíte lahodnou Kuřecí šunkou z prsních řízků značky Vodňanské kuře s vysokým podílem masa. Dostanou tak jen to nejkvalitnější. Naopak pány gurmány jistě neurazí šťavnatý Kuřecí hamburger (též značky Vodňanské kuře), který toustům dodá „říz" a zasytí i velké jedlíky.

Tousty ovšem mohou být daleko víc než jen pečivo s náplní. Ve vašem jídelníčku mohou plnit i roli sladkého potěšení. Milujete kombinaci banánu a čokolády? Dopřejte si lahodnou snídani a na plátek Toustového chleba světlého značky Penam rozetřete banán v kombinaci s nutelou.

Jdeme toustovat aneb 5 rad, jak správně vybrat toustovač

  • Při koupi toustovače dávejte pozor především na kvalitu nepřilnavých povrchů. Rychlá a jednoduchá údržba pouze s pomocí papírového ubrousku je vítaným ulehčením.
  • Podmínkou je, aby se přístroj zahříval jen uvnitř. Pokud tomu tak není, vnější obal je nebezpečně horký a děti se mohou lehce spálit.
  • Před každým toustováním je nutné vymazat plotýnky máslem. Tousty se nepřichytí
  • a navíc získají křupavou zlatou kůrku.
  • Na teflonovou plochu nikdy nepoužívejte ostré předměty! Stejně tak povrch raději nevymývejte, zvláště ne čisticími prostředky.
  • Tousty plňte především uprostřed. Vyhnete se tak vytečení přísad mimo chléb (například sýrů nebo majonéz).

lupa

Reklama