Najděte v novém albu hudebníka, herce, režiséra, scenáristy a čtyřnásobného českého lva svůj šťastný klíček. Šest z vás prožije večeři, na kterou nezapomene – možná až do konce světa.

Pátek 21. září je dnem Jana Budaře. Zatímco lidé v celé České republice spatří poprvé nové album, které vydává s Eliščiným Bandem ve vydavatelství LUCKY YOU, Pražané ho budou moci vidět na vlastní oči. Přesně v  14.59 totiž odstartuje akustický koncert kapely Eliščin Band s příznačným názvem Z konečné na konečnou. Ten se bude konat v  tramvaji číslo 12, která zahájí svou pravidelnou trasu na stanici sídliště Barrandov a skončí ji v 15. 51 na stanici Palmovka. Řidič a vždy první cestující, který nastoupí na jednadvaceti vybraných zastávkách, získá nové podepsané album. V jednom z nich bude šťastný klíček pro odemčení dveří k večeři s Janem Budařem v restauraci Oliva v Praze. Na dalších pět šťastlivců čekají klíčky ukryté v některém z tisícovky CD určených k prodeji. Večeře se bude skládat ze tří chodů báječného jídla a lehké konverzace k albu Lehce probuzený s Janem Budařem.

budar

Lehce probuzený je přelomem,“ říká Jan Budař, a dodává: „Musí být, každá deska je přece tak nějak přelomová. Zachycuje totiž období, které se už nikdy nebude opakovat. A naše album vzniká po čtyřech letech, v nichž se toho mnoho odehrálo.“ Lehce probuzený je přehlídkou jedinečných písní. Objevila se zde například nikdy nevydaná verze Milování napsaná pro film Nuda v Brně. „Můžete konečně také slyšet píseň Když zavřu oči, která původně vznikla k filmu Protektor. Nakonec se v něm však neobjevila,“ říká Jan Budař. Album Lehce probuzený je stejně jako předchozí desky Jana Budaře jakousi osobní zpovědí. „Když člověk pozorně poslouchá moje písničky, dozví se toho o mně více, než kdyby se mnou strávil týden. U této desky to ovšem platí dvojnásob,“ přiznává hudebník a herec. Na vydání třetího alba Jana Budaře spolupracovali kromě Eliščina Bandu také talentovaný skladatel David Smečka a zpěvačky Elena Sonenshine, Emma Smetana, Andrea Buršová a Zuzana Gamboa.

Kdyby Dopravní podnik hlavního města Prahy nezrušil od 1. září tramvajovou linku 21, konal by se akustický koncert Jana Budaře v ní. Číslo 21 se totiž pro tohoto umělce stalo do jisté míry závazkem. „Letošního 21. prosince má být konec světa, tak jsme si řekli, že každého jednadvacátého v měsíci připravíme nějakou akci, která bude spojena s naší novou deskou. Přece je fajn, když se lidé ještě trochu pobaví, když už to má všechno skončit,“ prohlásil Jan Budař. Po zahájení prodeje alba Lehce probuzený a akustickém koncertu v tramvaji číslo 12 (číslo čtěte i zprava doleva) přijde 21. říjen. To bude den křtu alba a koncertu v Divadle Husa na Provázku v Brně, o měsíc později 21. listopadu si obě akce zopakujeme v Praze v Klubu Roxy. Magickou jedenadvacítku naruší jen Benefiční koncert proti konci světa. Protože 21. prosince je rezervován pro konec světa, bude se koncert konat o den dříve – 20. prosince v Praze, Brně a v Ostravě. Jan Budař zde bude s Eliščiným Bandem nejen vystupovat, ale celou akci bude i moderovat.

Reklama