Poslední prázdninový víkend přilákal do pražské ZOO malé velké LEGO fanoušky. Kostky a kostičky byly k dispozici pro každého, kdo si chtěl hrát a stavět. Návštěvníci se také podíleli na stavění modelu medvěda, k jehož tvorbě bylo potřeba neuvěřitelných 29 700 kostiček LEGO. Vznikl tak největší model medvěda z LEGO kostiček v Čechách.

Celá akce se odehrála v sobotu 31. srpna a v neděli 1. září 2013 mezi 10:00 - 18:00 hodin v ZOO Praha v prostorách spodní části zahrady u dravců. Hezké počasí a zábavný program přilákal více než 4 100 návštěvníků, kteří si chtěli stavět s LEGO kostkami a třeba i vyhrát jednu z více než 40 LEGO stavebnic a dárků od partnerů akce. Sešlo se více než sto originálních výtvorů, z nich vybrat 40 nejlepších bylo opravdu těžké. Ostatní svými stavbami přispěli k vytvoření originálního LEGO světa, když umisťovali vlastní díla na speciální zeměkouli.

leg

Kromě autorských výtvorů se mohli návštěvníci podílet na stavbě 213 cm velkého realistického modelu medvěda nebo mozaiky žirafy. Na stavbu medvěda bylo použito neuvěřitelných 29 700 kostiček LEGO v hnědé a béžové barvě. Stavba probíhala postupně a děti za pomoci LEGO asistentů postavily obří model medvěda. Mozaika s motivem žirafy díky dětem získala rozměry 2 x 3 metry a bylo na ni potřeba 33 408 kostiček LEGO.

leg

leg

leg

Reklama