Kolikátou sezonu už se drží na výsluní tento oděvní kousek, který balancuje mezi kalhotami a punčocháči? Proč si legíny získaly takovou oblibu? Jsou pohodlné, cenově dostupné a hodí se ke všemu

A zdaleka není pravda, že by se jich měly vyvarovat ženy s plnými křivkami. Pokud k nim zvolí vhodný vršek, udělají dobrou službu i jim. Legíny mají tu výhodu, že se dají nosit prakticky celoročně. V létě s žabkami nebo sandály, na podzim a na jaře s balerínami, v zimě s kozačkami nebo kotníčkovými botami vojenského typu. Sluší jim botys nízkými podrážkami i podpatky, tak co bychom si přály víc?

Jaké legíny letí právě teď?

Chcete-li se držet módních trendů, rozhodně byste si měla pořídit legíny v tmavé barvě, s efektem kůže, zdobené cvočky, dělené vertikálními švy (na způsob rajtek), nebo legíny s kovovým vláknem.

Co k nim?

Držte se pravidla: K přiléhavým nohavicím volnější vršky. Takže volné tuniky, široké svetry, krabicovité kabátky a saka, která vypadají jako po starším „bráchovi“.

Nic se nestane, když je doplníte koženou bundou, ale pod ni byste si měla obléknout volnou košili. Vrstvení s legínami vypadá vždycky dobře.

A co boty?

Každá z vás si jistě vybere svůj styl. Romanticky založené ženy je doplní balerínkami nebo lodičkami na podpatku. „Drsňačky“ zvolí boty vojenského stylu podobné „kanadám“, nebo „jezdecká perka“ bez podpatku. Ženy stylově nevyhraněné neudělají chybu, když si obují kotníčkové kozačky na podpatku.

Foto: Calzedonia, New Yorker

Čtěte také:

Reklama