Po úspěšném světovém turné přijedou Queeni do Evropy s americkým idolem Adamem Lambertem. Poprvé v tomto složení vystoupí i v Praze.

Jedna z nejlepších a nejvlivnějších kapel všech dob, stráví v Evropě šest týdnů. Čeká je zde jednadvacet koncertů v deseti státech. Turné začne ve Velké Británii v polovině ledna a v Praze se představí 17. února. O dva dny později turné ukončí ve švýcarském Curychu.

Adam Lambert, který se skupinou Queen vystoupí, nastartoval svou kariéru zpěváka díky soutěži American Idol. „Je senzační. Má úžasný rozsah, a protože velký rozsah měl i Freddie, Adam dokáže zazpívat to co on. Je to mimořádný zpěvák a skutečný talent,“ řekl o Lambertovi bubeník Queen Roger Taylor.

Vstupenky na koncert Queenů v pražské O2 areně budou k dostání od 1390 do 2190 korun od pátku v síti Ticketportal.

Britská rocková hudební skupina Queen má své počátky již v roce 1968, kdy začínali jako trio zvané Smile. Je považována za jednu z nejlepších a nejvlivnějších hudebních skupin všech dob.

V roce 1970 skupinu tvořili kytarista Brian May, zpěvák Freddie Mercury a bubeník Roger Taylor. O pár měsíců později se k nim přidal baskytarista JohnDeacon. Brian May začínal ve skupině The Others, v roce 1969 založil s Taylorem kapelu Smile. Obě se však krátce po svém vzniku rozpadly a 19. února 1971spolu s ostatními spoluhráči poprvé vystoupili pod názvem „Queen“.

djkjdjdd

Foto zdroj: Wikipedie

Reklama