Pamatujete si na jedinečný jahodový koktejl z legendárního pražského bufetu „Koruna“? Už brzy budete moci posoudit, zda chutná tak, jako před dvaceti lety.

Návrat nejznámějšího a největšího bufetu s rychlým občerstvením ohlásil majitel secesního paláce Koruna Tomáš Plachý.

Příběh oblíbeného podniku se začal psát již za 1.Republiky. Otevřen byl v roce 1931 v přízemí paláce Koruna. Fungoval v něm vůbec první pražský automat na chlebíčky a limonádu. Právě proto se všem podnikům rychlého občerstvení v Praze začalo říkat „automat.“

Před revolucí si na koktejlech, ale i chlebíčcích, párcích pochutnávalo denně 18 tisíc lidí. Do „Koruny“ chodili studenti, sportovci a komunističtí papaláši.

auto

„To patřilo nějak k tradici zajít do Koruny,“ vzpomíná úsměvem pamětnice Drahomíra. Jakýpak salát z papíru, ten byl na porcelánovém talířku a pití ve skleničce. Žádné uměliny. Ono těch bufáčů zas tolik nebylo.“

Podařilo se nám exkluzivně pro naše čtenářky získat jedinečný recept na „socialistický vlašský salát“  (suroviny jsou pro 10 kg salátu), který prý na rozdíl od toho dnešního není „slizký na pohled i při pojídání.

1. Brambory 3500 g
2. Salám šunkový 2280 g
3. Okurky sterilizované 900 g
4. Hrášek sterilizovaný bez nálevu 200 g
5. Celer kořenový 320 g
6. Mrkev 480 g
7. Hořčice plnotučná 200 g
8. Pepř mletý 5 g
9. Ocet 150 g
10. Worcester 50 g
11. Majonéza 2000 g
12. Cukr krupice 100 g
13. Sůl 100 g

Výrobní postup:
Uvařené a za tepla oloupané brambory necháme vychladnout. Vychladlé brambory nakrájíme na stejné nudličky nebo kostky, přidáme stejně tvarované okurky a vařenou zeleninu, salám nakrájený na nudličky, hrášek bez nálevu a vše spojíme majonézou, (domácí) smíchanou s hořčicí a octem. Salát osolíme, osladíme, okořeníme a lehce rozmícháme.“

Ingredience:
- Salám musí být šunkový. Salám totiž určí chuť výsledku.
- Bramboryl měly být varného typu A, případně B, ale ne typu C (aby se nerozpadaly). Musejí být opravdu studené, jinak zkašovatí.
- Celer a mrkev nesmějí být tvrdé.
- Okurky sterilované ve sladkokyselém nálevu.
- Worcesterská omáčka ve vlašáku musí být, ale nesmí se nahrazovat ničím jiným (například sójovou omáčkou). A opatrně s ní.
- Hořčice musí být obyčejná plnotučná (ne hořčice francouzského typu).
- Brambory a zelenina je třeba ručně nakrájet na drobné kousky. Vypomáhat si mřížkou na brambory nelze (příliš velké kusy). Ale není vhodné ani brambory a zeleninu sekat v nějakém robotu.
- Šunkový salám musí být skutečně nakrájený na úzké proužky. Nudličky se krájí z rozpůleného ručně nakrájeného tenkého kolečka. Salám musí být koupený vcelku, nikoliv krájený na tenké plátky.
DOBROU CHUŤ !

koruna

Příspěvky k ohlašovanému návratu automatu Koruna z internetové diskuze:

  • Do Koruny chodím, zbytky dojídám... Nevím, nevím, nevím, co si dneska dám.
    Snad knedlík se špenátem, ten by přišel vhod,
    nevím, nevím, nevím, já jsem Karel Gott.“
  • Jeee, Koruna! To jsou vzpominky! Parky, bramboraky, mlecne koktejly, ...
  • Koktejly (mléčno-ovocné), chlebíčky také.... hlavně Koruna chybí fakt...
  • V Koruně mě jeden štamgast učil přefouknout niklový desetník přes půllitr piva. Ještě za Husáka. Co se v mládí naučíš...
  • Dosti často jsem se tam při cestách do Prahy stavoval. A jednou mi tam houmlesák sebral párek než jsem se otočil
  • Pán už nebude páreček? To pivečko je volné?

Foto zdroj: Pražský deník

Reklama