O Crème de la Crème toho mnozí už ví mnoho. Příběh řemeslné zmrzliny, který se dostal do podvědomí díky opravdové touze šířit dobrou náladu u dokonalé zmrzliny. Nejde jen o postup. To, že pan Zmrzlinka Honza Hochsteiger používá na každou příchuť cílený postup, plný propočtů, že vše dělá pro maximální spokojenost každého příchozího, že získal cenu vítěze na Ice Cream Festivalu a to hned ve dvou kategoriích, znamená jediné, jde za svým zmrzlinovým snem.

Crème de la CrèmeNyní Honza Hochsteiger přichází s vizionářským zmrzlinovým menu. Nechce totiž, aby jeho zmzlinový končil létem. Proč? Zmrzliny mohou být podávány jako předkrm či jako dezert celoročně. Už to tedy nevypadá tak, že člověk vyběhne do mrazivých ulic s kornoutkem zmrzliny. Honza chce zlomit mýtus, že zmrzlina patří jen k létu. Proto Honza Hochsteiger přes veškeré předpoklady okolí, že v zimních měsícíh rozšíří svůj repertoár domácích dortů, nevzdává svůj sen. Přichází s novými zmrzlinovými dezerty. Nejde o klasické poháry, těm už dávno odzvonilo. Honza připravil nový gurmánský talířový zážitek. Roztékající se zmrzlina na talíři symbolizuje vlastně každého strávníka, který si přijde do tepla ohřát své prochladlé tělo.

U nového konceptu se na každém talíři se odehrává příběh mnoha chutí a barev. Každý si může být jistý, že mu po tomto dezertu, bude venku tepleji, ať už bude počasí jakkoliv nevlídné.

Honza Hochsteiger celoročnímu zmrzlinovému snu věří. Kdo ochutná, uvěří také.

Zmrzlinové dezerty

Crème de la Crème

ARACHIDI E PISTACCHIO

(zmrzlina slaný arašíd posypaná pistáciemi přelitá čokoládou sesolí)

FRUTTI DI BOSCO E CREMA CON NOCI

(zmrzlina lesní plody posypaná karamelizovanými vlašskými ořechy se slanou kysanou smetanou)

CIOCCOLATO CON PEPE E ARANCE

(čokoládová zmrzlina s pepřem Sarawak, s pomeranči přilitá citrusovým glazé)

 RICOTTA CON RUCOLA

(zmrzlina ricotta posypaná hruborznou mořskou solí s rukolou, přelitá balzamikovým glazé s fíky)

 Crème de la Crème

Reklama