Když se mi narodila před více než dvaceti lety dcera, druhé dítě to v pořadí, radost neznala mezí. První holčička v rodině manžela, kam totiž oko dohlédlo, samí kluci - oba jeho bratři mají kluky, jeho sestra povila také kluky - to je docela slušná statistika na rodinu se 4 dětmi, ne?

Sázky na jméno jsme mohli uzavírat prakticky ihned po oznámení události a musím říct, že tu naši Gabrielku jsem si musela tak trochu vybojovat.

Ušetřím vás podrobností o kakání a čurání, Gába byla a je holka šikovná - šla jí literatura, dějepis i cizí jazyky, tak nebylo divu, že se po nějakém čase rozhodla už jako samostatné děvče vydat do zahraničí, vybrala si práci au-pair. Pracovala sice v jedné dobře zavedené realitní kanceláři a musela dát výpověď - nu co, řekla jsem si, je mladá, ať taky pozná, zač je toho loket. Našla si rodinu v Londýně, sice ne rodilé Angličany, ale nakonec říkala, že to bylo lepší než v původních rodinách, alespoň co říkaly její souputnice.
Rok je dlouhá doba a dcera se tam zamilovala. Před rokem se vrátila a i po návratu si s Davidem dopisovala, viděli jsme ho jen na fotkách - jevil se docela normálně, ale tomu vztahu jsme nedávali moc šancí - skončilo mnohem víc lásek i na menší vzdálenosti.

Asi jsme měli této lásce s velkým L věnovat víc pozornosti,  po letošní dovolené by nás nečekala tak studená sprcha.

Vystupujeme z vlaku a naproti nám přichází naše dcera v doprovodu nějakého muže. Ještě než stačím položit tašku na perón, Gába říká: "Mami, tati, ahoj. To jsme rádi, že jste doma," a pokračuje," a dovolte, (aha, tak to bude ten z fotky - stačí mi problesknout v hlavě - byl mi nějaký povědomý), abych vám představila svého manžela."

Podlomila se mi kolena a nebyla jsem daleka toho se na místě zhroutit. "M-a-n-ž-e-l-a...," zasípala jsem, jako kdybych měla vyražený dech. "Ano, chtěli jsme vám přichystat překvapení a vzali jsme se hned, jak jste odjeli..."

Jsem z toho v šoku, tedy jsme - manžel s dcerou dokonce nemluví - je to už tři neděle. Byli jsme prostě postaveni před hotovou věc, jako ve špatném filmu.

Stalo se to někomu z vás? Co jste dělali? Já se totiž z toho nemůžu vzpamatovat!

 

 

Reklama