lečo

Za starých, mých dětských, časů jsme na zahradě měli veliký foliovník. V něm maminka pěstovala rajčata a papriky. Z jedné letní úrody rajčat bylo tolik domácího kečupu, že nám vystačil na celou zimu. A že to byl kečup extra kvality, takový samozřejmě v obchodě nekoupíte.

A pořád zbývalo dost rajčat na celou rodinou oblíbené lečo. Stejně jako domácí kečup, který se nedal s kupovaným srovnávat, tak i lečo z domácí zeleniny mělo jinou chuť než z té, kterou dnes koupíte po celý rok v supermarketech.

Když si chci lečo uvařit dnes, použiji rajčata z vlastní zahrádky a papriky z trhu. Chutná jako lečo z mého dětství a miluje ho celá moje rodina.

Záměrně v receptu neuvádím přesný poměr surovin. Ten si každý přizpůsobí podle vlastní chuti a počtu strávníků. Někdo má rád lečo více rajčatové, někdo paprikové. Někdo tekutější, jiný tužší. Základ je však pořád stejný - cibule + rajčata + papriky.

Suroviny

  • rajčata
  • papriky
  • cibule
  • sůl a pepř
  • špetka sladké papriky
  • vejce
  • tuk na smažení
  • klobáska

Postup

V hluboké pánvi si rozpálíme tuk, na kterém osmahneme cibuli pokrájenou na půlkolečka. Chvíli restujeme a přidáme na kolečka nakrájenou klobásku. Může být klidně pikantnější, leču to jenom prospěje. Opět chvíli restujeme a přidáme papriku, pokrájenou na půlkolečka.
Promícháme, lehce stáhneme teplotu, přikryjeme poklicí a dusíme asi šest minut.
Rajčata nakrájíme na menší kousky, kdo chce a nemá rád slupky od rajčat v leču, může je i oloupat. Mně se osvědčilo nakrájet rajčata na čtvrtky, a když jsou v leču už udušená, tak se slupky ze zeleninové směsi „vystrkují“ samy a dají se snadno vytáhnout. Je to méně pracné než rajčata loupat.
Nakrájená rajčata přidáme do pánvičky a už nepřikrýváme pokličkou. Dusíme doměkka.

Někdo nemá rád lečo příliš vodnaté, tak nechá šťávu ze zeleniny téměř vydusit, a až potom přidá vajíčka. Ty vlijeme do zeleninového základu předem rozšlehané v misce.

Dochutíme solí a pepřem, také sladkou či pálivou paprikou. Pro zjemnění můžete do leča přidat několik lžic smetany.

Podáváme s čerstvým pečivem, nejlépe chlebem.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama