Mnohé z nás se domnívají, že nejdůležitějším lidským smyslem je zrak. Výzkumy v oblasti vůní však ukázaly, že nás ze všech vjemů nejvíce ovlivňují ty čichové. To umožnilo vývoj aromaterapie, která využívá speciálních vlastností čistých esenciálních olejů, jež jsou získávány z vonných částí rostlin.

 

Ta správná volba

V chladných podzimních dnech snadno podléháme infekcím a nachlazením, ale v ohrožení je i naše psychika. Zkracující se dny a někdy i nutnost vstávat do tmy, stejně jako pošmourné, deštivé počasí, nám neprospívají. A právě v takových chvílích může být aromaterapie tím pravým a přitom šetrným lékem.

 

Lék našich předků
Aromaterapie je stará téměř jako lidstvo samo. Už před čtyřmi tisíci lety využívali starověcí Sumerové účinků vonných rostlin a na lékařském papyru z Egypta, starém přes tři a půl tisíce let, najdeme seznam ne méně než osmi set padesáti bylinných léků, z nichž mnohé jsou založeny na využití esenciálních olejů.

 

Léčivá vůně
A co že to vlastně aromaterapie je? Označujeme tak cílené využívání esenciálních olejů k udržení, podpoře a zlepšení fyzické, emocionální a duševní pohody. Protože jsou esenciální oleje těkavé, snadno se odpařují, a tak je můžeme nejen vstřebávat pokožkou, ale i vdechovat. Jejich vůně je důležitou součástí léčivého efektu.

 

Kde se berou?
Esenciální oleje se získávají z různých částí rostlin, jako jsou listy a stonky, okvětní plátky, dřevo, kořeny nebo plody. Kvalitní oleje, jako například produkty firmy Tisserand, bývají vysoce koncentrované, a tak je někdy k výrobě jediné kapky třeba až stovky květů. Nejšetrnější metodou výroby esenciálních olejů je lisování za studena, využívá se však také parní destilace.

 

Pro každou příležitost

Esenciální oleje se využívají především k masážím a koupelím, ale také k inhalaci. Především možnost kápnout si pár kapek třeba na kapesník a vychutnat si blahodárné účinky esenciálního oleje i při cestování v hromadných dopravních prostředcích nebo v práci je v dnešní uspěchané době užitečná. A pokud si chcete vůni a působení esenciálního oleje vychutnat déle, můžete si pořídit například cestovní vaporizér (odpařovač) na baterie od Tisserand.

 

Pro inspiraci jsme pro vás vybrali několik zajímavých tipů z řady aromaterapie Tisserand:

 

 

Esenciální olej Bergamot: Svěží citrusová vůně má uklidňující vliv na emoce. Olej je extrahován ze slupky ovoce rostoucího v Itálii a je ideální do vaporizérů pro osvěžení místnosti a povzbuzení emocí. Vhodný v kombinaci s pelargónií (geraniem) a citronovou trávou (lemongrass).

 

Esenciální olej Eukalyptus: Čerstvý, povzbuzující olej, který proniká do hloubky. Při inhalaci má čistící účinky. Je velmi antiseptický a používá se při masážích proti vyčerpání.

 

„Uklidňující“ pěna do koupele

Smyslná koupel obsahující zvlhčující směs čistých esenciálních olejů z jasmínu, pelargónie, organického ylang-ylangu a pačule. Je obohacena o čistící složku z kokosu. Po koupeli bude Vaše pokožka jemnější a vyživená.

 

 

 

Směs čistých esenciálních olejů určených pro vaporizaci (napařování) PASSION „Vášeň“

Obklopte se vášnivou vůní esenciálních olejů Ylang-Ylang z Madagaskaru, indického jasmínu, tahitské limetky a poupat z černého rybízu z Francie.

 

 

Vaporizér pro aromaterapii

Elektrický vaporizér pro aromaterapii. Tento vaporizér poskytuje bezpečnou, efektivní a jednoduchou metodu rozptýlení esenciálních olejů do ovzduší v několika minutách. 

Jestli na vás dýchlo kouzlo vůní esenciálních olejů a chcete si také užít příjemnou relaxaci a odpočinek při aromaterapii, tak neváhejte a vyzkoušejte to. Z široké nabídky voňavých přípravků od firmy Tisserand si můžete vybrat pouze v obchodech Profimed a nebo si je můžete rovnou objednat na internetu v e-shopu Profimed ZDE .

Reklama