Zdraví

Léčba parodontózy metodou řízené tkáňové regenerace


Parodontóza je slovo, které samo o sobě v řadě lidí vzbuzuje v lepším případě představu obnažených zubních krčků, dlouhodobé a bolestivé léčby s nejistým výsledkem, v horším případě může znamenat i ztrátu zubů. Podle nejnovějších poznatků se s touto metlou chrupu v České republice potýká 80-90 % populace a nezanedbatelné procento zánětu dásní se objevuje dokonce i u školáků.

 

Klinika GHC Praha, přední soukromé zdravotnické zařízení v České republice, které komplexní stomatologickou léčbu považuje za jeden ze svých klíčových programů, aplikuje při léčbě parodontu, tedy zánětu dásní a parodontózy, nejmodernější léčebné metody včetně potřebných chirurgických zákroků.

 

Nabídka ošetření Kliniky GHC Praha v léčbě parodontu je ojedinělá svou komplexností. Kromě konzervativních léčebných zákroků, jako např. ošetření přístrojem Vector, nabízí i zákroky v  oboru řízené tkáňové regenerace a další parodontální operace. Stomatolog MUDr. Martin Mikšovský, který se léčbě parodontu spolu s dalšími kolegy na Klinice GHC Praha věnuje, k tomu říká: „V rámci rekonstruktivních chirurgických zákroků na chrupu provádíme obnovu parodontálních tkání, tj. nejnovější metody řízené tkáňové regenerace, které vedou k zachování zubů určených k extrakci. Při této metodě se nahrazuje kost speciální umělou tkání, která pod vstřebatelnou membránou nahradí kost vlastní. Zákroky jsou pro klienta bezbolestné, provádějí se v lokální anestézii či analgosedaci.“

 

Proti parodontóze ordinujeme Vector

 

V konzervativní léčbě a prevenci parodontózy Klinika GHC Praha využívá účinného a bezbolestného pomocníka – přístroj Vector. Přístroj dokáže potlačit ústní bakteriální infekce způsobující parodontózu. Právě nepřátelské bakterie pronikající do dásní spolu se zubním kamenem jsou příčinou zánětu, který se v počátečních fázích projevuje jako estetický problém odhalujících se zubních krčků, v pozdějších fázích ohrožuje i tkáň, v níž je zub uchycen. V případě, že zánět není léčen, zub se ze svého zaníceného lůžka uvolní docela.

 

Vector nahradil dosavadní nedokonalé a bolestivé metody čištění takto napadeného chrupu, ať už to bylo nepříjemné mechanické čistění pomocí speciálních nástrojů, anebo využívání některých starších ultrazvukových a sonických přístrojů. Přístroj Vector byl speciálně vyvinut firmou Durr Dental k šetrnému ošetření nepřístupných a bolestivých míst kolem zubu a v blízkosti dásně v roce 1999. S pomocí speciálních nástavců dokáže Vector rozbíjet zubní kámen a usazeniny a vyplachovat zanícená bakteriální ložiska v dásni, aniž by byla jakkoli poškozována a drážděna okolní tkáň. Podobně jako předchozí generace přístrojů pracuje na principu ultrazvuku, ale je mnohem přesnější, což zabraňuje nežádoucím a bolestivým mechanickým vibracím.

 

„Bezprostředně po zákroku, který je minimálně invazivní k postiženému chrupu a dásním, nastává rychlé zlepšení projevující se mimo jiné vymizením zápachu z úst způsobeného bakteriemi,“ uvádí MUDr. Martin Mikšovský. „S jejich ústupem je spojený silný léčivý efekt této metody, jejíž aplikaci je třeba podle našich zkušeností v několikaměsíčních intervalech zopakovat, tak aby došlo k dokonalému vyhojení dásní,“ dodává MUDr. Mikšovský.

 

Nejenom v případě parodontózy, ale i dalších stomatologických onemocnění je potřeba klást největší důraz na prevenci a správné čištění zubů. Při zanedbání každodenní péče se může projevit onemocnění, které je o to zákeřnější, že se v prvních letech nemusí projevit žádné bolesti. Mezi varovné příznaky patří krvácení dásní při čištění zubů a při jídle. Zánět dásní mohou také uspíšit například hormonální procesy v těhotenství či některé léky a onemocnění.

   
18.01.2007 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Barbucháč [*]

  gerda: kde jsi na tom Vectoru byla? Tady na té klinice o které je článek?

  superkarma: 0 21.01.2007, 18:37:21
 2. avatar
  [6] aiša [*]

  bylo by to fajn,jen se nebát zubaře

  superkarma: 0 18.01.2007, 12:03:42
 3. avatar
  [5] gerda [*]

  lightblue: teď jsem to četla podrobně, ano, i kost mi doplňovali, klasicky mi dáseň umrtvili a pak v tom hodinku pracovali. Stálo mě to i s lepším "obvazem" (připlácnutá sádra na dáseň, lepší drží, na pojišťovnu se do večera sloupne)cca 1200 - nehradí pojišťovna.

  superkarma: 0 18.01.2007, 10:32:46
 4. avatar
  [4] gerda [*]

  lightblue: tak to není můj případ. Mám těžkou paradentózu, budou mi předělávat spodní můstek, který mám od ucha k uchu, už jsem byla i na těch klasických operacích a Vector si vymyslil můj zubař jako předpoklad k novému můstku, že se napřed musí dobře připravit. Vectorem mi udělali na klinici zákrok kolem asi 5 zubů a zaplatila jsem 250. Je to od kusu. Takže finančně se to dá. Ale bolelo to jako čert, zpocená jsem byla já i doktorka, fakt to trvá. A bylo to odpoledne v létě, jak byla ta vedra.

  superkarma: 0 18.01.2007, 10:01:33
 5. avatar
  [3] lightblue [*]

  gerda: jak píšou o té analgosedaci, tak se na to ptala moje kolegyně z práce a jenom tento úkon stojí okolo 12 tis. Kč a to je jenom uspání

  superkarma: 0 18.01.2007, 09:49:49
 6. avatar
  [2] gerda [*]

  Na ošetření Vectorem jsem byla. Není pravda, že jde o nebolestivý zákrok. Trvá dosti dlouho, i hodinu a je hodně náročný. A není zadarmo. Částečně nahradí chirurgické očištění dásní hluboko kolem kořenů zubů, tzv. kyretáž, kdy se pak dásně šijí a dává se na ně obvaz. Je pravda, že při Vectoru, pokud vydržíte, odcházíte beze stopy po tom zákroku a není u něj pracovní neschopnost. Ale že by to nebolelo, to se tvrdit nedá. Ovšem, kdo chce, dostane injekci na znecitlivění.

  superkarma: 0 18.01.2007, 07:54:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme