pattexMáme nové sousedy, přistěhovali se nedávno a ještě jsme neměli čas se seznámit. Jednoho pozdního odpoledne jsme od sousedů slyšeli vrtačku. Stěna mezi námi se lehce chvěla. To by ještě nebylo nic divného, kdyby po několika minutách různého přerušovaného vrtání neodpadl obrázek, který jsme měli pověšený na zdi sousedící s vedlejším bytem. Vrtání pokračovalo, už jsem se chystal na návštěvu sousedů, když se najednou vydrolil kus stěny. Otvorem jsem viděl zmateného souseda s vrtačkou. Omlouval se, že mu v tom materiálu nedrží hmoždinky a že už udělal tolik děr pro zavěšení LCD, že už si s tím neví rady a že to určitě opraví. Beze slova jsem zamířil do kumbálku, to je taková moje kutilská místnost, a vyndal jsem Pattex chemickou kotvu. Jen jsem ji beze slova předal sousedovi. Dnes jsme byli u sousedů na kávě, stěna je spravená a jejich LCD televize visí na pouhých dvou šroubech. A tak jsem zachránil dobré sousedské vztahy.

Až dosud se upevnění televizoru na zeď či ukotvení zábradlí nebo závěsné toalety neobešlo bez hmoždinek. To už je ale minulost. Pattex nabízí bezpečnější a jednodušší řešení - chemickou kotvou. Tato dvousložková chemická malta bezpečně a rychle připevní i velmi těžké předměty, můžete ji použít do plných i dutých materiálů - dokonce i do vlhkých a mokrých. Navíc pro ní nejsou problém ani materiály duté (jako jsou duté tvárnice) nebo materiály lehce se drolící.

Chemická kotva zaručuje silné spojení při extrémním zatížení, zejména když všechny ostatní systémy selžou. Díky svým pevnostním vlastnostem umožňuje ukotvení i na úzkých hranách. Rychlé a dlouhotrvající spojení chemickou kotvou je často silnější, než poskytují stavební materiály. Chemická kotva Pattex je odolná proti vibracím a poskytuje kotvícím elementům ochranu před korozí.

Použití je snadné. Vyvrtaný otvor řádně vyčistěte, vyplňte chemickou kotvou a krouživým pohybem vložte závitovou tyč. Poté nechte materiál vytvrdnout a přibližně po 40 minutách můžete zavěsit kotvený předmět. V případě aplikace do dutého nebo porézního materiálu vložte do vyčištěného otvoru sítko a teprve poté do otvoru vytlačte chemickou kotvu. Další postup je stejný.

Pattex chemická kotva je bezpečnější a práce s ní je rychlejší a jednodušší než s tradičními hmoždinkami a šrouby. Firma Henkel nabízí několik variant Pattex chemické kotvy - pro běžné použití v domácnosti se nejvíce hodí Pattex CF 850 a Pattex CF 900.

Více informací naleznete na www.pattex.cz.

Reklama