Lázně miluju. Poprvé jsem byla jako dítě v lázních Bělohrad, to mi bylo asi 15. Hm, vznikaly tam dětské lásky, ale já jsem zůstala mimo.
Lepší to bylo až v Janských Lázních asi o 3 roky později, to došlo k mému prvnímu seznámení s italskou komunitou. Společenský život byl přiměřený věku a tomu, jak nás pustili, na léčebně musel člověk být do určité hodiny. Někteří tedy vylézali oknem... Z té doby znám zejména skotské střiky a taky jsem měla čest se slepým masérem - prý jsou lepší.
 
A nyní jezdím do lázní zatím neléčebně, ale ráda - speciálně jsou to Karlovy Vary a v poslední době Františkovy Lázně. Oboje hezké, každé jinak.
Myslím, že lázeňství vzkvétá.
 
Na všechny otázky tedy mohu odpovědět.
1) Byla - viz výše a nejenom tam, taky třeba Třeboň, Mariánské Lázně, Bechyně, Poděbrady, Teplice, ráda zajedu i jinam, byla jsem vlastně i v některých slovenských - Piešťany, Rajecké Teplice, ale spíš jako dítě, připomenutí by neškodilo.
2) Bylo to léčení i dovolená, prázdniny v dětství.
3) Masáže, skotské střiky, bazén, cvičení atd.
4) Nic mi neuškodilo.
5) Vedla přiměřeně situaci, věku a společnosti. Promenádám a kavárnám se v žádném případě nevyhýbám.
6) Ano, ale spíš kdysi, v mládí, kamarádka, Italové z Janských lázní, první setkání s jejich kuchyní (bylo to za socialismu, takže „exotika" a vůbec), Italy miluju i dnes, včetně jejich stylu života a jazyka, kultury, hudby, módy.
7) V současnosti mám nejraději K. Vary a F. Lázně.

Martina

Díky za obsáhlou odpověď. Vy jste tedy zkušená lázeňská harcovnice! Mimochodem, v městečku Lázně Bělohrad jsem žila do svých šesti let, lázeňskou budovu si pamatuji zvenčí, ale uvnitř jsem myslím nikdy nebyla.
 
 Soutěž: co
Reklama