Čtenářka Datura i na třídním srazu má pocit, že by mohla dělat něco lepšího než planě klábosit. A vypadá to, že jí to vyhovuje. Děkuji Daturo za Váš příspěvek.  A s tou zimou – už aby tu byla ta mrazivá rána, sníh, led, lyže, hory…

Dobrý den,

nevím, jak to vyzní, ale lenošení, jako takové, snad ani neznám a ani neuznávám. Když si vzpomenu na mládí, dvě děti, patrový dům, zahrada, králíci, pes a zaměstnání, to jsem byla v jednom kole.

Copak dokud jsem pracovala v našem městě, ještě to šlo, ale s dojížděním už to bylo horší a já blbka jsem si zavedla teplé večeře, tak jsem byla ráda, když jsem v noci padla do postele. Dodnes se divím, jak se to dalo všechno stihnout.

Na dovolené jsme nejezdili a tak ani lenošení u moře nehrozilo. Zalenošila jsem si jen jednou, to když mi lékař nařídil lázně, hrůza, tři týdny nudy a nicnedělání. Nic pro mě.

Těšila jsem se do důchodu, že to bude jiné. Ale není. I když bych lenošit mohla, zdá se mi čas natolik vzácný, že ho raději využívám ke svým koníčkům, na které dřív čas nebyl.

Řeknu vám, že když mám jít jednou za čas na pomaturitní sraz, jsem tam jak na trní, protože si představím,že jsem čas mohla trávit líp, než planým klábosením. A abych řekla pravdu, takové ty opravdu líné lidi nemám ráda. Žijeme jen jednou a je škoda život prolenošit.

Zdraví Datura

PS:  a jdu makat na zahradu, zima se blíží.
Text nebyl redakčně upraven


Umíte lenošit?

  • Jak nejraději lenošíte?
  • Umíte proflákat celý den?
  • Toužíte po lenošení a nemůžete?
  • A když si představíte prolenošený den, jak by vypadal?
  • Znáte nějakého lenocha?

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním. Knihami „Bratři sestry a jiná neštěstí“ od autorky Václavy Moravcové, kočičí krimi „Kočka s houslemi“ od Lydie Adamson a Diářem na rok 2013 s citáty Paula Coelho nazvané „Proměny“. To abyste si čas na lenošení mohly naplánovat.

Reklama