Když se může něco pokazit, tak se to pokazí. Přesvědčila se o tom i čtenářka Enka1...

Pokazilo se vám někdy něco v tu nepravou chvíli a způsobilo to pohromu?


enka1Dobrý den všem!

O tom, že kdo uklízí průběžně, nemusí před Vánoci šílet, tu bude příspěvků na stovky. A přece se šílet dá. Jako já o víkendu.

Mám klasickou panelákovou kuchyňskou linku. V její největší části hrnce, pekáče... to snad nemusím vypisovat. Chci si vyndat jeden z kastrůlků a vtom - lavina. Že nebyla sněhová, vás asi napadne. Povolily umělohmotné čudlíky, které drží police ve správné poloze. Výrazy, které se mi linuly z úst, nezveřejním, abyste si namysleli, že jsem tak vulgární normálně. Hlavně že probudily mého muže a s ještě zalepenýma očima odjel čudlíky shánět. Přijel po dvou hodinách, očíčka už rozlepená, leč zúžená vzteky. Čudlíky v krajském městě k sehnání nebyly, jedině s celou skříňkou.

Mne mezitím, přes poraněné nárty, vztek přešel. Zaujalo mě, co tam mám starých krámů, které mi bylo líto vyhazovat, ale tahle situace mě nakopla.

Nebudu to protahovat. Čudlíky nahradily nedošroubované vruty (toto provizorní řešení určitě vydrží několik let), nepřekáží mi nepoužívaný gril, papiňák a spousta dalších věcí. Mám vyglancovanou kuchyň celou, i když nepředpokládaně a místo na nové věcičky. Pokud na ně někde vyhraju.

Hezké svátky od již celkem uklidněné Enky1

Poz. red.: Text neprošel korekturou.


Pište mi své historky k dnešnímu tématu: VÁNOČNÍ ÚKLID!

Můžete mi psát, jak uklízíte? Kdy děláte vánoční úklid? Zda uklízíte sama, nebo s celou rodinou? Koho do úklidu nejhůře dokopete? Jaké používáte metody, když chcete, aby si děti uklidily pokoj? Můžete i zavzpomínat na vlastní dětské zážitky z uklízení... Fantazii se meze nekladou!

Posílejte mi také fotky své vánoční domácnosti - jak pěkně máte uklizeno a vyzdobeno! Ke každé fotce ale napište nějaký krátký popis.

Reklama