Moje kamarádka Martina se před více než rokem zamilovala a já měla radost, že je konečně šťastná.

Po dlouhé době vyměnila krátkodobé vztahy plné sexu za muže, který jí sliboval budoucnost, nejen přítomnost. Nadšeně mi o něm vyprávěla a vyjmenovávala věci, které mají společné. Pijí stejnou značku vína, sdílejí stejný názor na první milování i na trávení volného času.

Vzhledem k tomu, že on jezdil s kamionem po České republice, zvykli si využívat soboty a neděle naplno. Trávili spolu každou volnou minutu. Stihli si povídat, milovat se i se pohádat. To, co se v běžném vztahu rozloží do celého týdne, oni stihli během dvou dnů.

Společný život o víkendech

Za několika měsíců se Martina přestěhovala do jeho bytu, aby si byli ještě blíž. Ona se starala o byt a čekala na soboty a neděle, kdy prožívali svůj vztah naplno. Vše se však trochu ztížilo, když on dostal nabídku jezdit s kamionem po Evropě.

Diskutovali o tom dlouho, ale vzhledem k tomu, že v té době potřeboval vydělat velkou částku peněz, nakonec nabídku přijal. A ona? Věděla, že to nebude nadlouho a že v Čechách by tolik peněz nedostal. Jejich vztah se tak zúžil na setkání jednou za dva měsíce, někdy až za tři…

Před měsícem jsem dostala pozvánku na svatbu. V srpnu mám jít za svědka. Martina se po více než ročním vztahu rozhodla vdát. Mám trochu strach za ni. Vím, že s přítelem kvůli jeho práci společně strávili příliš málo času. Nejsem si jistá, zda jej zná i jinak než jen o víkendech, kdy se na sebe oba těší.

S vysokým platem a bez každodenních problémů

Asi jsem jiná. S přítelem potřebuji být každý den a vidět se s ním a přesto (nebo možná právě proto) o svatbě zatím jen uvažuji a dávám jí čas. Martina si prý zvykla na život sama s neustálým čekáním, až její přítel přijede do Čech. Jenže není právě to na škodu?

Jsou schopni spolu vůbec žít? On jí slíbil, že nejpozději do podzimu s prací řidiče skončí. Pokud tento slib dodrží a vzdá se příjmu každoměsíčního vysokého platu, nepokazí se jejich vztah řešením obyčejných starostí?

Martina navíc chce dítě. Vysadila antikoncepci a doufá, že co nejdříve otěhotní. A já doufám, že jim to vyjde a srpnová svatba nebude jen začátkem smutného konce.   

Jaký vy máte názor na vztah na dálku? Máte s ním zkušenosti? Poraďte mi, zda se o štěstí své kamarádky bojím zbytečně, nebo mám k obavám důvod.

Reklama