Vztahy

Láska ze Švédska

Vážená redakce, nedá mi to nepopsat svůj dnešní zážitek.
Mějte se hezky

Iva

Milé ženy-in,
už delší dobu chodím sem na stránky přečíst si články a Vaše skvělé reakce.
Včera večer se stalo něco, co mne naprosto rozhodilo z konceptu, a ráda bych se s Vámi poradila. Předem se moc omlouvám za svůj projev, slohově jsem nikdy moc zdatná nebyla.

Studuju teď semestr ve Vídni, a tak jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít finále mistrovstí světa v hokeji s Čechy.

Do haly jsem nešla, lístky byly strašně drahé, ale před halou byl stan, kde se shromáždila spousta fanoušků, a tam jsme byli.

Všude spousta Čechů, jen vedle mne seděli dva Švédové.
Ten mladší mne oslovil, ani už nevím kvůli čemu ... Když prý nebyli ve finále, tak prodali lístky, co měli koupené, a šli do stanu. A on původně vůbec neměl jet do Vídně, ale zaskočil za někoho jiného a prý byla velká náhoda, že se ho podařilo s tou nabídkou kontaktovat.

Začali jsme se bavit, celý zápas jsme povídali. Radovali se z gólů. Po zápase říkal, že by rád ještě dál povídal.

A tak jsme vyrazili, oni, kamarádka a já. Z druhého Švéda se vyklubal naprosto skvělý strejda toho mladšího.

Večer, tedy vlastně už noc, utíkal strašně rychle.
Povídali jsme v hospodě, pak doprovodili kamarádku na kolej, pak strejdu do hotelu. Tam nám on, tedy strejda, připravil bacardi, hezky s ledem, v plastovém kelímku jsme ho nesli prázdným městem brzo po ránu a popíjeli a povídali. Pozor, opilí jsme nebyli vůbec.
Prochodili a propovídali jsme celou noc, až do šesti ráno.

Povídali jsme si naprosto o všem možném ... o našich špatných a dobrých stránkách, o tom, kdy bychom chtěli děti a kolik, o tom sám začal, jak bychom si chtěli zařídit rodinu, co bychom chtěli v budoucnu dělat... o tom, jak stačí málo a člověku se změní celý život. V tolika věcech uvažujeme stejně.

Vodili jsme se za ruce, kolem ramen, objímali se.

Ale, teď přijde to velké ale. Pusu jsme si nedali. Má ve Švédsku přítelkyni, se kterou žije. Řekl, že když je ve vztahu, chce zůstat věrný.

Ráno mne doprovodil na kolej a kolem poledne odletěl zpátky do Švédska. Píšeme si sms. Bavíme se v angličtině, ale přestože oba nejsme úplní profíci, vůbec tam není jazyková bariéra.

Píše, že je velmi rád, že mne potkal, že jsem pro něj velmi "special". Píše o mých očích, úsměvu ...
Ptá se, kdy si čtu maily.

Já sama jsem nikdy takového člověka nepotkala. Samozřejmě, že ho neznám. Ale ta věta, jak se říká, že člověk má pocit, jako kdyby se znal už roky, naprosto sedí. V životě jsem to nezažila. Dovedla bych si představit s tímhle člověkem strávit celý život. Asi to zní strašně pateticky, ale je to tak.

Na závěr pár fakt. Mně bude za pár dní 24, jemu je 25.

Myslíte, že je to poblouznění, které zmizí, nebo to má šanci pokračovat? Zažily jste to? Co byste poradily? Jak se mám chovat? Možná bych se potřebovala dostat zpátky na zem. Pak si zase říkám, že náhod, aby se tohle setkání uskutečnilo, bylo příliš mnoho na to, aby to nic neznamenalo. Přemýšlela jsem, sama jsem se rozhodla, že to nechám na něm. Nebudu nikoho do ničeho tlačit.

Ale je mi strašně a je to moc živé.

Redakce děkuje za příběh z redakčního mailu. Poradíte?

Omluva: pisatelka nebyla mailem obeznámená s tím, že její příběh vyjde o víkendu. Mailová zpráva nenávratně zmizela dříve, než jsem stačila odpovědět. J. K.

   
21.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [26] Ifankar [*]

  Tak holky, musím to trochu doplnit.
  Teď jsem si teprve svého článku všimla.
  Situace se vyvíjí. Týden po našem setkání byl plný zvratů. On přijel do Švédska a během dvou dnů se se svou přítelkyní rozešel. Teď musí 2 týdny pracovat a na 8.června má koupenou letenku do Prahy.
  Takže jsem celá jako na trní a pro změnu doufám, že to krásné okouzlení a souznění, které mezi námi bylo, bude i nadále.

  Moc Vám děkuju za všechny reakce, je nesmírně příjemné si je číst a zamýšlet se nad nimi.

  superkarma: 0 25.05.2005, 11:53:11
 2. avatar
  [25] Dewey_Dell [*]

  No, nechtěla bych bejt v kůži tý jeho přítelkyně, pokud se rozhodnete oba pro sebe být i nadále "very special". Ale je fakt, že je to dost jeho věc, co s tím udělá. Já za sebe bych si asi večer zařadila do tohohle archívu, jak píše medved, a tím by to pro mě skončilo

  superkarma: 0 23.05.2005, 13:35:19
 3. avatar
  [23] medved [*]

  ja myslim, ze ste si uzili pekny vecer, uloz si tu vzpominku do archivu a bud rada, ze se ti to prihodilo..at se z toho neco vyvine nebo ne...tohle jsou ty chvile, na ktere clovek rad vzpomina a musi byt zivotu vdecny za to, ze mu je dopral
  konat ted musi sved...treba se z toho neco vyvine...treba ne...kazdopadne vecer byl super a co bude dal...buh vi...a to je prece skvely, ne ?

  superkarma: 0 22.05.2005, 21:59:12
 4. avatar
  [22] Dudlajlama [*]

  V kazdem pripade by z kluka byl zrejme kvalitni a nezahybaci partner, kdyz nezahnul ani sve nynejsi partnerce , takovych exemplaru si je treba povazovat

  superkarma: 0 22.05.2005, 18:39:47
 5. avatar
  [20] Vivian [*]

  kemy: kdybychom pořád jen stály nohama na zemi, nikdy ničeho nedosáhneme... člověk musí taky snít a někdy se odvážit vyskočit trochu výš Lepší si trochu natlouct než zahodit šanci a pak brečet a litovat, že jsme neměly dost odvahy...

  superkarma: 0 22.05.2005, 16:45:43
 6. avatar
  [19] Vivian [*]

  Řekla bych, že záležet bude hlavně na něm... jestli mu s tebou bylo natolik skvěle, že se rozhodne rozejít se svou přítelkyní a pokračovat ve vztahu s tebou. To bude opravdu jen na něm

  superkarma: 0 22.05.2005, 16:35:54
 7. avatar
  [18] kemy [*]

  ¨neumím se vžít do tvé situace. jestli si myslíš, že je to opravdu ten pravý, tak je pro tebe asi těžké prostě počkat, zda začne on, přestože je to asi nejideálnější řešení. těžko říct. evita_ij: někdy se člověk ale musí místo mozkem rozhodnout srdíčkem..
  musíme ale stát nohama na zemi a nepředstavovat si, že sme hrdinky filmů jako pretty woman apod.

  superkarma: 0 22.05.2005, 16:17:12
 8. avatar
  [17] evita_ij [*]

  Je to opravdu na dálku. Já bych se zachovala jako Ty.Nechat to na něm.Pokud by on měl taky pocit,že bez Tebe prostě nemůže a nechce žít,tak ať se s přítelkyní rozejde,přijede za Tebou a můžete něco začít.Ale pouze u vztahu na dálku nebo jako u toho-"ta druhá" -bych nechtěla zůstat.To končí pak většinou velmi smutně.... Jde vidět,že jsi rozumná a nechováš se zbrkle, i když Ti asi radí něco úplně jiného.Přeju spoustu a ať to dopadne dobře!

  superkarma: 0 22.05.2005, 13:02:21
 9. avatar
  [16] Dudlajlama [*]

  Vsak psat a kamaradit se muzete, ne? Hezkych vztahu neni nikdy dost, nezapomen ale pritom zit svuj zivot a neupinej se nebo si nevysnivej neco, co proste neexistuje. Tohle mysleni na stejne veci mam ja se svym muzem, dokonce jsme tento tyden oba kupovali cervene vino, spatne jsme se domluvili, a ze stovek druhu, co jich v prodejne je, jsme prinesli oba uplne stejnou znacku, kterou jsme nikdy predtim nekoupili . Tomu rikam souzneni dusi .

  superkarma: 0 22.05.2005, 01:57:05
 10. avatar
  [15] jiraka [*]

  Nech tomu volný průběh. Prostě se stalo něco hezkého, čas ukáže, co bude dál.

  superkarma: 0 21.05.2005, 20:15:56
 11. [14] Tobbi [*]

  Řekla bych, že to bylo hlavně tím okamžikem. Žádný starosti, problémy, vítězná atmosféra, on cizinec jako z románu...
  Bojím se, aby to souznění a minulé životy nebyly jenom v hlavě Ivy. Možná by milý Švéd líčil tu noc trochu jinak: "Potkal jsem moc fajn holku. Je to Češka, oni zrovna vyhráli MS. Tak jsme kecali v noci. Člověk y nevřil kolik toho mají Češi a Švédi společnýho, krom toho hokeje."
  Prostě třeba rád poznává lidi z celýho světa, ale bojím se, že souznění má se svojí holkou.

  superkarma: 0 21.05.2005, 18:33:13
 12. avatar
  [11] Julča [*]

  Taky si myslím,že vztahy na dálku nefungují.Asi ses zamilovala jen ty a on tě bere jako kamarádku.Nech to na něm.Kdyby byl poblázněný jako ty,tak nechá přítelkyni.Přeji ti,aby ti to vyšlo,láska je nádherná.Jestli se k ničemu mít nebude,tak zkus zapomenout.

  superkarma: 0 21.05.2005, 10:53:12
 13. avatar
  [10] *modrá [*]

  Všechno ukáže čas, uč se být trpělivá

  superkarma: 0 21.05.2005, 07:36:05
 14. avatar
  [9] zakaria [*]

  Hmm...je to dost zajimavy pribeh. Ja z osobnich zkusenosti na vztahy na dalku moc neverim, ale kazdy jsme v tom jini.Takze at uz se Iva rozhodne jakkoliv, budu ji drzet palce

  superkarma: 0 21.05.2005, 06:14:03
 15. avatar
  [8] Léthé [*]

  man-mimo: No tak jo …takže souhlasím raději z verzí, že se potkali v minulém životě . Kdo ví, jestli ten Švéd nebyl v minulém životě pisatelky matka , nebo babička . Ale i tak jí tu pusu mohl dát ….třeba měl hepatitydu .

  superkarma: 0 21.05.2005, 02:14:02
 16. avatar
  [7] man-mimo [*]

  Léthé: není každá Léthé

  superkarma: 0 21.05.2005, 01:51:11
 17. avatar
  [6] Léthé [*]

  Podle mě, kdyby byl ten večer „dokonanej“( ) možná, že by pisatelka nebyla do toho Švéda až tak poblouzněná . Většinou toužíme po těch, které nemůžeme mít .
  Stejně se divím, že ho pisatelka nesvedla ….kdo ví, jestli přítelkyně nebyla jen výmluva. Ani pusa? A nebyl to nakonec gay?

  superkarma: 0 21.05.2005, 01:44:28
 18. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  Blueberry: no vidis, zrovna tohle vysvetleni je pro me dost neprijatelne... Podle me si proste 2 lide sedli...

  superkarma: 0 21.05.2005, 01:26:21
 19. avatar
  [3] clarCa [*]

  no tady není co radit... pokud on má přítelkyni ve Švědsku, tak ten kdo má něco začít řešit je on, ne? A pokud nic řešit nechce a nebude, tak je to prostě smůla, ale nedá se nic dělat.

  superkarma: 0 21.05.2005, 01:26:13
 20. avatar
  [2] Blueberry [*]

  Tenhle pocit, ze nekoho znas chvilku, a mas pocit, ze ho znas cely zivot, vysvetluji lide, kteri veri v minule zivoty tim, ze jsi ho v nekterem ze svych minulych zivotu znala a byla mu blizka (mozna ze byl tvuj manzel, otec nebo bratr pred pul tisiciletim). Nech to na nem, jestli ma stejne pocity jako ty, neco s tim udela.

  superkarma: 0 21.05.2005, 01:05:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme