Hezké čtvrteční ráno,

jednu cestu domů jsem si v koloně aut čekajících na železničním přejezdu, všimla neobvyklého povozu, který se svou elegancí zcela odlišoval od ostatních.

dkdkdkd

Když jsem přišla blíž...

kddnddd

Zjistila jsem, že jde o nádherné koňské spřežení a nedalo mi to, abych se nezeptala, kam se tak svátečně nastrojeni ve všední den chystají.

dkdkpdodd

„Za nevěstou,“ řekl stejně svátečně naladěný vozka. „A povezeme ji za ženichem, který se jí už nemůže dočkat,“ dodal s potutelným úsměvem. Moc dobře věděl, že tak zabrnká na ženskou romantickou strunu. Vzdechla jsem obdivem, s trochou smutku, že se mě to ani trošku netýká.

To víte, z lásky se páchají různé kraviny,“ spustil mě rychle zpátky do reality a musel jet, protože šraňky se zvedly. Šla jsem domů po svých a hlavou mi zněl dusot koňských kopyt. A říkala jsem si, jak jsou fajn tato náhodná setkání s romantikou, člověk si uvědomí, že existují a můžou se stát. Dnes druhým a zítra třeba právě nám.

Jednu z nejkrásnějších písniček o lásce nazpíval (spolu s Karlem Černochem), slovenský operní pěvec Peter Dvorský, který mimochodem dnes slaví 63. narozeniny. Peter, přejeme vše nejlepší.

 

 

Život je cesta, které až manželství dává cíl! 

 

 

 

Reklama