Vztahy

Láska přes internet: Ulovte ho v síti!


V dnešní uspěchané době není jednoduché najít tu pravou lásku. Všichni jsou pracovně zaneprázdnění, budují kariéru, a když přijdou domů, akorát padnou jako voják do zákopu. I když pomineme, že potkat toho pravého je obecně v podstatě jedna velká náhoda, nic není ztraceno. Stačí si projet internet a hned zjistíte, že v tom hledání nejste sami. Jak ale nenaletět a být v tomto způsobu seznamování jako ryba ve vodě, vám teď poradíme.

 

Doby, kdy byly věty „Chceš krávu?“ nebo „Chceš ženu?“ snadno zaměnitelné jsou už naštěstí dávno pryč. Bohudík, pro někoho možná bohužel, nám v dnešní době už ani rodiče nehledají ženicha nebo nevěstu. Máme to tedy ve svých rukou. Jenže kde začít?

 

Napadlo vás už někdy pročíst si seznamovací inzeráty v novinách nebo na internetu? Nejen, že je to občas zajímavější čtení než leckterý román, ale v těch několika řádcích se skrývají celé životní příběhy. Nespoléhejte tedy na to, že vám bude princ na bílém koni zvonit u dveří, ale začněte něco podnikat.

 

Dát si inzerát na seznámení není nic ponižujícího nebo neobvyklého. I když šance na vybudování vztahu po podání jednoho inzerátu jsou zhruba 1:300, na druhou stranu právě inzerát nabízí obrovské možnosti.

 

1. Upřímnost a humor je velké plus

Stvořit kvalitní inzerát je mnohem těžší, než by se mohlo zdát. Do několika řádků musíte vecpat charakter své osobnosti i požadavky na partnera. Rozhodně se zde vyplatí upřímnost. Pokud mátě nějaké kilo navíc, brýle, pleš nebo čtyři děti, raději to přiznejte rovnou. Do určité míry zabráníte dalšímu zbytečnému zklamání.

 

Než začnete inzerát smolit, podívejte se, jak to udělali jiní. Vzhledem k obrovskému množství inzerátů je dobré pojmout ho originálně, vtipně a s nadsázkou. Stoupne tím vaše šance na úspěch. Smutné a dojemné texty sice chytnou na srdce, ale pozor, zvyšuje se riziko, že se na vás nalepí někdo, kdo vás pouze využije.

 

2. Čtěte mezi řádky

Jazyk a tón inzerátu o pisateli hodně napoví. Z řady inzerátů lze snadno vyčíst, že samota není jediný problém, který autora trápí. Jen si pár inzerátů přečtěte pozorněji. Pozor na ony formulace: „hledám zajištěnou, naplním tvůj byt rodinnou pohodou”. Ale také „Hledám atraktivní slečnu, se kterou bych si rád vyšel do společnosti a kterou bych mohl rozmazlovat. Na oplátku očekávám vytvoření idylického domácího prostředí.“ Tohle vše nám může napovědět, o co vlastně autorovi jde.

 

Nehledáte přece někoho, kdo ihned nastěhuje do vašeho bytu, protože nemá kde bydlet. Nebo někoho, kdo hledá především ozdobu, se kterou by se mohl prezentovat a která by mu byla za služku i po vůli. Budeme-li předpokládat, že od vztahu očekáváte více, inzeráty tohoto typu vyškrtněte rovnou.

 

3. Fotka napoví

Pokud si s někým píšete již déle a ještě jste se neviděli, můžete být pak při osobním setkání zklamaní. Přibalte proto k inzerátu fotku, nebo ji

Po čem muži touží?

Podle odborníků je nejerotičtější zónou lidský mozek. Sexuální fantazie jsou motorem milostného života u mužů i žen. U obou pohlaví se však tématicky liší. V průzkumech sexuologů u mužů jednoznačně vede dračice v uniformě a následuje sex ve třech. Na dalších příčkách se umístil sex za peníze, sex s dominantní ženou nebo sex na veřejnosti. I když jsou muži rádi doma a v práci vůdci, v sexu jsou raději podřízenými. Pro ženy je absolutní jedničkou možnost se předvádět. Překvapivě vysoko se umístil u žen skupinový sex. Narozdíl od mužů však ženy netouží po sexu s několika muži, ale spíše po sexu ve smíšených skupinách, kde by se mohly oddávat bisexuálním hrátkám. Jedinou shodou mezi oběma pohlavími přitom je, že muži touží být ovládáni a ženy touží ovládat.

s dotyčným po e-mailu vyměňte. Alespoň z části víte, do čeho jdete. Vzhled sice není nejdůležitější, ale ušetříte se trapasu, až budete utíkat před mladíkem vypadajícím jako Quasimodo, který se na vás bude na veřejnosti sápat a hlasitě vyprávět, že se do vás asi zamiloval. Spousta lidí není sice zrovna fotogenických, ale často zafunguje právě osobní sympatie a chemie.

 

4. Anonymita dělá divy

Ano, je to tak. Duševně se proto předem připravte na slušný „odpad“. Někteří jedinci mají totiž takovou představu, že každého zajímá jejich „výbava“, a pokud nepošlou rovnou perverzní fotografie, určitě vám přinejmenším sdělí svou délku v „pohotovostním režimu“. Neplatí to přitom pouze o mužském pohlaví. Dámy se, co se týče perverzních zpráv a obrázků, také nenechají jen tak zahanbit. Před první schůzkou si alespoň chvíli mailujte. I z e-mailů se dá poznat spousta věcí. Pokud se vám ta osoba nebude zdát, není pak problém neodpovědět a nechat korespondenci „vyšumět“. Takže než někomu sdělíte svůj telefon, hodně si to rozmyslete. Mohli byste také obdržet kromě nechutných esemesek také odvážné ememesky.

 

5. První schůzka

Pokud vám jde o vážnou známost, pak zásadně k první schůzce volte veřejné místo. Tím rozhodně nemyslím odlehlé místo v parku, kde nepotkáte kromě exhibicionisty v dlouhém kabátě ani živáčka. Nevěřte tomu, že každý inzerent, a to i v případě, že si už měsíc dopisujete, musí mít jen ty nejlepší úmysly.

 

K první schůzce také nevolte návštěvu v bytě. Je jedno, jestli ve vašem, nebo v jeho. Po pár skleničkách vína to na vás bude zkoušet každý muž a nemusí to být pouze gauner. Nejlepším místem je tedy kavárna nebo restaurace, kde ani jeden z vás nikoho nezná. Choďte zásadně sami, bez bodyguardů nebo kamarádky, která vás hodlá ochraňovat, či váš protějšek zhodnotit. Maximálně se  kamarádkou dohodněte, ať vám zavolá nebo pošle SMS.

 

Pokud by bylo nejhůř, můžete se na něco neodkladného vymluvit a nenápadně se vypařit.

První schůzka je vzájemným oťukáváním. Neměla by proto trvat moc dlouho. Věřte tomu nebo ne, na to, abyste si udělali o člověku obrázek, vám stačí několik málo minut. První rande by vám mělo dát hlavně odpověď, jestli se setkat znovu. Pak už vše záleží jen na vás.

 

Máte zkušenosti se seznamováním přes internet? Vydržel vám takový vztah? Jaká byla první schůzka?

   
22.10.2008 - Láska a vztahy - autor: Pavel Miškovský

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [64] bokul [*]

  tyrkys: Asi jsem tomu nedavala predevsim sanci, ale ve vysledku se ukazalo maximalne vhod, ze jsme se nejakou dobu seznamovali po netu a o to tak nejak "prozitejsi" to bylo po nasem prvnim, druhem setkani... Spoustu veci jsme o sobe vedeli a mohli jsme se bavit o vecech dalsich... No, proste nam to vyslo a jsme stastni :)

  superkarma: 0 12.11.2008, 03:51:06
 2. [63] leonab [*]

  tyrkys: myslíš, že ve 24 letech je dcera příliš mladá na dítě?

  superkarma: 0 27.10.2008, 15:53:14

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [62] azur [*]

  Ano, já jsem si to prubla. Vlastně tím teď právě žiju. Dlouhodobě, roky jsem žila v manželství /psala jsem , zoufalá, i kdysi kdesi sem/, kde mi chybělo pohlazení, popovídání, sex... Nikdy jsem nebyla nevěrná a nevěru jsem odsuzovala. Jenže, je mi 38, jsem zdravá a snad normální ženská, které časem začal ten život v "nelásce" lézt na mozek. Cítila jsem se děsně, k ničemu, moc mě to ubíjelo. Nakonec - našla jsem si právě takovou tu netovou lásku. Je z opačného konce republiky, ženatý, ve vztahu podobné problémy jako u mě. Když to, co vzniklo, nazvu "dokonalým souzněním duší" - tak fakt nekecám
  Píšeme si /dodnes! tj 7 měs/, intenzívně, - tzn. denně nejeden mail, SMS, MMS, ICQ kontakt, Skype.... a nakonec to logicky vyústilo v setkání se. To přišlo po čtyřech měsících. Setkání se na půli cesty, společný prodloužený víkend. Žádné překvápko se nekonalo. Svoje vzájemné myšlenky, pocity, názory na všechno /život, vztahy... až po třeba politiku/jsme dokonale znali z každodenního, byť nepřímého kontaktu. Via Skype a webcam jsme se mnohokrát viděli. Takže jsme tušili, do čeho jdeme.
  Samo že došlo i na milování. Souznění i tady.
  Smutek a šílení při našem odjezdu.
  Opět každodenní kontakt, byť na dálku.
  Věřte mi, tolik mě tento "vztah" nabíjí, povzbuzuje, dává..., že je to asi vidět i navenek. I manžel si všiml nějaké změny /ač jinak nemá potuchy/- najednou otočil o 180 st - najednou si chce povídat, milovat se, hrdě se se mnou vést... Jsem - a nebojím se to vykřičet - ŠŤASTNÁ. Plná energie, temperamentní, usměvavá /vější...
  Nevím, jak dlouho nám to vydrží. Jak to všechno dopadne. Ale i tak budu vděčná za každý další den těchto pocitů. Nelituji ničeho, ani jediné minuty. Nemám absolutně žádné výčitky /a to bych se ještě před rokem dušovala, že bych nikdy.../.
  Myslím totiž, že si to manžel zaslouží. Za ty všechny roky mého strádání...A já, já si to zasloužím taky. Taky za ty roky, které považuji za ztracené...
  Právě nás čeká další, druhý společný prodloužený víkend. Šílíme, těšíme se, stříháme metr... a oba se opět bojíme okamžiku, kdy to skončí a rozjedeme se každý na opačnou stranu.
  I tak vypadá net-láska a net-nevěra. Díky jedné takové já teď Žiju.
  To velké Ž není překlep

  superkarma: 0 27.10.2008, 13:50:00
 2. avatar
  [61] tyrkys [*]

  leonab: To je fakt důvod k jásotu, že tak mladýmu dítěti ujely nohy...

  superkarma: 0 23.10.2008, 21:20:49
 3. [60] 7kraska [*]

  prece ja, nevzdavej to!

  superkarma: 0 23.10.2008, 16:41:46
 4. [59] leonab [*]

  Fructia: no vzhledem k tomu, že je mi 38 a příteli 43, není se čemu divit... naše dcera bude v roce tetičkou

  superkarma: 0 23.10.2008, 11:51:43
 5. [58] leonab [*]

  tyrkys: roční dcera samozřejmě dítě mít nebude, máme každý už starší dítko z prvního manželství

  superkarma: 0 23.10.2008, 11:49:56
 6. avatar
  [57] prece ja [*]

  já tedy měla "štěstí" většinou na takové "zajímavé" typy.po první schůzce všichni nabízeli sex( jeden dokonce na 1. schůzce po 15 min.) pak se tam taky objevil jeden, který hledal hospodyni( 1. otázka: bydlíš ve svém?, další:kolik platíš za elektriku? ) . Bohužel ani jeden se mi nelíbil. Vlastně jeden ano ( jsem ženaty, ale s manželkou nežiji, rozvedu se až najdu někoho blízkého).....takže bohužel jsem to už vzdala .

  superkarma: 0 23.10.2008, 10:12:27
 7. avatar
  [56] Solei [*]

  Rikina: určovala jsem dle svého duševního rozpoložení

  superkarma: 0 23.10.2008, 08:28:10
 8. avatar
  [55] Vivian [*]

  shb: děkuji.

  superkarma: 0 22.10.2008, 21:12:42
 9. avatar
  [54] edith1975 [*]

  V době, kdy jsem se seznámila s manželem , byl ještě počítač v plenkách a o internetu věděl málokdo. Takže jsem formu tohoto seznámení dodnes nevyhledala. Ale může to být zábava.

  superkarma: 0 22.10.2008, 19:00:30
 10. avatar
  [53] MEK [*]

  s přítelem jsme se seznámili před 4 lety a stále jsme zamilovaní a první schůzka byla nádherný trapas

  superkarma: 0 22.10.2008, 18:10:18
 11. avatar
  [52] shb [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 22.10.2008, 16:48:56
 12. [51] Rikina [*]

  Solei: i tací se najdou... onehdy jsem se sešla s pánem před restaurací, a první, co pronesl po pozdravu, bylo "Nepůjdeme dovnitř, že ne? Půjdeme se projít..." Zůstalo mi utajeno, proč tedy vůbec určil za místo setkání restauraci a nikoli rovnou park, či nějaký jiný kus přírody. Nicméně, s večeří já nekalkuluji, maximálně čaj, pivo, víno... zmrzlinu.

  superkarma: 0 22.10.2008, 16:42:16
 13. avatar
  [49] Solei [*]

  Manx: depresi ne, nadváhu... dvě rande týdně rovná se dvě večeře v dobré restauraci placené. A chraň ho ruka páně, nechat mně ať si to zaplatím sama.

  superkarma: 0 22.10.2008, 16:25:36
 14. avatar
  [48] Meander [*]

  tyrkys:

  superkarma: 0 22.10.2008, 16:24:00
 15. avatar
  [46] Eva_CZ [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 22.10.2008, 16:18:14
 16. avatar
  [45] Dante Alighieri [*]

  Naprostou náhodou jsem se se svou nynější láskou potkala na chatu na lide.cz, na který jinak za celý rok ani jeden nepáchneme. Holt asi osud, který nás tam ten večer oba přitáhnul. Po měsíčním intenzivním dopisování po ICQ (celé noci) jsme se setkali na půli cesty mezi našimi městy, Prahou a ČB, a od té doby k sobě jezdíme na víkendy a prázdniny. A funguje to i přes 150 km.

  superkarma: 0 22.10.2008, 16:18:05
 17. [44] Korálek [*]

  Našla jsem si chlapa přes inzerát v Annonci, jsme spolu 10 let a báječně nám to klape.

  superkarma: 0 22.10.2008, 15:58:18
 18. [43] Rikina [*]

  Pokud se vám ta osoba nebude zdát, není pak problém neodpovědět a nechat korespondenci „vyšumět“. - no to jistě není problém, ale je to zhruba stejné hulvátství, jako se uprostřed konverzace s někým otočit zády a bez pozdravu odejít. Jinak rozverné a humorné inzeráty mě sice možná pobaví, ale neodpovím, neb dotyčného podezírám, že je to jenom sranda pro pobavení kamarádů, nebo vtip něčích spolupracovníků, a podobně. Naopak hlasuji pro osobní schůzku co nejdřív, protože nač ztrácet čas s někým, kdo nebude zajímavý a perspektivní, že. Na okraj poznámečka - je velmi smutné, kolik bývá v inzerátech pravopisných chyb. V tak krátkém textu by to snad proboha mohli vychytat i jedinci... řekněme méně zkušení.

  superkarma: 0 22.10.2008, 15:53:44
 19. avatar
  [42] Kadla [*]

  tyrkys: Tak asi měl jeden z nich dítě z prvního manželství, ne..

  superkarma: 0 22.10.2008, 15:43:11
 20. avatar
  [41] tyrkys [*]

  bokul: Proč půl roku, to vás vyděsily fotky?

  superkarma: 0 22.10.2008, 15:34:11
 21. avatar
  [40] bokul [*]

  Pres web jsem poznala spoustu lidi - pratel na cely zivot. Nebylo to jen pres ryze seznamovaci stranky. Nicmene pres internet si me nasel muj manzel. Cca pul roku jsme si psali, nez jsme se poprve setkali. Myslim, ze nejsem jedina, kdo se takto seznamil...

  superkarma: 0 22.10.2008, 15:25:47
 22. avatar
  [39] fructia [*]

  leonab: Cože?

  superkarma: 0 22.10.2008, 14:33:35
 23. avatar
  [38] tyrkys [*]

  leonab: roční dcera bude mít dítě?

  superkarma: 0 22.10.2008, 14:16:43
 24. [37] leonab [*]

  Svého současného - a doufám, že trvalého - přítele jsem našla přes inzerát na internetu, je to už přes 7 let, žijeme spolu 5 let a letos v únoru se nám narodila dcera. Příští únor se staneme dědečkem a babičkou. Jsem šťastná, že jsme se našli, vztah máme krásný a funkční. První schůzka se uskutečnila po cca půlročním dopisování ve městě u prodejny květin.

  superkarma: 0 22.10.2008, 13:39:33
 25. avatar
  [36] fructia [*]

  Také jsme se seznámili přes internet, první vztah nevyšel, ale ráda na něj vzpomínám dodnes, ten byl ze seznamka.cz, a druhý vztah, kdy budeme spolu už 3 roky je z xchat.cz Jsem za to ráda, že takový způsob seznámení existuje, protože bych je nepotkala ve skutečnosti ani omylem

  superkarma: 0 22.10.2008, 13:00:00
 26. [35] soofii [*]

  Zkušenost mám krásnou . Byl z toho 1,5 roku vášnivý vztah... A vzhledem k tomu, že už nejsem nejmladší, tak to bude asi celoživotní milá vzpomínka...

  superkarma: 0 22.10.2008, 12:46:04
 27. avatar
  [34] Pentlička [*]

  Já jsem měla v 90% schůzku s normálními chlapy, jen prostě "nepřeskočila jiskra". Nemůžu říct, že by byli příšerní, ale jaksi ani enormně sympatičtí. Nejsem typ, který by se zamiloval na první pohled, já musím toho člověka dobře znát a on mi musí dát najevo, že o mě stojí. flirtovat neumím a nikdy jsem neuměla, je mi to trapné. A jsem spíš vážnější typ. i když se taky ráda zasměju. Prý působím hodně odtažitě. Takže ani já se každému nelíbím.

  superkarma: 0 22.10.2008, 12:39:30
 28. [33] Anai [*]

  Mám, asi dva roky jsem si dávala týdně 2 rande...
  Nikdy ani pořádně nezačal - nikdo mě nechtěl, nebo mě chtěl jen na sex, tak jsem ty adepty dohodila kamarádkám a vztah v jednom případě drží s menšími problém dodnes
  Když se mi ten chlap líbil, tak první schůzka byla velmi příjemná, když se nelíbil, tak hrozná, dělila jsem je na "favority", "šampiony", ale taky "příšeráky"... tím je řečeno vše. Kdybych si nepomohla nadsázkou a nadhledem, tak bych se v tomto období hledání (asi před 6 - 8 lety) zřejmě zbláznila...

  superkarma: 0 22.10.2008, 12:28:20
 29. avatar
  [32] ToraToraTora [*]

  I přes řadu úchylu a podivínů jsem tam kupodivu také našla jednoho, se kterým to už táhnu devátým rokem

  superkarma: 0 22.10.2008, 12:02:33
 30. avatar
  [31] Kayty [*]

  Partnera mám taky přes internet, ale ne přes seznamky. Jeden kamarád nám oběma přeposlal emaily a zbytek nechal na nás. Naživo jsme se viděli asi 4 měsíce po prvním emailu a jsme spolu téměř 2 roky. Rande bylo na autobusové zastávce u místního supermarketu, kdy on nevěděl, koho má čekat. Já jsem na tom byla lépe, věděla jsem co má za auto .

  superkarma: 0 22.10.2008, 11:43:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme