Vztahy

Láska podle krevní skupiny: Hodíte se k sobě?

blood

V Japonsku je to velice oblíbená záležitost, dokonce oblíbenější než horoskopy. A své uplatnění si občas nachází i u nás. O co jde? O krevní skupiny. Tvrdí se totiž, že krevní skupina dokáže člověka do jisté míry ovlivnit.

Někteří lidé se při výběru protějšku řídí partnerskými horoskopy, jiní dají právě na krevní skupinu. Kolegyně Míša se domnívá, že spojení dvou stejných krevních skupin minimalizuje riziko vzniku genetických vad. To se mi bohužel nepodařilo ověřit.

Zjistěte, jak moc se k sobě hodíte.

Krevní skupina 0

Jaká jste?
Jste přirozený vůdcovský typ. Ráda vyprávíte a chcete být středem pozornosti. Jste optimistická a cílevědomá. Nulám se daří v podnikání. Mezi slavné „nuly“ patří například královna Alžběta nebo Ronald Reagan.

Kdo se k vám hodí?
Muž A: To je ideální partner. Budete se ve vztahu výborně doplňovat. Vy jste impulzivní s mnoha zájmy a on zase něžný a stabilní.
Muž 0: I tady to vypadá nadějně. Pokud se sejdou ve vztahu dvě nuly, nikdy nezažijete nudu. Hrozí ale, že delší odloučení bude mít nepříznivý vliv a sobě se odcizíte.
Muž AB: Tahle kombinace slibuje vztah zajímavý, akční s velkou dávkou napětí. Bude chtít experimentovat.
Muž B: Vzdejte to. Hrozí časté hádky a italská domácnost. Mohla byste ho utlouci svými aktivitami a energií, pro které nemá pochopení. Ovšem pokud těžké začátky překonáte, muže se vám nakonec zadařit.

Krevní skupina A

Jaká jste?
Áčka jsou rození perfekcionisté s citem pro detail, kteří si potrpí na důkladnost a preciznost. Málokdy však sami přijdou s něčím novým. Ze slavných „áček“ se nabízí například Alan Alda.

Kdo se k vám hodí?
Muž A:
Bude vám s ním dobře. Oba se snažíte vybudovat příjemný, útulný domov. Váš vztah bude plný harmonie. Bude ovšem snadno zranitelný. Pokud se jeden cítí dotčen, vydrží dlouho trucovat.
Muž 0: I tahle kombinace je dobrá. On touží po klidném rodinném zázemí s dětmi a vy mu ho umíte obstarat. V sexu, který bude pro váš vztah velmi důležitý, se doplňujete. Vy sama jste spíš pasivní, kdežto on zase aktivní. Ohrozit váš vztah ale může jeho autoritativní chování.
Muž AB:  Je pro vás velmi přitažlivý. Jenže je samé překvapení a to vás může znejistět. Dáte-li vztahu šanci, nebudete litovat. Budete se s ním cítit bezpečně. V sexu si vzájemně vyhovujete, jako nikdo jiný.
Muž B: Nebudete zrovna ideální pár. Přestože se zezačátku můžete dobře doplňovat, časem vám na něm začne vadit jeho svobodomyslnost. Chcete, aby věci měly svůj řád, ale on pravidla odmítá, v domácnosti vám vznikne chaos.

Krevní skupina B

Jaká jste?
Jste individualista, který se dokáže dlouhé hodiny soustředit na jednu věc. Jte nekonvenční, odmítáte předpisy, zákazy a příkazy, neboť je považujete za brzdu svého rozvoje. S krevní skupinou B se narodila Mia Farrowová a také světový golfista Jack Nicklaus.

Kdo se k vám hodí?
Muž A:
 Bude se snažit s vámi jemně manipulovat a nastolit vám nějaký řád. Časem budete o sexu spíš jen přemýšlet, než činit. Tvoříte protiklady, které se přitahují, společně se doplňujete, ale na manželství to nevypadá. On se může zaleknout vaší zbrklosti a vy se začnete brzy cítit jako zajatec.
Muž 0: S nulou to nebude žádná sláva. Váš vztah není příliš perspektivní. Rychle se do sebe zamilujete, ale spíš jde o lásky smyslovou, než emoční. Lásku musíte od začátku pěstovat, jinak nebude mít vztah dlouhé trvání.
Muž AB: Je pro vás nejvhodnější. Dokáže se vám nejlépe přizpůsobit. Společně se doplňujete a tvoříte sehraný tým. Začátky bývají krásné. Je vám také zdatným soupeřem do diskuze a vy milujete překvapení. Vzájemně se tolerujete a dáváte prostor jeden druhému. Pro manželství je to ideální spojení.
Muž B: Je stejný individualista jako vy. Váš vztah může být produktivní. Umíte se vzájemně podpořit. Každý chcete svou svobodu a v tom  je kámen úrazu. Jakmile jeden z vás začne na druhého uplatňovat nějaké nároky, vznikne spor. V sexu se vám společně daří, ale není pro vás důležitý.

Krevní skupina AB

Jaká jste?
AB jsou nejvzácnější nejen jako krevní skupina, ale i jako lidé. Spojují dohromady vlastnosti obou skupin A i B. Jsou to vynalézaví idealisté, jsou empatičtí a skromní. Daří se jim dobře na místě vůdců a organizátorů. Skupina AB vřela v žilách spisovatele a básníka E. A. Poea.

Kdo se k vám hodí?
Muž A:
Dobré spojení. V lecčem se shodnete a jste si docela podobní. Dokážete se vzájemně podpořit. Je to právě vás muž, kdo častěji přizná svou chybu a kdo se snaží více o udržení vztahu. Oba se dokážete vcítit do toho druhého, s láskou o sebe pečujete. Muž A vám poskytne pocit bezpečí.
Muž 0: Je to spíše praktický typ. Společně se vám podaří překonávat každodenní překážky. Jste otevřeni všemu novému. V sexu si porozumíte a možná i to přispěje k spokojenému manželství. Do budoucna je váš vztah perspektivní.
Muž AB: Tohle je nevyzpytatelná směs. Spojením dvou AB vznikne jeden nebo druhý extrém. Můžete mít zcela ideální krásné manželství nebo se vaše domácnost stane každodenním bojištěm. Váš společný život je mimořádně pestrý a plný překvapení. Nikdy nevíte, co přijde v další vteřině.
Muž B: S ním si asi budete rozumět. On vám ochotně vyjde vstříc. Pouští se s vámi do diskuzí. Jste sice odlišní, ale máte podobné povahové rysy. Jste k sobě tolerantní a respektujete individualitu druhého. Společně tvoříte dobrý pár.

   
08.09.2010 - Láska a vztahy - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [43] Heather [*]

  To bych nejdřív musela naše krevní skupiny znát Sml80Sml16

  superkarma: 0 20.09.2010, 07:32:34
 2. avatar
  [42] Deta [*]

  Jé, my se k sobě hodíme Sml59.

  Jinak já jsem rodila 2x, pokaždé v jiné porodnici, v té první zjišťovali krevní skupinu všem miminům a psali ji do očkováku, v té druhé ne.

  superkarma: 0 17.09.2010, 16:41:00
 3. [41] lleennaa [*]

  richada — #23 bya jsem s J. asi měsíc i s cestou (vídali jsme se jednou týdně). U piva se ho ptám: hele a jakou máš vlastně krevní skupinu? Hleděl na mě jak puk, prý proč. Tak jsem mu řekla: no jestli se k sobě hodíme. On se začal smát, že jsem cvok ;)

  Skupinu zjistil až když se přehlašoval k jiné mudr (cca po 3 měsících). Měl u sebe kartu, tak mrkl. Zjistili jsme, že jsme oba A, faktor taky stejný. Tak jsem mu řekla: vidíš? Hodíme se k sobě ;)

  Takže jo, existují slečny, které se na krevní skupiny ptají :D

  superkarma: 0 13.09.2010, 21:57:37
 4. avatar
  [40] tortora [*]

  mio — #38 si představ,že mým dětem ji zjišťovaliSml16možná proto,že mám tu 0Sml80obě to mají napsaný v očkovákuSml22když nás propouštěli z porodnice,byla jsem v Bohunicích

  superkarma: 0 08.09.2010, 23:38:47
 5. avatar
  [39] peetrax [*]

  mio — #38 taky to v očkovacím průkaze nemám, ani brácha (1984), když jsem chtěla po své doktorce tu skupinu vědět, řekla mi, že to není důležitý a zjišťovat to nebude. 

  Škoda, že už se nedělají v biologii ty testy, jak to dřív ve škole bývalo, kvůli HIV je to zakázáno.

  superkarma: 0 08.09.2010, 23:02:21
 6. avatar
  [38] mio [*]

  Markýza — #36 aha..tak to jsi výjimka - u nás (myslím tím Brno) to opravdu nezjišťují..třeba je to i záležitost ochoty, lokality a hlavně finančních možností té dané porodniceSml80 tady to zjišťují jen negativním matkám a když je dítě pozitivní, matka dostane injekci pro snížení tvorby protilátek (kvůli dalšímu těhotenství) a dítě na papírku potvrzení o své kr.skupině - do zdr.ani do očk.průkazu to zanesené nemají.

  1. na komentář reaguje peetrax — #39
  2. na komentář reaguje tortora — #40
  superkarma: 0 08.09.2010, 21:10:33
 7. avatar
  [37] Markýza [*]

  Rikina — #31 já dokonce znám krevní skupinu svých rodičů, své sestry, manžela, jeho rodičů a sourozenců - ne že bych to někdy k něčemu potřebovala, jen na to někdy někde přišla řeč a já si to holt zanesla do paměti Sml80

  superkarma: 0 08.09.2010, 21:04:58
 8. avatar
  [36] Markýza [*]

  femme — #32 Sml80 já nevím, jestli v roce 1984 byla tajná, ale já ji znám od svých osmi let - takže od roku 1978, nebyla jsem nijak smrtelně nemocná, nicméně jsem byla s jednou pomšrně banální nemocí hospitalizována v nemocnici a tam mi to sestra poměrně ochotně řekla -- dítěti!!!! Sml80

  *

  mio — #33 Sml80jsem pozitivní matka s pozitivním otcem(dětí) a přesto mají naše děti od narození krevní skupinu zjištěnou a zapsanou v očkovacím průkazu-pravděpodobně to zdravotníci v naší porodnici považovali za důležité - nebo jen potřebovali vykázat body za ošetření, nevím a je mi t vcelku jednoSml24

  1. na komentář reaguje mio — #38
  superkarma: 0 08.09.2010, 21:03:03
 9. avatar
  [35] tortora [*]

  já mám 0+ chodím dávat krev,tak to mám v průkazce,manža má tuším A+ a obě děti mají stejnou jako jáSml16rozhodně bych se tím neřídila,jen pro případ nutnosti je dobře,že vím,jakou máme krevní skupinuSml16a jen doufám,že to nebude nikdy třeba

  superkarma: 0 08.09.2010, 20:31:15
 10. avatar
  [34] paníliška [*]

  Krevní skupinu svou znám, protože jsem si ji ze zvědavosti nechala vyšetřit na škole. Pak mi ji samozřejmě zjišťovali v těhotenství. Děti mám 3 a krevní skupinu znám jen od jediné dcery, protože ta byla v situaci, kdy krev potřebovala. Jinak ten údaj je pro běžný život naprosto nepodstatný. Sml24

  superkarma: 0 08.09.2010, 18:57:32
 11. avatar
  [33] mio [*]

  Krevní skupiny už jsme tu řešili kdysi. Chtěla jsem si ji nechat zjistit ještě na stř.škole - ale musí se vše hradit- od jehly a stříkačky, přes sestru, až po laboratorní pracovnici a administrativu..takže klasicky při těhotenství mi ji zjistili zdarma -A negativní. Jelikož je manžel pozitivní, potom automaticky zjišťují kr.skupinu narozenému dítěti. Pozitivní matky mají smůlu, jejich dětem to nezjišťují..

  Partnerství či diety podle kr.skupin mi připadají na 2 věci..

  1. na komentář reaguje Markýza — #36
  superkarma: 0 08.09.2010, 18:53:59
 12. avatar
  [32] femme [*]

  Markýza — #27  přesně tak Sml22 naposledy jsem rodila v r.84 a tenkrát asi byla vlastní krevní skupina tajná Sml80 Sml58

  1. na komentář reaguje Markýza — #36
  superkarma: 0 08.09.2010, 18:53:03
 13. [31] Rikina [*]

  Markýza — #27 A sakra. Sml80 Nevím, v jaké době obecně žijeme, nicméně krevní skupinu znám jenom svou vlastní. A to jenom proto, že jsem zvědavej tvor, a extra jsem se na to onehdy zeptala a nechala si zjistit. Sml57 Děti ji rozhodně neměly zapsanou v očkovacím průkazu, a o exmanželovi dodneška netuším, jakou má. Pravda je, že jsem tuto informaci dosud nepotřebovala znát, a to ani tu o své osobě.

  K článku - je to asi stejná ptákovina jako dieta podle krevních skupin. Sml80 

  1. na komentář reaguje Markýza — #37
  superkarma: 0 08.09.2010, 16:31:17

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] átéčko [*]

  Eva Soukupová — #26 Ale "negativních nul" je fakt dost!Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 08.09.2010, 15:26:28
 2. avatar
  [29] rusalka2008 [*]

  arjev — #25 já četla, že B měli spíš jižní národy a AB východní... a na mně se ten popis hodí, mám manžela A

  superkarma: 0 08.09.2010, 15:22:35
 3. avatar
  [28] abaka [*]

  tak mi máme celá rodinka 0, Sml16 a podle článku se k sobě hodímeSml30

  superkarma: 0 08.09.2010, 14:57:31
 4. avatar
  [27] Markýza [*]

  femme — #14 chceš mi říct, že jsi svou krevní skupinu zjistila po posledním porodu? Já teda nevím, kdy to bylo, ale za mých časů byla krevní skupina zapsaná minimálně v těhotenském průkaze. Ne tak, že svou krevní skupinu znám od dětství a krevní skupinu mých dětí od jejich narození a kdybych náhodou zapomněla, tak ji mají zapsanou v očkovacím průkaze a žádný doktor s tím nedělal nějaké cavyky a tajnosti. Bože v jaké době to žijeme, když lidi o sobě a svých nejbližších neznají tak triviální věciSml15

  1. na komentář reaguje Rikina — #31
  2. na komentář reaguje femme — #32
  superkarma: 0 08.09.2010, 14:09:42
 5. avatar
  [26] Eva Soukupová [*]

  richada — #23 už vidím, jak mladík odpovídá: "jsem negativní nula" Sml52

  1. na komentář reaguje átéčko — #30
  superkarma: 0 08.09.2010, 13:30:37
 6. avatar
  [25] arjev [*]

  Mám B+ , tyto krevní skupiny měly východní kmeny - tedy tataři Sml16

  Manžel má možná po své matce úpíří skupinu, protože si někdy potřebuje doplnit svou Sml52 na úkor mé Sml52

  1. na komentář reaguje rusalka2008 — #29
  superkarma: 0 08.09.2010, 13:27:07
 7. [24] fotjar [*]

  Co tam po krevní skupině,důležitá je láska!

  superkarma: 0 08.09.2010, 13:16:35
 8. avatar
  [23] richada [*]

  Ha,už vidím,jak slečna oslovuje mladíka dotazem: jakou máš krevní skupinu?To by se holka asi tak hned nevdala,než by našla co hledá,ujel by jí vlak!Sml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje Eva Soukupová — #26
  2. na komentář reaguje lleennaa — #41
  superkarma: 0 08.09.2010, 13:06:41
 9. avatar
  [22] Luni [*]

  Jsem 0+ a můj partner B - měli bychom to tedy utnout dřív, než bude pozdě Sml24

  superkarma: 0 08.09.2010, 11:56:46
 10. avatar
  [21] Fazol [*]

  macamala — #19 Nápodobně u nás máme všichni A od babičky,maminy otce až po sestřenky.Každý z nás je uplně jiný,charakteristika sedí jen na jednoho člena rodiny-asi jsme taky šmrnclí Sml30.

  superkarma: 0 08.09.2010, 11:41:13
 11. avatar
  [20] peetrax [*]

  Neznám svou krevní skupinu a ani na takovou kravinu jako je "láska podle krevní skupiny" nevěřím. Lidi už nevědí, co by.

  superkarma: 0 08.09.2010, 11:37:11
 12. [19] macamala [*]

  Fazol — #18 Nikdy mě Sml16 nenapadlo, že bych si měla partnera hledat podle krevní skupiny Sml30. Když jsem viděla nadpis článku, řekla jsem si - nejdřív diety a jídlo podle krevní skupiny a teď i tohle! Sml30

  Já mám skupinu jako sestra a jsme v něčem úplně jiné. Na ni ta charakteristika sedí víc, na mě zas tak ne. No navíc existují podskupiny, tak jsem asi podbarvená jinou skupinou Sml30

  1. na komentář reaguje Fazol — #21
  superkarma: 0 08.09.2010, 10:52:23
 13. avatar
  [18] Fazol [*]

  macamala — #17 Špatně jsem to napsala,vím že to tak je.Jen mě zajímalo když japonci se berou podle kr.skupin je tam o hodně větší riziko.

  1. na komentář reaguje macamala — #19
  superkarma: 0 08.09.2010, 10:08:02
 14. [17] macamala [*]

  maje — #13 jo jo, na to jsem zapomněla. Je to hlavně kvůli rh-faktoru. Ale prostě jen tak kvůli tomu, že to chci vědět, tak to nikdo neudělá.

  Fazol — #15 Pro ženu je horší, když má rh-faktor negativní, ale dnešní medicína už se s tím dokáže vypořádat.

  1. na komentář reaguje Fazol — #18
  superkarma: 0 08.09.2010, 09:44:25
 15. avatar
  [16] Aspiková [*]

  Smetanová — #11 V těhotenství to zjišťují určitě.

  superkarma: 0 08.09.2010, 09:39:54
 16. avatar
  [15] Fazol [*]

  Zajímalo by mě odkud tyto blbiny berou.Máti i otec A-nesnesli se dýl jak dva roky.Jen mě tak napadlo,neslučnost rh faktorů-co s tím?Mi skupinu zjišťoval gyn. kvůli operaci.

  1. na komentář reaguje macamala — #17
  superkarma: 0 08.09.2010, 09:39:34
 17. avatar
  [14] femme [*]

  já jsem si krevní skupinu zjistila sama, když jsem po posledním porodu nahlédla do záznamu o porodu, tím jsem ale děsně naštvala sálovku, která na mě vyjela, co to dělám Sml31 a tak jsem zase vyjela já na ni, řekla jsem ji, proč bych se nepodívala, když je to záznam o porodu mého dítěte Sml31 

  1. na komentář reaguje Markýza — #27
  superkarma: 0 08.09.2010, 09:23:55
 18. avatar
  [13] maje [*]

  macamala — #12 a když je ženská těhotnáSml22Sml22 tak test na krevní skupinu dělají automaticky.

  1. na komentář reaguje macamala — #17
  superkarma: 0 08.09.2010, 09:00:17
 19. [12] macamala [*]

  Smetanová — #11 Mně to praktická lékařka zjišťovala před léty, když mi dělala testy. Jen tak mi to nabídla, prý abych věděla. Dneska by mi tento "luxus" už asi neudělala, protože pojišťovna by to nerozdýchala Sml16.

  Pokud bys šla darovat krev, tak asi tam jedině to udělají zdarma, no a pak před operací, ale to musí člověk důkladně prostudovat dokumentaci.

  1. na komentář reaguje maje — #13
  superkarma: 0 08.09.2010, 08:54:45
 20. avatar
  [11] Smetanová [*]

  Anime Otaku — #5 hm Sml15já to taky nevím a když jsem se ptala u své praktické doktorky, tak ani ona to nemá v kartěSml80manža je na tom stejně a to je řidič z povoláníSml58podle mě, by to měl mýt každý řidičáku

  1. na komentář reaguje macamala — #12
  2. na komentář reaguje Aspiková — #16
  superkarma: 0 08.09.2010, 08:32:38
 21. [10] Klára Křížová [*]

  myslím, že je to kravina, ale na druhou stranu oba mí osudoví muži mají stejnou krevní skupinu, tak se k sobě nejspíš hodíme Sml30

  superkarma: 0 08.09.2010, 08:24:15
 22. avatar
  [9] maje [*]

  Alka1 — #6 jo a manžel má 0. jediný, v čem se shodneme, je Sml46 Sml54

  superkarma: 0 08.09.2010, 08:23:21
 23. avatar
  [8] Tulinka [*]

  Jsem vzácná,hmmm Sml26

  Já AB manžel B jo a jsme odlišní Sml54

  superkarma: 0 08.09.2010, 08:17:20
 24. avatar
  [7] Alka1 [*]

  Májík — #4 Vlastně 3...

  superkarma: 0 08.09.2010, 08:00:18
 25. avatar
  [6] Alka1 [*]

  maje — #3 Tak to jsme dvě AB...

  1. na komentář reaguje maje — #9
  superkarma: 0 08.09.2010, 07:58:52
 26. [5] Anime Otaku [*]

  Hm, to bych nejdřív musela vědět jaké skupiny mámeSml57

  1. na komentář reaguje Smetanová — #11
  superkarma: 0 08.09.2010, 07:50:09
 27. avatar
  [4] Májík [*]

  maje — #3 to jsme na tom stejně, taky jsem "vzácná" a manžel je A, takže je to OK Sml30

  1. na komentář reaguje Alka1 — #7
  superkarma: 0 08.09.2010, 07:44:26
 28. avatar
  [3] maje [*]

  já jsem vzácná, mám ABSml57Sml54

  1. na komentář reaguje Májík — #4
  2. na komentář reaguje Alka1 — #6
  superkarma: 0 08.09.2010, 07:02:23
 29. avatar
  [2] danca79 [*]

  oba A :-)

  superkarma: 0 08.09.2010, 00:14:30
 30. [1] libuno [*]

  Nevím, odkud pramení tento názor. Neboť, já jsem B, manžel O. Jsme spolu již 27 let. Nemyslím si, že je to vždy OK, Jde o vzájemné porozumění, o schopnost si vyjít vstříc. Navíc jsem ve znamení Berana, manžel je ve znamení Střelce . Nesmysl.

  superkarma: 0 08.09.2010, 00:13:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme