Bulvár

Láska není brambora: Jak se rodí nový filmový dokument Víta Olmera

Pokud jste pravidelnými televizními divačkami, možná jste již stihly zaznamenat, že v současnosti probíhá konkurz na natáčení nového dokumentárního filmu o seznamování, Láska není brambora, jež je v režii Víta Olmera. Zajímá vás, jak konkurz probíhá? Pak vás potěšíme, byli jsme při tom!

Když mi bylo samotným režisérem Vítem Olmerem nabídnuto, abych se coby nezávislé pozorovatelské oko zúčastnila konkurzu pro jeho nový dokumentární počin, který by měl dle slov Olmerovy partnerky, herečky a producentky Simony Chytrové na obrazovkách České televize běžet příští rok při příležitosti oslav svátku všech zamilovaných 14. 2. 2016, zaradovala jsem se. V den konkurzu jsem vyrazila do Restaurace V ROHLÍKU, kde probíhal.

ddddK vidění byla celá plejáda žen různého věku, které se sice na první pohled mohly zdát jako slávychtivé bytosti, toužící po zviditelnění, ale po malé chvíli, když se spustila kamera a ony začaly pod rouškou nervozity celému náborovému týmu vysvětlovat, proč se do konkurzu přihlásily, pochopila jsem zásadní věc: To, po čem tyto ženy touží, je láska! Vít Olmer si totiž na svá bedra vzal nelehký úkol - ženy, se kterými se příští rok na televizní obrazovce uvidíme, se v rámci celého dokumentu budou seznamovat s mužskými protějšky, které do dnešních dnů bezvýsledně hledají.

„Můj partner mi zemřel na Velikonoce, puklo mu srdce,“ ozvalo se z úst Marie (60), bodré a energické ženy, která právě usedla před kameru. Všichni do jednoho jsme byli v šoku a samozřejmě chtěli znát její tragický příběh, který nyní máte možnost poznat i vy, naše čtenářky.

Marie, před chvíli jste přede všemi prohlásila, že důvodem vaší účasti na konkurzu je tragická událost, při níž zemřel váš partner, řeknete nám o tom něco bližšího?
Mému zesnulému příteli Jirkovi (40) puklo o Velikonocích srdce na nedostatek draslíku. Ještě dnes jsem z celé události otřesená, našla jsem jej v noci ležet v obýváku na zemi mrtvého, ani jsme nebyla schopná zavolat záchranku, přišla mi na pomoc dcera.

Váš přítel zemřel tedy z ničeho nic?
Ano, z ničeho nic, byl naprosto zdravý, nikdy neměl žádné komplikace! Prý měl ale akutní nedostatek draslíku, který způsobil, že se mu srdce zvětšilo a puklo. Dozvěděli jsme se to až po pitvě. Prý na tuhle diagnózu umírá stále větší počet mladých lidí. Tímto tedy všechny varuji, ať si nechají udělat testy na množství draslíku v krvi.

Nemyslíte si, že je to od smrti vašeho přítele poměrně krátká doba na další seznámení?
Jak už jsem na konkurzu říkala, nejde mi o to si najít sexuálního partnera. Chci jen nějakého muže, který se mnou bude trávit čas, chci, aby mi byl spíše kamarádem. Nehledám povyražení, ale upřímnou duši, které se budu moci svěřit. Život je moc krátký na to, abychom byli sami, a já doufám, že pokud při konkurzu uspěji, najdu během realizace dokumentu muže – kamaráda, se kterým mi bude dobře. S Jirkou jsem byla dennodenně třináct let a nedokážu být sama.

sssMáte tedy představu, jak by měl váš budoucí partner/kamarád vypadat?
Tak hlavně by měl být hodný, rozhodně ne žádný agresor. Muž, který by si mě rád vyslechl, trávil se mnou čas, podnikal volnočasové aktivity. Rozhodně nesmí být hrubián a hulvát. Jakmile by na mě vztáhnul ruku, byl by okamžitě konec.

 

Marie, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí!

Zdali Marie nakonec uspěje a dostane od celého realizačního týmu možnost najít díky roli v dokumentu spřízněnou mužskou duši, je zatím ve hvězdách. Dnes už ale mohu vám všem s klidnou duší slíbit, že se máme nač těšit, jelikož už samotný konkurz byl, jak můžete samy posoudit, nevídaným překvapujícím zážitkem. Nezbývá mi tedy než panu Olmerovi a jeho týmu poděkovat a popřát šťastnou ruku a mnoho kreativních sil a chvil.

Čtěte také:

   
26.05.2015 - Společnost - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] denkas [*]

  Pavla_b — #4 No podle mě,se tam všichni zviditelňují. Nebo si snad myslí,že před televizí mají zaručeno,že najdou toho pravéhoSml80 Na takový pořady nekoukám,buď je to trapný,a nebo bych pak jen měla nervy.

  superkarma: 1 26.05.2015, 16:43:38
 2. avatar
  [5] kobližka [*]

  Tohle opravdu nevyhledávám.Není důvod trápit se a pouštět k sobě cizí neštěstí a zármutky,pokud to nemůžemě nějak ovlivnit,nebo pomoci.Člověka to jenom vysává.

  superkarma: 3 26.05.2015, 14:10:13
 3. [4] Pavla_b [*]

  Zase Marie Pojkarová, zázračná zpěvačka. Je mi líto, co se jí přihodilo, ale stejně mám pocit, že se tato paní snaží akorát zviditelňovat.Sml80

  1. na komentář reaguje denkas — #6
  superkarma: 2 26.05.2015, 09:58:22
 4. avatar
  [3] gerda [*]

  Breberka456 — #1Že? Mě tahle témata přímo odrazují, potřebuji nějakou oázu, abych si odpočala. Tyhle filmy přecházím, to je samé Cesta ven a tak...nene.Sml23

  superkarma: 0 26.05.2015, 08:01:34
 5. [2] ZdenaZ [*]

  ten pocit pani Marie znám je to už 7 let ale nehledáma panu Olmerovi přeji aby se projekt vydařil

  superkarma: 0 26.05.2015, 07:08:40
 6. [1] Breberka456 [*]

  Mám pocit, že těch různých cizích dramat už je na mě moc, radši něco pozitivního

  1. na komentář reaguje gerda — #3
  superkarma: 0 26.05.2015, 06:31:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme