Bulvár

Láska na první kliknutí. Zkuste to!

Paní Hana zůstala po rozvodu dvacet let trvajícího manželství sama. Rozhodla se hledat partnera po internetu. Své zkušenosti s tímto seznamováním popsala s humorem v knize, která se v příštím týdnu objeví na pultech knihkupectví.

Paní Hana žila spokojený život s manželem a dcerou v malém městě. Po dvaceti letech manželství však došlo na rozvod. Hana zůstala s dcerou sama. Tenkrát jí bylo přes 40 let. V té době se rozhodla, stejně jako její dcera, odjet pracovat do zahraničí, kde zůstala půl roku. Po návratu domů, kdy byla Hanka stále sama, bez partnera, cítila, že by ráda zas našla nějakou lásku, někoho, s kým by mohla prožívat pěkné chvíle. Rozhodla se hledat partnera přes internet. O tom, jak najít toho pravého partnera, na co soustředit a čím se nenechat rozházet, se rozhodla napsat ve své knize Láska na první  kliknutí aneb Jak hledat a najít partnera, která vychází 16. 11. 2010. V knize najdete i příběhy dalších žen, kterým se, stejně jako paní Hance, podařilo toho pravého najít.kniha Láska na první kliknutí

Proč jste se rozhodla právě pro internet? Měla jste k seznamování málo příležitostí? Mnozí tomuto druhu seznamování příliš nevěří...
Ať jsem se pohybovala všude možně, partnera jsem nemohla najít. Věk, v kterém probíhá přirozený výběr partnerů a kdy jejich nabídka je široká, jsem měla už za sebou. Myslela jsem si, že  se mi nedaří seznámit kvůli tomu,  že bydlím v malém městě, že jsou muži mého věku rozebraní. Jenže když jsem začala pracovat ve velkoměstě, situace mně připadala ještě zoufalejší. Anonymita velkého města je pro seznamování velkou překážkou. Nepopírám, že bych se mohla seznámit i bez internetu, ale po několika letech, kdy jsem žila sama, jsem už nechtěla dále čekat. Bylo mi líto let prožitých bez partnera. Velikou pobídkou k seznamování přes internet byly i příklady mých kamarádek, které se tak úspěšně seznámily.

Nebála jste se toho? Po dvaceti letech s jedním partnerem věřím, že má člověk asi obavy, pochyby, nemám pravdu?
Pochybnosti byly, kdo je nemá? Někdy jsem i šlápla vedle. To je přece běžné v každé lidské činnosti, že se nemusí hned napoprvé něco podařit. Když peču buchtu poprvé, tak to dopadne všelijak. Podruhé je to lepší, vím, co přidat, co ubrat.

Vztah je pro mne mnohem složitější než pečení buchet. I když jsem si říkala, že nechci opakovat chyby z minulého vztahu, obava byla velká. Proto jsem začala dělat pořádek  v sobě za pomocí seminářů osobního rozvoje Principy života©.

Stále jsem potkávala, i při seznamování přes internet, stejné  bohužel pro můj život nevhodné typy mužů. A kladla jsem si otázku proč tomu tak je? Odpověď jsem našla při studiu seminářů osobního rozvoje Principy života ©, které jsem v tu dobu studovala. Tyto semináře mi  pomohly s nadsázkou řečeno udělat si pořádek sama v sobě. Tyto semináře vycházejí z nové filosofie vytvořené českou autorkou a jedním z hlavních východisek je, že každý má svůj život ve svých rukou, že to nazáleží na osudu.

Když se ohlédnete zpátky, věděla jste už na začátku, jakého partnera přesně hledáte, jaké jsou vaše priority, požadavky, ze kterých neustoupíte?
V začátku byla nespokojenost s tím, jak jsem žila sama. Pak přišla touha a přání to změnit, a to už byl krůček k rozhodnutí si najít partnera. Hlavně jsem  věděla, co nechci! Představy, jakého chci, byly spíše takové mlhavé, něco v tom duchu, že by mě měl rád takovou, jaká jsem, a podporoval mne a já na oplátku jeho. Jak by měl vypadat, mi bylo jedno. Když to na schůzce nevyšlo a já jsem byla vedle jak ta jedle, nedělala jsem z toho katastrofu, snažila jsem se to přehodnotit a hledat dál...

Byla jste tou, která si vybírala a oslovovala muže?
Oslovovala jsem muže i muži oslovovali mne. Bylo to tak 50 % na 50 %. Moje aktivita se mi ale nakonec vyplatila. Muže, který byl ten poslední a který se stal po nějaké době mým manželem, jsem oslovila já první.

Následovala setkání, nebo jste si s muži nějakou dobu dopisovala?
Většinou jsem se snažila hned zjistit informace, které by nasvědčovaly  tomu, že muž na druhé straně hledá vážný vztah. Pak jsem se chtěla co nejdříve sejít.

Prozradíte nám, s kolika muži jste se setkala, než jste si řekla „ano, to je ON!“?
Neprozradím, to je se dozví až v čtenáři v knize. Mohu jenom říci, že jich bylo hodně. Možná to může i někoho překvapit, ale já jsem se nedala odradit a nyní jsem tomu ráda.

Žen, jako jste vy, které hledají partnera a mnohdy se jim to dlouho nedaří, je spousta. Měla byste pro ně nějaké povzbuzení?
Jasně že mám. A nejen já, ale i spousta dalších žen, které mají své šťastné vztahy a manželství založené na internetovém seznámení. Na každou z Vás čeká ten Váš! Můžete si vybrat právě toho, který se bude nejvíce hodit právě pro Vás. Myslíte, že muži chtějí žít sami? Domnívám se, že také nechtějí, jinak by jich nebyly plné seznamky. Z toho mi vyplývá, že nabídka a poptávka je vyrovnaná. Teď zbývá se jenom potkat, a k tomu může pomoci právě internet.

Proč jste se rozhodla napsat o tom knihu?
V určité fázi hledání jsem nevěděla, kudy kam, a byla jsem bezradná. Proto jsem si řekla, že až se mi to podaří, napíši o tom knihu. Knihu jako inspiraci pro další chtivé seznamování. Mohou některé mé zkušenosti použít.

Na co se budeme moci v knize těšit?
Těšte se na autobiografický příběh o seznamování od začátku do konce, psán specifickým způsobem. Najdete tam i příběhy dalších, kteří se tímto způsobem seznamovali. Snažila jsem se i upozornit na to, čeho se vyvarovat, aby nedošlo k nemilým překvapením.

Těžko se mi hovoří o vlastní knížce, proto použiji slova mého kamaráda, odborníka na lidskou psychiku - psychiatra. Po jejím přečtení stručně vystihnul její obsah:

MUDr. Michal Raszka, Ph.D.:

Reflexe seznamování a hledání životního partnera psaná elegantním humorem …během čtení vede k zamyšlení se nad svými postoji v partnerském vztahu a otevírá nové otázky.

Všem čtenářkám ženy-in přeji krásné dny!

Hana Vovsová

Kniha vychází 16. 11. 2010. Už nyní si ji můžete objednat na www.jaknajitpartnera.cz.


Dnes od 14.00 budete moci soutěžit o tři knihy Láska na jedno kliknutí! O soutěži se více dozvíte během dopoledne v Novinkách.

   
11.11.2010 - Společnost - autor: Linda Wimmerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Suzanne [*]

  Na netu jsem poznala bývalého manžela, se kterým to vydrželo osm let. Krachlo to z úplně stejných důvodů jako některým, co se poznali při tančení májové besedySml30 Svého muže, se kterým už žijeme společnou budoucnost, jsem taky poznala na netu. Nevidím v tom žádný rozdíl od náhodného seznamování jinde. Musím teda přiznat, že jsem za ty dva - tři měsíce na rande.cz potkala pár fajn chlapů, se kterými bylo co povídat, jednoho nového kamaráda na kolo a do kina, jednoho hodného kluka, co se do mě bláznivě zamiloval (bohužel, nerada za sebou nechávám zlomená srdceSml80) a ouchylu žádnéhoSml80Sml30 Ano, bylo tam několik přímočarých sexuálních nabídek - záleží na tom, jestli to člověk akceptuje nebo neSml58 Koneckonců bab, které si chtějí jenom zapíchat, je tam taky dostSml24

  superkarma: 0 16.11.2010, 12:11:31

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Rikina [*]

  femme — #29 Je to tedy možná kapka v moři, nicméně mi to nedá nevzpomenout na pána, který ani nesliboval vztah, ani si nechtěl zapíchat, nýbrž chtěl jen, aby si s ním někdo povídal, nejlépe pak o fotografování. Sml16 Zkušenostmi z předchozích internetových známostí se stalo, že jsem mu to nevěřila, a pokládala to za variantu známé "sbírky motýlů", s tím, že mu jistě jde jen o to jedno. Sml32 Představ si potom to zklamání, když si chtěl opravdu jenom povídat! Sml58 Sml52 

  superkarma: 0 11.11.2010, 23:09:24
 2. avatar
  [29] femme [*]

  Mickey Mouse — #27  jj, jinou odpověď jsem od chlapa nečekala  Sml24 Sml30

  1. na komentář reaguje Rikina — #30
  superkarma: 0 11.11.2010, 21:10:08
 3. avatar
  [28] peetrax [*]

  A proč ne? Člověk tam aspoň pozná lidi, na které by jinak nenarazil. Bývalý budoucí manžel byl taky přes internetovou seznamku.

  superkarma: 0 11.11.2010, 17:45:10
 4. avatar
  [27] Mickey Mouse [*]

  femme — #26 No jasně. Kdyby nebyli, nejspíš by slibovali vztah. Sml52

  1. na komentář reaguje femme — #29
  superkarma: 0 11.11.2010, 16:39:17
 5. avatar
  [26] femme [*]

  Mickey Mouse — #25  neřekla jsem, že je na tom něco špatného Sml58 snad možná jen to, že drtivá většina těch sexhledajících chlapů je "zaháčkovaná" Sml24 Sml31 Sml68

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #27
  superkarma: 0 11.11.2010, 15:40:47
 6. avatar
  [25] Mickey Mouse [*]

  femme — #23 SENSITIVESKIN — #18  Jako by bylo něco špatného na tom, když si chlap chce zapíchat Sml24 Když to předem jasně řekne, tak ženská ví, do čeho jde. Třeba si alespoň užije, než si najde toho "pravého".

  1. na komentář reaguje femme — #26
  superkarma: 1 11.11.2010, 15:29:56
 7. avatar
  [24] femme [*]

  selinka — #15  není zač a jdi do toho Sml58

  superkarma: 0 11.11.2010, 15:01:42
 8. avatar
  [23] femme [*]

  SENSITIVESKIN — #18  já bych přece jen ještě nějaké to procento přidala Sml58

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #25
  superkarma: 0 11.11.2010, 15:00:50
 9. avatar
  [22] Dante Alighieri [*]

  OlgaMarie — #21 Já vím, že ne. To slovo náhoda jsem tam použila blbě. Sml22 Ale je to prostě neuvěřitelný, že jsme oba vlezli na chat, když tam jinak vůbec nechodíme. Takže ne náhoda, ale osud, no. Sml16

  superkarma: 0 11.11.2010, 12:17:39
 10. avatar
  [21] OlgaMarie [*]

  Dante Alighieri — #8 NIC není náhodou.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #22
  superkarma: 0 11.11.2010, 12:11:35
 11. [20] macamala [*]

  SENSITIVESKIN — #18 No právě. Někdy to ještě uženou na majetek, ale někteří nemají ani to. HLAVNĚ NEMAJÍ SOUDNOST.

  superkarma: 0 11.11.2010, 12:09:42
 12. avatar
  [19] mineralka7 [*]

  Na seznámení přes internet není vůbec nic špatného. Týden po tom, kdy jsem potratila a opustil mě přítel (prý toho na něj na chudáčka bylo moc), jsem přes potoky slz a s asi stopadesátým posmrkaným kapesníkem v ruce otevřela internet a s myšlenkou "já ti ukážu, ty zmetku jeden, že nepatřím do šrotu" jsem odpověděla na první inzerát, který mi přišel trochu "inteligentní". Uznávám, nebylo to z nejlepšího důvodu, ale budiž mi připsáno k dobru, že jsem hned na první schůzce přiznala pravdu a potrat ani rozchod netajila, takže věděl, "do čeho jde". Poznala jsem tak moc prima chlapa, který mi moc pomohl, když mi bylo nejhůř, zamilovali jsme se do sebe, dnes spolu žijeme a plánujeme společnou budoucnost. Chce to jenom odvahu. Sml16

  superkarma: 0 11.11.2010, 12:08:38
 13. avatar
  [18] SENSITIVESKIN [*]

   z 90 % si chtějí chlapi z netu stejně jen zabodatSml24

  macamala — #17 holku do 30 chtějí dnes i padesátiletí...většinou ale pánové nemají už co nabídnout...

  1. na komentář reaguje macamala — #20
  2. na komentář reaguje femme — #23
  3. na komentář reaguje Mickey Mouse — #25
  superkarma: 0 11.11.2010, 12:01:10
 14. [17] macamala [*]

  Rikina — #16 Vzpomínám na takové borce, kteří ve věku 40 let chtěli jen holku do 30 a ani o rok víc. No ale je fakt, že dosud opakovaně zveřejňují své pokusy o seznámení. To je ta zásada - člověk musí stát nohama na zemi.

  1. na komentář reaguje SENSITIVESKIN — #18
  superkarma: 0 11.11.2010, 10:43:20
 15. [16] Rikina [*]

  Kdepak, nabídka a poptávka vyrovnaná není. Sml80 Od určitého věku výše převažují ženy a to tak, že velmi. On takový padesátník má více na výběr - může vybírat mezi ženami v rozmezí cca 30 - 55 let. Žena kolem padesátky může vybírat z mužů 55 - 70 let (pokud se bavíme o životním partnerovi, ne o zajíčkovi na sex - to je jiná situace, a taky jiné seznamky Sml57 ). A co si budeme povídat - když si dá takový chlap inzerát do seznamky, a odpoví mu 20 žen, prvně ho budou zajímat fotky, a pak podle nich vytřídí ty vyšší věkové kategorie, kterým se ani nebude namáhat odpovídat. Sml54 

  1. na komentář reaguje macamala — #17
  superkarma: 0 11.11.2010, 10:36:23
 16. avatar
  [15] selinka [*]

  femme — #14 děkuji Sml72

  1. na komentář reaguje femme — #24
  superkarma: 0 11.11.2010, 10:35:34
 17. avatar
  [14] femme [*]

  selinka — #6  díky Sml58 nikdy nevíš, ale zatím to funguje k mé, a snad i jeho Sml24 naprosté spokojenosti Sml26 ajťáky nebrat, znám jich dost na to, abych s nima jen kamarádila Sml30 ale je plno seznamovacích serverů, za registraci nic nedáš a třeba.......Sml58 moc bych ti to přála Sml79 Sml22

  1. na komentář reaguje selinka — #15
  superkarma: 0 11.11.2010, 10:15:24
 18. avatar
  [13] Florencie [*]

  Dante Alighieri — #8 to je hezký Sml67

  superkarma: 0 11.11.2010, 09:44:35
 19. avatar
  [12] alpina [*]

  Anai — #4" že se dělí seznámeníchtiví muži pouze do dvou kategorií: nepoužitelní zoufalci nebo sexuální turisté... "  - to je naprosto přesné, i když v poslední době převládají hlavně ti turisté... nicméně aspoň se zasměju, když už nic jiného, s některýma je i legrace Sml57

  superkarma: 0 11.11.2010, 09:29:37
 20. avatar
  [11] selinka [*]

  macamala — #9 to určitě Sml16

  superkarma: 0 11.11.2010, 09:25:04
 21. avatar
  [10] selinka [*]

  Dante Alighieri — #8 přiznávám, že možnost seznámit se s někým odjinud, je velké lákadlo .. přeju, ať Ti to vydrží!

  superkarma: 0 11.11.2010, 09:22:25
 22. [9] macamala [*]

  selinka — #6 Jo při seznamování s IT je to masakr. Někdy jsou schopni i toho na setkání nejít a koukat za rohem, ovšem neseznámeni jsou stále, takže se na netu stále a stále zjevují, pod různými nicky.

  Ale určitě měj trpělivost, protože prostě někdo tam vleze jen tak - ze zvědavosti. Pokud jde o stydlivost, tak časem se otrkáš - ber to tak, že tě nevidí, neví, kdo jsi, tak si můžeš dovolit leccos - je to sice úskalí tohoto seznamování, ale to je v reálu také, ne?

  1. na komentář reaguje selinka — #11
  superkarma: 0 11.11.2010, 09:16:25
 23. avatar
  [8] Dante Alighieri [*]

  Já vlezla na internet jednou a hned jsem ho tam potkala. Byla to velká náhoda a štěstí. Ten den mě definitivně odmítl kolega, tak jsem doma naštvaná vlezla na chat, napsala tam spíš jen tak pro srandu "je tu nějakej krasavec?", on napsal "já", za měsíc jsme se sešli v Písku (jsem z Prahy, on z ČB), pak jsem k němu začala jezdit do ČB a dneska už tu bydlim. Podotýkám, že to byla opravdu náhoda, protože já na chat vůbec nechodím a on taky ne. Sml30 Asi nás tam oba přitáhla nějaká síla či co. Kdybysme se rozešli, opět půjdu na internet, protože já se osobně seznamovat neumím. Leda by se stala nějaká náhoda - že by do mě třeba někdo vrazil na ulici apod. Sml16

  1. na komentář reaguje selinka — #10
  2. na komentář reaguje Florencie — #13
  3. na komentář reaguje OlgaMarie — #21
  superkarma: 1 11.11.2010, 09:12:52
 24. [7] macamala [*]

  Seznámení na internetu je stejné jako kdekoli jinde. Poznala jsem partnery v klubu, ve finále to za nic nestálo. Clubbing byl silnější, no nakonec mi stejně všichni řekli, že co jsem tam hledala. I když výjimky se našly. Teď žiju s partnerem, kterého jsem poznala na netu, ale není to prostě "logálový" týpek, takže bych ho někde na akci poznat nemohla. Je úplně jiný a jsem spokojená. Nemusím řešit, že se někde toulá po barech. Znám hodně lidí seznámených na netu a funguje jim to!

  superkarma: 0 11.11.2010, 09:12:06
 25. avatar
  [6] selinka [*]

  femme — #5 gratuluji Sml59on ten problém u mě je už i jinde, nějak jsme zakrněla v komunikaci a neumím se bavit (jak dlouho mi trvalo, než jsem něco napsala do žena-in!). Fakt, celou dobu akurát děti, napřed dálkově škola, pak práce, a to je tak asi vše. naši hlídali,když jsem byla ve škole,teď ke mně mamka musí každé ráno,abych stihla dojet do práce včas,takže malého vodí do školky, a tím pádem už je mi blbý si říkat o hlídání další ....a ano, sice dělám ve firmě, kde je převaha chlapů, jenže je to IT firma a co si budem říkat, naprostá většina z nich je prostě "jiná" a ten zbytek zadaný...

  1. na komentář reaguje macamala — #9
  2. na komentář reaguje femme — #14
  superkarma: 0 11.11.2010, 09:06:18
 26. avatar
  [5] femme [*]

  selinka — #1  kašli na stud Sml58 já jsem si na netu našla přítele a jsem moc spokojená Sml58 Sml67 

  1. na komentář reaguje selinka — #6
  superkarma: 0 11.11.2010, 08:40:35
 27. [4] Anai [*]

  OlgaMarie — #2 Sml22Sml22Sml22 Lépe bych to nenapsala, přesně tak! A není to žádná ostuda, naopak pořád ještě myslím, že jsou na netu použitelnější chlapi, než třeba v klasické seznamce Grand, kterou využívala svého času kamarádka - tam jsou jen samí zoufalci... I když i po hledání na netu (sama jsem absolvovala asi 2 roky intenzivního hledání, abych posléze zjistila, že ten "pravý", aspoň na pár let - tedy už 8 - se nachází celé dva roky velmi blízko mě) jsem měla pocit a mám ho dodnes díky pokusům svých přítelkyň, že se dělí seznámeníchtiví muži pouze do dvou kategorií: nepoužitelní zoufalci nebo sexuální turisté... Knížku bych si moc ráda přečetla.

  1. na komentář reaguje alpina — #12
  superkarma: 0 11.11.2010, 08:35:10
 28. avatar
  [3] aviaki [*]

  Přes internet už jsem několik let šťastně vdanáSml16. Nebylo to napoprvé, seznamování trvalo (s přestávkami) tak 1,5 roku než jsem kápla na toho pravého (a doufám že on na tu pravouSml58). Ovšem je to vztah jako každý jiný, každý máme své chyby i přednosti, pro které nás baví být spolu.

  superkarma: 0 11.11.2010, 08:33:55
 29. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  selinka — #1 Až opravdu zatoužíš  mít partnera, půjde stud stranou.Sml72

  1. na komentář reaguje Anai — #4
  superkarma: 0 11.11.2010, 07:36:59
 30. avatar
  [1] selinka [*]

  Hm...jsem sama s dětmi už šestý rok a stejně do internetové seznamky nejdu. Vrozený stud Sml80

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #2
  2. na komentář reaguje femme — #5
  superkarma: 0 11.11.2010, 07:11:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme