Milé ženušky (a pánové),

ono je možná někdy lepší použít rozum, než do něčeho bezhlavě vlítnout!

Mládí a nezkušenost je omluvou pro neuvážené bleskové sňatky (a ještě rychlejší rozvody), ale když už má člověk za sebou pár životních karambolů, začne prostě uvažovat... a vybírat s rozumem.

Jsem toho sama dokladem. Po velmi eruptivním 23 let trvajícím vztahu a vysloveně osvobozujícím rozvodu jsem si v první řadě zhluboka vydechla a užívala klidu. Když už ten klid trval dost dlouho, začalo mě "pálit dobré bydlo" a rozhodila jsem sítě do inzertních rubrik. Musím poctivě přiznat, že to byla napínavá zábava.

Inzerovala jsem klasicky, v tisku - tehdy jsem byla internetem nepolíbená. Přesto se dařilo. Absolvovala jsem mnoho prvních schůzek, zažila opatrné oťukávání, opatrnost a připadala jsem si, jako bych měla výběrové řízení na nějakou práci, bylo to nucené, křečovité, nudné a zcela jasně beznadějné... už jsem si myslila, že to prostě takhle nepůjde.

Je moc těžké si na jedné straně říct: ano, splňuje všechno to, co po partnerovi chci, vypadá spolehlivě, nekuřák, vzdělaný, vzhledově ujde - co bych taky chtěla po "spolužákovi":)....ale když si pak představíte, jak vám leze do postele, to už je jiná!

Co s tím, když už jste ve věku, který skoro vylučuje prudké milostné vzplanutí a lásku na první pohled? Vzala jsem tedy ten zmíněný rozum do hrsti, vzala jsem v úvahu pro a proti a došla k závěru, koho vlastně hledám - někoho originálního (abych se s ním nenudila), vzdělaného (abych netrpěla pocity nezvladatelné trapnosti, když se spolu ukážeme mezi lidmi), trošku hezkého (aby měl aspoň vlasy a zuby:) - aby byl větší než já a... no bylo toho hodně. A kupodivu právě, když už jsem se to chystala zabalit, znovu jsem se vrátila k nabídce k seznámení od člověka, který mě málem urazil tím, že mi napsal vzkaz ve verších a na obyčejném kousku papírku z bloku.

Nedalo mi to, zavolala jsem mu a představte si, že to byl ON! Je pravda, že jsem i v začátku spíš hodnotila, kritizovala a dodržovala lehký odstup. Jenomže stačilo pár schůzek - s těmi předešlými stačila jedna a bylo vymalováno - a už jsem věděla, že má pro mě neodolatelné kouzlo osobnosti, které ti druzí postrádali.

Happy end jako ve filmu, vybírala jsem s rozumem, vdávala jsem se z lásky a máme se rádi pořád. Já tedy lásku slovy vyznávat moc nedokážu, nějak mi to nejde dostat nahlas z pusy, ale od něj to slýchám několikrát denně. Holky, není to vůbec špatné!)

Gerda


 Milá Gerda,

ďakujeme za výborný príspevok . Keď som ho čítala, stala som sa akoby súčasťou príbehu. Mám kamarátku Janku, ktorá zažila niečo podobné. Dnes je "so svojou láskou cez inzerát" v manželstve druhý rok a za pár mesiacov sa im  narodí bábatko :-)

Krásny dníček :-) 

Reklama