Vztahy

Láska hory nepřenáší

Bláhoví jsou všichni, kteří spoléhají na lásku jako záruku partnerského štěstí. Spokojené soužití milionáře s květinářkou potažmo princezny s pasáčkem vepřů je extrémní absurdita, která může vydržet maximálně do prvního opadnutí růžových brýlí zamilovanosti (a sexuální přitažlivosti). Tmel, který nás s drahou polovičkou drží pohromadě po mnoho let, se skládá z úplně jiných ingrediencí. Jsou jím podobné názory i pohled na svět, což zároveň vylučuje, že se protiklady přitahují. Lépe řečeno přitahovat se můžou, ale k ničemu dobrému to nevede. Pořekadlo se sedajícími vránami je daleko pravdivější.

Odborníci z Australian National University studiem dvou a půl tisíce párů po dobu šesti let zjistili, že odolnost vztahů vůči zubu času limitují především peníze. Přitom během zkoumaného období se rozpadlo či rozvedlo 25 procent vztahů. Dalším vážným ohrožením manželství jsou rozdílné názory na to, kdy a kolik mít dětí, kouření a konzumace alkoholu.

Studii experti z Austrálie publikovali pod názvem „What´s Love Got to Do With It“, která odkazuje na známou píseň Tiny Turnerové a shrnuje závěr výzkumu, podle něhož se vztahy láska nemá nic společného.

Myslíte si, že je to pravda?

   
05.08.2009 - Láska a vztahy - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Vztah, kde láska byla, nemohou ovlivnit peníze. Ať jich je málo nebo hodně.

  Kdy a kolik mít dětí je o životních prioritách. Neplánované početí nemůže tam, kde je láska, vztah ohrozit.

  Kouření a alkohol může přinášet až stav fyzické nevolnosti z partnera. A pokud jejich konzumaci někdo upřednostní před pohodovým vztahem, lásku k partnerovi zřejmě necítil. Pro druhého je to sice k pláči, ale bohužel musí chránit sám sebe a před konzumentem alkoholu hlavně děti.

  superkarma: 0 13.08.2009, 07:17:04
 2. [4] Fany08 [*]

  Pro mě jsou ve vztahu mnohem důležitější růžové brejle, než nějaká "láska", ale bohužel mi je někdo sebral a bez nich se mi dost blbě žijeSml68

  superkarma: 0 08.08.2009, 13:59:46
 3. avatar
  [3] Marbulka [*]

  hezky nakopírováno Sml3

  superkarma: 0 05.08.2009, 12:52:57
 4. avatar
  [2] Petrushe [*]

  Suzanne — #1 hawk Sml67

  superkarma: 0 05.08.2009, 12:14:17
 5. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Záleží na terminologii. Já odlišuju zamilovanost od lásky. A láska pro mě znamená celý ten koktejl společných zkušeností, pohledu na svět, důvěry i vzájemné přitažlivosti. Do mé osobní definice lásky patří i vůle. Když má člověk vůle řešit problémy a nezabít toho druhého, protože ví, že je tam dobrý základ (hodí botou, ale už ne nožemSml30). Takže pro mě JE láska to, co drží vztah dlouhá léta. Někdo to třeba dokáže jen tak rozumem, já ne, jsem příliš emotivní a trápila bych se. To, že člověk setrvává celý život v manželství, které "vydrželo", ale vnitřně je nešťastný, že nemá "lásku", to podle mě není žádná výhra.

  1. na komentář reaguje Petrushe — #2
  superkarma: 3 05.08.2009, 10:04:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme