Zdraví

Laserový zákrok na odstranění dioptrií: Co všechno vás čeká?

eye

Nejdůležitější je odhodlat se ve správný čas. Někteří pacienti se rozhodují několik let a po zákroku se diví, proč to tak dlouho odkládali.

„Není čeho se obávat, výsledek za to stojí,“ tvrdí lékařská ředitelka pro refrakční chirurgii Evropské oční kliniky Lexum, MUDr. Alena Holubová.

Díky bezbolestnému zákroku se jednoduše zbavíte svých nechtěných dioptrií.

Pokud netušíte, co by vás při zákroku mohlo čekat, nebo nevíte, co to všechno obnáší a jaké vyšetření vás čeká, přečtěte si odpovědi MUDr. Alena Holubové.


Pokud se člověk rozhodne pro laserový zákrok na odstranění dioptrií, co všechno ho čeká?
Nejdůležitější je odhodlat se ve správný čas. Někteří pacienti se rozhodují několik let a po zákroku se diví, proč to tak dlouho odkládali. Dnes můžeme během několika minut odstranit krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus i aberace vyšších řádů. Stejně tak dokážeme pacienta zbavit i složených vad. Lékaři volí k odstranění refrakční vady laserové i nitrooční operační metody, včetně kombinace technik nitrooční a laserové chirurgie.

Může se člověk rozhodnout, jaký typ zákroku podstoupí, nebo mu jej určí lékař?
Pro každého pacienta je na naší klinice Lexum vybrán zákrok na míru. Během vyšetření s ním vše podrobně konzultujeme a společně volíme ty nejvhodnější postupy. U některých pacientů je více možností, které můžeme k odstranění vady aplikovat. Na každém jedinci pak je, k jaké alternativě se přikloní. Snažíme se vždy vybrat tu nejúčinnější. Není to tedy tak, že lékař zvolí postup a pacient je postavený před hotovou věc. Naši péči zakládáme na úzké komunikaci s pacienty.

Kolik času stráví člověk na klinice? Včetně předoperačních vyšetření a následné kontroly?
Záleží na tom, s jakými problémy k nám přichází. Pokud si chce nechat odstranit dioptrickou vadu, pak jej čeká dvouhodinové vstupní vyšetření. Jakmile známe výsledky, může se pacient objednat na zákrok, který trvá několik minut. Pacienti si často berou pár dní volna, než si zvyknou na pooperační změnu, oči se řádně zotaví a přizpůsobí se nové situaci. Většina lidí jde už třetí, čtvrtý den do práce. Hojení je velmi rychlé a výsledek je poznatelný ihned po operaci. Následuje pak několik kontrol, abychom se přesvědčili, že je vše pořádku.

Řada pacientů se zásahů do oka obává. Jak se dá odbourat tento strach?
Dioptrické vady si nechávají odstraňovat zdravotní sestry, lékaři. Pokud by k refrakční chirurgii neměli důvěru, pak by zákrok nejspíš nepodstoupili. Vše je pouze otázkou psychiky. Člověk by si měl říci, že zákrok trvá několik minut, a poté je hned patrný výsledek. Pokud si pacient vybere kliniku, kde se bude cítit dobře, kde se k němu bude personál chovat pozorně a mile, kde jsou uznávaní odborníci a kvalitní přístrojové vybavení, pak se opravdu nemusí ničeho obávat.

Na klinice Lexum personál s pacienty stále komunikuje. Každý přesně ví, co ho čeká. Mnozí klienti říkají, že je samotné prostředí kliniky velmi uklidňuje a nemají pocit, že jsou v nemocnici - to je také důležité. Jakmile leží pacient na sále, vše mu popisujeme, o všem s ním mluvíme. Ví tedy přesně, jaký úkon právě provádíme, jak dlouho zákrok ještě potrvá, apod. I pacienti se často ptají na řadu věcí a nervozita z nich pomalu opadá. Euforie z dobrého a ostrého vidění pak za tu chvilku obav, kterou má jistě každý, určitě stojí.

Více se dozvíte na www.lexum.cz

Nezapomeňte, poslední šance!

Pokud přemýšlíte o zákroku nebo zatím jen o vyšetření a konzultaci, Lexum připravila pro své klienty speciální únorovou akci. Při společném objednání dvou osob na vstupní vyšetření před refrakčním zákrokem zaplatíte pouze hodnotu jednoho vyšetření, a to bez ohledu na to, jestli přijdete se svým partnerem, členem rodiny či známým. Akce platí pro objednání během února na všech klinikách Lexum a je časově omezena podstoupením obou vyšetření do konce dubna tohoto roku.

 

   
24.02.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Avilo [*]

  Operaci krátkozrakosti plánuju dlouho, ale ještě není dostatek financí...Není nad to, vidět ostře! Už se nemůžu dočkat....brýle jsou otravné a z čoček svědí oči...Sml16

  superkarma: 0 25.02.2010, 11:49:11
 2. avatar
  [2] Olinka01 [*]

  Mně nikdo zatím pořádně neodpověděl, kdy se zákrok doporučuje. Především s ohledem na plánované děti. Několikrát jsem slyšela, že po porodech se oči ještě zhorší a nemá smysl zákrok podstupovat dříve, než budu mít porody za sebou. Jindy jsem zase slyšela, že je to nesmysl...

  superkarma: 0 24.02.2010, 12:10:03
 3. avatar
  [1] Saarah [*]

  Určitě výborná věc. Jsem po zákroku 16 let (měla jsem 11 dioptrií) a byla to jedna z mých nejlepších investic. Strach jsem samozřejmě měla obrovský a to u obou očí, přece jenom jde o oči, které se nedají ničím nahradit, ale dá se to snést v poho. Ten pocit, že vidíte vše ostře byl nepopsatelný.

  superkarma: 0 24.02.2010, 07:54:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme