Zdraví

Laserové operace očí: Těšte se na příběh spojený s reportáží

Zajímáte se o laserové operace očí, díky kterým nebudete muset nosit brýle ani kontaktní čočky?  Ve spolupráci s očními klinikami DuoVize a NeoVize vám přineseme mnoho zajímavých témat včetně rozhovoru s odborníkem, které se týkají operací a odstranění nechtěných dioptrií.

eye

V přecházejícím článku Oční mikrochirurgie: Vyznejte se v laserech a zvolte ten pravý jste se mohli zorientovat, jaké možnosti přináší moderní laserové technologie v léčbě očních vad.

Přibližně před 25 lety se začaly provádět první laserové zákroky. Pacient nejdříve podstoupil operaci na jednom oku a po měsíci, dvou teprve na oku druhém. Lasery 90. let často tepelně poškodily rohovku a tím na ní natrvalo vytvořily jizvičky, které negativně ovlivňují vidění. Navíc si pacienti často stěžovali na bolestivost a citlivost, která provázela hojení, které trvalo často více než až 1 měsíc. Jak je tomu dnes?

Za uplynulých 25 let však laserová chirurgie prošla obrovským vývojem. „Zdokonalily se excimerové lasery, metody, postupy. Vznikly nové, které jsou s původními v přesnosti, šetrnosti, bezbolestnosti a hlavně bezpečnosti absolutně neporovnatelné,“ vysvětluje MUDr. Věra Kalandrová, primářka Oční kliniky NeoVize.

Jak probíhá laserová operace - odstranění dioptrické vady, dnes?

Podstata každého laserového odstranění dioptrické vady oka je v úpravě zakřivení a tloušťky (hloubky) rohovky. Operatér pomocí femtosekundového laseru vytvoří tenký a přesný „flap“ (tenkou svrchní vrstvičku rohovky), kterou odklopí. Pak excimerový laser odpaří jemnou vrstvičku tkáně rohovky a tím ji upraví tak, aby pacient získal zpět dokonale ostré vidění. Následně flap zaklopí, tím se významně zkracuje doba hojení a zpětného návratu vidění z několika dní na několik hodin.

Pokud patříte k těm, co nosí brýle a uvažujete o laserové operaci očí, chystáme pro vás příběh spojený s reportáží ze samotné operace. Budeme při tom a budeme vás o všem informovat!

Partnery a odbornými garanty reportáže je pražská Oční klinika Duovize a brněnská Oční klinika NeoVize.  Více o laserových operacích se dozvíte na www.duovize.cz a na www.neovize.cz¨

duovize

   
11.09.2013 - Oči - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Lukaško [*]

  Dobrý den chystám se na vyšetření na kliniku Gemini. Zajímají mě zkušenosti tech co už jste takovou operaci prodělali něco, jsem sice četla na stránkách kliniky http://www.gemini.cz/zakroky/operace-oci-laserem/ ale přece jen osobní zkušenost mi přijde cenější

  superkarma: 0 21.08.2015, 22:01:21
 2. [3] DOMINIKA26 [*]

  Mě oči trápily kazdy den, nejvíce večer, kdyz palely a nutilo me to neustále mrkat. Manžel domu prinesl výživu ocutein, ze si to kamarád v praci chvalil. Uz po mesici uzivani jsem citila jak se ocím ulevuje. Jsou ted takové...svěžejší:-)

  superkarma: 0 23.09.2013, 14:09:57
 3. avatar
  [2] delfi.na [*]

  už se těším na článek, to mě docela zajímá Sml22Sml16

  superkarma: 0 11.09.2013, 09:36:04
 4. [1] lidicka [*]

  Paní primářka MUDr. Kalandrová mi operovala šedý zákal, je moc hodná  s lidským přístupem k pacientovi, zkrátka prima, kéž by takových lékařů bylo co nejvíce.Sml59Sml22Sml16

  superkarma: 0 11.09.2013, 05:39:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme