operace

Vady zraku provázely lidstvo odpradávna. Časem učenci přišli na to, že pomocí zvětšovacích skel lze vadu zraku obejít a zlepšit tak vidění. Vznikly tak první „okuláry“, předchůdce brýlí, které časem získaly tvar brýlí až po dnešní odlehčená skla a lehké obroučky. Svým vývojem také přispěl vynález kontaktních čoček, které přinesly určitý komfort pro ty s dioptrickou vadou.  Vždy to byly ale zlepšovací produkty, oko bylo stále postižené vadou. V dnešní době ale dala vyvinutá moderní technologie a její využití v oční mikrochirurgii nemocným očím šanci v léčbě samotných vad. Díky využití laseru (nebo moderním nitroočním čočkám, se kterými jsme vás již seznámili) je dnes možné dioptrické vady odstranit úplně.

Operace je vždy zásah do organismu, natož do tak citlivého orgánu, jako je oko. Oslovili jsme proto dvě ženy, které se pro operaci dioptrických vad očí rozhodly a prožily zákrok, který jim odstranil dioptrie a vrátil dobrý zrak..

Zde jsou dva příběhy:

Laserová operace očí byla pro mě vysvobozením

Ten, kdo nikdy nemusel nosit brýle, nemá vůbec žádnou představu, jak jsou pro život omezující. Jistě, dnes si můžete vybrat z nepřeberného množství obrouček, brýle mohou podpořit váš styl… jenomže když jste skutečně silně krátkozrací, omezuje vás to v mnoha činnostech, a ani ty nejkrásnější brýle situaci nezachrání.

Já nosím brýle zhruba od druhé nebo třetí třídy. Začínala jsem na jedné dioptrii, krátkozrakost jsem zdědila po otci. Bohužel, růst dioptrií se nezastavil ani v pubertě a v osmnácti letech jsem to dopracovala ke „krásným“ šesti dioptriím. Nosila jsem sice i kontaktní čočky, ale tehdy ještě nebyly tak komfortní a navíc byly i dost drahé. Stejně tak brýle. Vadilo mi je nosit, vadily mi při sportu i v seznamování. :) Když mi rodiče nabídli zaplacení laserové operace očí, neváhala jsem ani minutu. Bylo to v roce 2008 na jedné moravské klinice. Vše proběhlo v pořádku, i když operace jako taková mi moc příjemná nebyla – nebyla vůbec bolestivá, ale měla jsem pochopitelně velký strach, aby se všechno povedlo tak, jak má, abych nepřišla o zrak. Přestože už od operace uběhla delší řádka let a já jsem náruživý čtenář – navíc se v podstatě četbou i živím – nemám ani jednu dioptrii, užívám si život bez brýlí i čoček.

Operace tehdy nebyla nijak levná, ale za tu dobu už se mi její cena několikanásobně vrátila – všichni, kdo je potřebujete, víte, že brýle i čočky jsou drahá záležitost… a jak já říkám, život bez brýlí je k nezaplacení! 

Klára, 32 let

Mrzelo mne, že jsem nešla dřív!

Brýle jsem začala nosit již na prvním stupni základní školy. Musela jsem je nosit především ve škole, abych viděla na tabuli, a byla jsem z toho opravdu hodně nešťastná. Začala jsem na 1 dioptrii a v době, kdy jsem se rozhodla pro operaci očí, v mých 42 letech, jsem měla již na každém oku dioptrií 5. S brýlemi jsem se nikdy nesžila. Byly pro mě vždy hendikepem, měla jsem myslím oprávněný pocit, že mi nesluší, a pokud to jen trochu šlo, tak jsem je nenosila. Což při 5 dioptriích bylo opravdu někdy velmi náročné. Dnes už mi to přijde neuvěřitelné, ale opravdu jsem dost často bez brýlí chodila. Což s sebou neslo celou řadu vtipných, ale i méně vtipných historek. Například když jsem ze břehu u bazénu hystericky řvala na svého malého syna, aby se okamžitě vrátil ke kraji, protože ještě neumí moc dobře plavat. A málem jsem se hanbou propadla, když vyděšený kluk opravdu připlaval, ale nebyl to můj syn!

Operace očí byla logickým vyústěním. Proběhla v pohodě, bez bolestí a bez komplikací. Ještě ten den, kdy mi oči operovali /obě najednou/, jsem se večer dívala na televizi. Byla jsem absolutně nadšená a jen jsem litovala toho, že jsem se k ní neodhodlala dřív.

Zuzana, 45 let

Pokud uvažujete o operaci dioptrických vad, můžete se obrátit na specializované a prověřené oční kliniky jako jsou pražská oční klinika Duovize a brněnská oční klinika NeoVize. 

Jasným důkazem kvality zákroků je také tzv. doživotní záruka. Na Oční klinice NeoVize i na Oční klinice DuoVize ji dostanete automaticky k laserovým zákrokům NeoLASIK i NeoLASIK HD. Máte tak jistotu bezplatné laserové péče, pokud by se dioptrická vada v budoucnu opět objevila. Více o laserových operacích se dozvíte na www.duovize.cz a na www.neovize.cz

Duovize

Více o laserech a o tom, jak se v nich vyznat jsme psali ve článku Oční mikrochirurgie: Vyznejte se v laserech a zvolte ten pravý - velmi přehledně se můžete zorientovat, jaké možnosti přináší moderní laserové technologie v léčbě očních vad.

Laserová operace očí: Kvalita, kterou si můžete dovolit, díky možnosti splátek bez navýšení na Oční klinice DuoVize www.duovize.cz a Oční klinice NeoVize www.neovize.cz

Neplaťte ale více, než musíte - plaťte kvalitu. Kvalita a doživotní záruka je u nás v základní ceně. Rozhodněte se společně s námi a vyberme ten nejvhodnější zákrok pro vás.
Cena není závislá na počtu dioptrií, nežádáme žádné skryté příplatky. Platíte pouze to, co vidíte v ceníku. A nyní navíc i na splátky bez navýšení
Více zde: http://www.neovize.cz/cs/cenik-laserove-operace-oci-6/

Reklama