S „bývalou královnou všech krtků“ Lindou jsme vás už seznámili v článku: Můj rozostřený svět: Je mi 34 let a jsem královna všech krtků. Díky unikátní operaci na oční klinice DuoVize už Linda vidí jako rys. S průběhem operace, se kterou by podle jejích slov neměl váhat nikdo, kdo špatně vidí, vás seznámíme prostřednictvím následující fotoreportáže.

Sedíme s Lindou v čekárně a žasneme nad jejím klidem, přece jen jde o zásah do lidského organismu, o zásah do jednoho z nejcennějších lidských smyslů – očí.
Linda je však v pohodě, vypráví veselé historky z období, kdy bez brýlí nebo čoček narážela do všeho kolem ní. Vyprávění jí jde dobře, a tak ji necháme pokračovat i v následující fotoreportáži.

Závěrem

Po půl hodině jsem přešla k paní doktorce na první kontrolu, dostala jsem čtení k péči o oči prvních 24 hodin po zákroku, kapky, prášek na spaní a odebrala se domů.

Po asi hodině jsem se probudila, oči „přicházely“ k sobě a cítila jsem řezavou bolest, vzala jsem si prášek na bolest a usnula na další tři hodiny. Když jsme se pak probudila, bolest byla pryč, mlha byla pryč a já ležela v posteli, na Rádiu 1 hráli moje oblíbené UNKLE, zírala jsem do dálky a štěstím chtěla brečet.
Smála jsem se ale, a asi vypadala jako blázen, ale kdybyste žili tolik let s tolika dioptriemi, pochopili byste.

Dnes, když píšu o celém zákroku, se stále kochám tím, že si jdu večer lehnout a čtu si bez brýlí a čoček, že se ráno probouzím a koukám na názvy knížek na komodě dva metry ode mě, a mám jednoduše radost, jak je na světě krásně a ostře!     

Pokud uvažujete o operaci dioptrických vad, můžete se obrátit na specializované a prověřené oční kliniky jako jsou pražská Oční klinika Duovize a brněnská Oční klinika NeoVize.  Více o laserových operacích se dozvíte na www.duovize.cz a na www.neovize.cz

foto: Michal Protivanský

Související článek

Reklama