Styl

Laserová operace křečových žil je šetrná a téměř bezbolestná

Podle odhadů až třetinu obyvatel České republiky trápí křečové žíly (varixy). A to muže i ženy, i když v dámské populaci je výskyt tohoto onemocnění častější. Jde jednak o estetický problém, ale stejně tak o zdravotní. Pacienti se potýkají s tlakem a napětím v končetinách, svěděním, otoky i bolestí. Pokud problém není léčen, může vést k zánětu žil či k jiným komplikacím. V poslední době se stále více prosazuje moderní a šetrný způsob léčby křečových žil, a to jejich zatavení laserem. Klinika plastické chirurgie Perfect Clinic nově nabízí tuto metodu svým pacientům.operace

„Mnoho našich pacientů se pochopitelně s problémem křečových žil potýká. Proto jsme již nějakou dobu plánovali zařadit laserové operace do nabídky naší kliniky. Od nového roku se podařilo vše dotáhnout do konce,“ uvádí jeden ze zakladatelů a vedoucí lékař Perfect Clinic Roman Kufa.

Varixy vznikají, jestliže se v povrchových žilách na nohou přestanou řádně uzavírat jednocestné chlopně a propouštějí krev nazpět. Žíly se tím protáhnou, vyboulí a ztloustnou. „Základní příčinou vzniku křečových žil je vrozená menší pevnost cévní stěny, která umožňuje postupné rozšíření až zvlnění žíly,“ říká cévní chirurg Petr Štiegler z Perfect Clinic. Kromě genetických dispozic vznik onemocnění také ovlivňuje časté sezení nebo stání, nadváha, hormonální vlivy a kombinace zátěžových momentů v těhotenství, po úrazech a zánětech.

Žíla se zataví a sama vstřebá

V léčbě varixů se používá několik terapeutických postupů. Jde jednak o konzervativní léčbu, kdy se kombinuje užívání léků s používáním punčoch, ovšem to nevede k odstranění křečových žil. Radikálnějším řešením je pak operace křečových žil. Běžné je chirurgické odstranění, a to díky své vysoké účinnosti. V poslední době ale bývá nahrazováno skleroterapií, při níž lékaři uzavřou postiženou menší žílu tak, že ji napustí speciální látkou. Stále více se ovšem prosazuje laserové ošetření. Provádí se v v šetrné a krátkodobé celkové nebo ve speciální místní anestezii. „Do poškozené křečové žíly se zavede buď vpichem, anebo z maličké kožní ranky laserové vlákno a žíla je v poškozeném úseku uzavřena neboli zatavena,“ popisuje cévní chirurg s tím, že takto ošetřená žíla se později v těle sama vstřebá. „Vlastní uzávěr žíly laserem trvá jen 2-3 minuty v závislosti na délce ošetřovaného žilního úseku, celý výkon včetně přípravy cca 30-40 minut,“ shrnuje Štiegler.

Celou operaci lékaři provádí pod kontrolou ultrazvukového přístroje, ostatně pomocí barevného ultrazvuku také úplně na začátku určí, zda je tento způsob zákroku pro pacienta vhodný.

Skvělé výsledky a téměř bez bolesti

Laserová operace má oproti té klasické mnoho výhod. Jde o velmi šetrný ambulantní zákrok, který nebolí a má jen minimum možných pooperačních komplikací. Pacientům stačí nosit kompresní punčochy jen zhruba 2 týdny, oproti 6 týdnům po běžném chirurgickém zákroku. „Při operaci se netvoří žádné větší krevní výrony a celkový estetický výsledek je velmi dobrý,“ konstatuje Petr Štiegler. Pacienti mohou po výkonu prakticky okamžitě chodit, nejsou omezeni při běžných pohybových a pracovních aktivitách, výkon nevyžaduje pracovní neschopnost.

Cena úkonu je podle rozsahu ošetření, cca 25 000 Kč.

O Perfect Clinic

perfect clinicKlinika plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic byla otevřena v Praze 5 přesně před dvěma lety, v lednu roku 2010. Skvělý tým plastických chirurgů pod vedením Romana Kufy a Zdeňka Prose zde provádí širokou škálu estetických i plastických operací včetně výkonu rekonstrukce prsů po ablaci. Klienti Perfect Clinic mohou očekávat nejmodernější vybavení, maximální komfort a bezpečí a také precizní a vysoce odborné výkony nejen lékařů, ale celého personálu. Součástí kliniky je dospávací intermediální pokoj s plným monitoringem základních životních funkcí a také další pokoje jsou vybaveny mobilní monitorovací technikou. Nechybí nepřetržitý dohled zdravotního personálu včetně pohotovostního lékaře, což u konkurence není vůbec běžné. Perfect Clinic zaměstnává vlastní tým anesteziologů. Loni v září otevřela tato klinika plastické chirurgie svou pobočku také v Liberci.

Více informací na www.perfectclinic.cz. Informace také na http://www.facebook.com/plastickaoperace.

   
18.01.2012 - Krása - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [13] Martulka05 [*]

  Ahoj, tady jsem našla dobrý článek o léčbě křečových žíl, respektivě o sklerotizaci, kdyby to někoho také zajímalo ;) https://zdraviakrasa.wordpress.com/2015/12/31/trapi-vas-krecove-zily-skleroterapie-je-reseni/

  superkarma: 0 13.01.2016, 11:03:55
 2. [12] Adelajda325 [*]

  zinuskaskoupuska — #10 Taky jsem byla na víčkách, u pana MUDr. Jířího Panděry, u koho jsi byla ty?

  superkarma: 0 23.05.2014, 18:14:02
 3. [11] Smoulinka35 [*]

  Museli jsme tento problém řešit s babičkou, už to měla fakt šílené…byli jsme u pana doktora Štieglera, babička je teďka po operaci, noší punčošky a odpočívá :) jsme moc rádi, že jsme tuto kliniku našli, velké díky patří i jejich webovkám www.perfectclinic.cz díky kterým jsem se dozvěděli hromadu informací, jak zákrok probíhá a co máme čekat Sml79

  superkarma: 0 14.05.2014, 14:28:06
 4. [10] zinuskaskoupuska [*]

  Nezbývá než souhlasit, děkuji jim za to, že už mi nezavazí víčka v koukání Sml59

  1. na komentář reaguje Adelajda325 — #12
  superkarma: 0 09.05.2014, 17:47:44
 5. [9] Adelajda325 [*]

  Perfect Clinic je fakt perfekt Sml79

  superkarma: 0 22.04.2014, 20:56:58
 6. [8] Nella9 [*]

  Tak to buď ráda! Já mám jednu žilu úplně hroznou! Ale musím zaklepat, že mi trošku zesvětlala. Papám Priessnitz a pomáhá mi. Taky si kupuji Priessnitz krém a nohy jsou pak po obrovské úlevě! Navíc mi ani žádné nová nevznikla, tak doufám, že už ani nevznikne.

  superkarma: 0 28.06.2013, 10:51:01
 7. [7] FAXÍK [*]

  Ještě jsem na takové operaci nebyla a zatím vypadá, že nebudu muset.

  superkarma: 0 01.03.2012, 12:38:04
 8. [6] Anai [*]

  Pitty — #2 Nabízel mi můj cévař - 15 000 každá noha. Bohužel tzv. "metličky" se tím prý odstranit nedají, na ty platí jen sklerotizace (bolestivá záležitost a vleklá) a brzy se zas vytvoří. Čekám, kdy dokáží odstranit všechny ošklivosti dohromady a pak do toho půjdu. Určitě se vývoj posune  - podívejte na operace očí: dnes vám vloží multifokální čočky a k tomu ještě naprosto bezbolestně. Před 10 lety to neexistovalo a stejná operace bolela.

  superkarma: 0 19.01.2012, 11:24:42
 9. [5] Jarulka [*]

  V dubnu to bude rok, co jsem tuto operaci podstoupila. Nic mě nebolelo, žádné odpočívání, chůze a pohyb je nejlepší. Jen jsem musela mít týden nohu ovázanou a pak nosit stahovací punčochu. Finančně je to náročné, já to dostala k narozeninám Sml22 A byla jsem na jiné klinice, zatím spokojenost.

  superkarma: 0 18.01.2012, 13:24:34
 10. [4] Klára Křížová [*]

  1Jirina — #1 to je normální, bohužel, že mají sklon udělat se znova. Já o té sklerotizaci také uvažuju, přijde mi to šetrnější, než klasický chirurgický zákrok. ... a budu to muset řešit před létem, noha už mě bolí Sml15

  superkarma: 0 18.01.2012, 11:33:15
 11. [3] Violeta [*]

  Sml69 Sama jsem před pár lety několikrát sklerotizaci podstoupila. Operaci mi platila zdravotní pojišťovna, přesto, že jsem zákrok podstoupila u soukromého lékaře. Po čase se mi opět udělali ale další nové křečové žíly, operací jsem měla již hodně, přesto se bohužel dělají dál. Za zákrok ze zdravotních důvodů jsem neplatila.

  superkarma: 0 18.01.2012, 10:42:45
 12. [2] Pitty [*]

  Máte někdo přehled kolik tento zákrok stojí?

  1. na komentář reaguje Anai — #6
  superkarma: 0 18.01.2012, 10:06:34
 13. [1] 1Jirina [*]

  Byla jsem kdysi na sklerotizaci a křečáky se mi udělaly znovu, uvažuji, že si je nechám ještě jednou odstranit a toto se mi zdá jako nejlepší řešení.Sml67

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #4
  superkarma: 0 18.01.2012, 09:18:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme