shelf

Každý občas nějaký drobný dekorativní dárek dostaneme. Někteří z nás si je dokonce pořizují, třeba jako upomínku na výlet do zajímavé lokality, a následně je doma kupí na police, kde jen chytají prach.

Zajímá mě, jaký máte postoj k těmto ozdobám, milé čtenářky. Psát mi o něm můžete do tématu dne a jako inspiraci si přečtěte názor mé kamarádky Petry...

Petřin názor

Drobné dekorativní předměty: Nikdy jsem nechápala, proč si je lidé pořizují. Všichni ti růžoví sloníci, ozdobné kamínky, keramické miniatury. Jsem ctitelem jednoduchého a funkčního designu a razím heslo: „Prázdná hladká plocha je tisíckrát krásnější a zajímavější než police zaskládaná starožitnostmi." Když mi někdo daruje vonnou svíčku, nebo, ještě hůř, skleněnou sošku zvířátka, okamžitě tito putují do speciální krabice, která občas „omylem“ upadne a její znehodnocený obsah se tak musí vyhodit.

Proto ve mně vyvolal upřímné zděšení příbytek mé kamarádky, která mi nabídla dočasné spolubydlení. Její krásný nový byt 3+1 se dvěma balkony, vysokými stropy a mahagonovým nábytkem byl úplně plný těchto „lapačů prachu“, jak jim s oblibou říkám. Všude, kam se jen člověk podíval, na něj z poliček zíraly kýčovité figurky z kinder vajíček, zmenšeniny jídelních souprav (kdyby si náhodou pozvala na sváteční večeři trpaslíky?) a podobné zbytečnosti. Byla jich plná dokonce i knihovna! To už na mě bylo moc a nabídku bydlení jsem s chabou výmluvou ohledně alergie na prach odmítla. Nedovedu si představit, že bych v takovém prostředí strávila byť jen jedinou noc. Zaplatila jsem si měsíční přespávání ve funkcionalistickém hotýlku a našla si krásnou, nezařízenou garsonku. Právě řeším, jestli nutně potřebuji židli, nebo si vystačím jen s postelí.

Petra

Téma dne: Drobné dekorativní předměty

Máte ráda drobné dekorativní předměty?

Na tuhle otázku mi odpovídejte v dnešním tématu! Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, pokud se tedy chcete zúčastnit naší soutěže, ve které můžete získat krásný dárek. Psát mi můžete nejen o svých názorech na „lapače prachu“, ale také, pokud se vám s nimi stala nějaká veselá (či naopak trpká) historka. Můžete mi posílat k textům i fotky svých nejoblíbenějších policových ozdob... zkrátka fantazii se meze nekladou. A co můžete získat? Dárkem dnes bude kniha Patricie Cornwellové: Scarpentová, kterou vydal Knižní klub, k ní přibalíme ještě časopis TOPseriál: Anglické Vraždy Midsomeru a okolí.

Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu...

Reklama