Pohádkový příspěvek i pohádkově krásné fotografie nám poslala milovnice podzimu lalica. Stačí jen kliknout na další příspěvek.

Zdravím všechny milovnice podzimních proměn. Já sama toto roční období miluji, zejména babí léto, zlátnoucí listí i lehký vánek, který si pohrává s vlasy žen a dívek.
Mám ráda i ty plískanice a skučení větru v korunách stromů i komínech. To již předznamenává brzký příchod dalšího období, které je mým oblíbeným- zimy.
Netrpělivě vyhlížím „ černá hejna“, která okupují pole a také čekají na první sníh. Udělám vítr ve skříni a do předsíně vytahám všechny barevné šály a šátky, aby si měl vítr s čím pohrávat, mám totiž kratší střih, takže z těch mi vymodeluje maximálně podvyživeného „ ježka“.

Pamatuji si, když jsem byla malá a maminka nám vyprávěla pohádky, nějakou zvláštní náhodou připadly na podzimní večery takové ty drsné o smrtihlavech, zakletých horách, hladových dracích. Já se tak bála, že mi jako společník přišel vhod i mladší bráška, kterého jsem vrcholně nesnášela a spolu jsme se odebrali na „kutě“.Pokud maminka pohádku dovyprávěla až když jsme ulehli, oba jsme se pak „ nasáčkovali“ k ní do postele. Možná to dělala záměrně, topilo se jen v kuchyni a v ložnici byla pěkná „ kosa“. I přesto jsem na vzpomínky z dětství nezanevřela a dodnes i zásluhou máminy studnice pohádek, mám bezbřehou fantazii, která je mým největším „bohatstvím“. Už jsem ji párkrát zúročila...
A na podzim se také hezky vybarvuje...

lalica

Přikládám pár podzimních fotek s našim Mikym.

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

fj

dva

tri

d

____________

Děkuji za nádherné fotografie i tu pohádkovou bytost v barevném listí :)
Krásný podzim
Saša

Téma dnešního dne: Krásy podzimu

Pod hlavičkou: Krásy podzimu posílejte své příspěvky na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Důležité UPOZORNĚNÍ: prosím posílejte nejvýše 4 fotografie, více jich z časových důvodů nezveřejníme.

Jedna ze čtenářek – fotografek obdrží pěkný dárek: dvě knihy / Prohlédni si tu zemi a po cestě nasbírej houby :)

houby

Reklama