Bulvár

lalica: I sny se snad mohou vyplnit!

Milá redakce, domnívám se, že hlavně ten, kdo o práci přišel ,si uvědomuje její význam pro něj samotného a často i pro jeho rodinu.

Krom mateřských jsem pracovala celý svůj dosavadní život.Pracovala jsem s lidmi, v kanceláři, většinu mých spolupracovníků byli muži.

Nikdy se mi nestalo, že by byly nějaké větší problémy, pomlouvání a pod. Řešily se pracovní problémy , vystřídalo se 5 šéfů.  

V podniku se řešila už několikátá " reorganizace".

Dost se propouštělo, slučovalo a nakonec přišla řada i na mně. Sice s menším odstupným ,ale přesto jsem musela v této nelehké době  po 20 letech práce podnik opustit.

První dny ještě ušly, byly Vánoce,  uklízelo se , peklo.

Až v lednu jsem si uvědomila , jak těžkou mám pozici na trhu práce. Bohužel v loňském roce přišel o práci i manžel,ale jemu se podařilo do půlroku novou  práci najít. Říkal, že se cítí jako učeň, "srovnával " se s novým pracovním zařazením i kolektivem. Celkem pěkně si zvykl  a já ráda poslouchám jeho historky z práce.

Mezitím mi děti pomohly vypracovat životopis a já zkouším " oslovovat" potencionální zaměstnavatele. Zatím bez kladné odezvy.

Dost velkým mínusem je to, že nemám řidičák a s jazyky to také není žádná sláva.

Před měsícem jsme se s dcerou domluvily, že si podáme přihlášku na VŠ. Já hlavně kvůli tomu, abych se na pár měsíců zaměstnala čtením  doporučené literatury a naučila se dělat přehledné výpisy i pro dceru, která chce studovat při zaměstnání.

Dnes posíláme přihlášky , tak nám držte palce.

Já sice moc nedoufám v úspěch při zkouškách, jsem již ze školy dost dlouho pryč , ale budu se těšit z toho, že budu dceři dělat " garde" a nedopustím , aby si vše rozmyslela.

Budu do června za její " svědomí" a budoucnost. Jinak by se asi k dalšímu studiu nerozhoupala.

Při hledání práce jsem často narazila na potřebu vzdělání v sociální sféře, ráda bych si našla místo třeba v domově / dětí nebo důchodců/, v charitě, neziskové organizaci.  Budu se moc snažit, abych si sen o podobné práci mohla splnit.

Říká se, že když se moc chce/ a také se pro to něco dělá/  i sny se mohou vyplnit........

Lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To si piš, že se přání plní. Držíme palce jak při zkouškách, tak v ostatních věcech kolem spokojeného života. Míša.

Jak to máte s prací vy? Jste spokojeni s tím, co děláte? Splil se vám sen z mládí, nebo pracujete jen, abyste měli výplatu? Chodíte do práce rádi? Pište na redakce@zena-in.cz

 

   
23.02.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Pimpa M [*]

  Přestože jsem původně vystudovaná VŠ zemědělská, pracuji teď v sociální oblasti. Pevně doufám, že budu i nadále, byť současná situace neziskovým organizacím moc nepřeje. Loni jsem podala přihlášku na obor Sociální a charitativní práce do HK a přijali mě hned napoprvé. Takže teď kromě zaměstnání ještě studuji. Je to dost náročné, ale budu se snažit vydržet, co to půjde. Už jen z toho důvodu, že taková šance se nebude opakovat a čím víc vzdělání, tím větší případná šance na nějaké zaměstnání. Nejsem už nejmladší a pokud naše organizace bude zrušena, budu na tom taky hodně špatně.

  Pokud ovšem chceš studovat a zároveň hledat práci, počítej s tím, že budeš těžko shánět zamestnavatele, který Tě bude uvolňovat. Já z toho mám docela strach, že nejen přijdu o práci, ale nakonec třeba ještě budu muset nechat té školy.

  Držím Ti palce a určitě to zkus, v tom HK byly přijímačky úplně lehoučké.Sml67

  superkarma: 0 23.02.2010, 13:34:20
 2. [7] dadma [*]

  Držím palečky.Můj vnuk také podácá přihlášky, tak snad mu to vyjde.

  superkarma: 0 23.02.2010, 13:09:15
 3. avatar
  [6] peetrax [*]

  Držím pěsti! Sml67

  superkarma: 0 23.02.2010, 13:07:22
 4. avatar
  [5] lalica [*]

  Sml58 Jde o Filozofickou fakultu/ doporučení autoři :Matoušek, Kopřiva a jiní. Už jsem zjišťovala v Městské knihovně tyto knihy mají, takže v pátek : Hurá na ně!

  superkarma: 0 23.02.2010, 13:04:48
 5. avatar
  [4] klair [*]

  Píšeš o "doporučených knihách". Nemáš náhodou v plánu studovat FHS? Pokud ano, zkoušek se určitě neboj! Nějakou dobu jsem tam byla, ale nevydržela jsem disciplínou (přeci jen - furt nic nemusíš a najednou bum bác, odevzdej výpisky z knih). Teď jsem na škole, která chce něco průběžně :D

  Zkoušky na FHS byly o tom POCHOPIT, o čem je kniha. Ne memorovat. Mimochodem, vybírej si radši ty dlouhé. Krátké jsou Kant a Heidegger (což znamená, že skoro celá knížka je jedna věta). Dlouhé jsou lehčí :)

  A pokud jsem si špatně myslela, že jdeš na FHS, tak se omlouvám :)

  A rozhodně držím palce!!

  superkarma: 0 23.02.2010, 12:49:15
 6. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Sml67Máš recht! Zkus to!Sml67

  superkarma: 0 23.02.2010, 12:35:53
 7. avatar
  [2] SStream [*]

  Smekám... o vysoké škole uvažuji dobrých 10 let a ještě jsem se k tomu nerozhoupala Sml15

  superkarma: 0 23.02.2010, 12:31:05
 8. avatar
  [1] Eliana [*]

  Tak to je krásná myšlenka! Držím palce!Sml59

  superkarma: 0 23.02.2010, 12:30:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme