Silný příběh přišel od čtenářky s nickem lalica, která se díky své dobrovolné profesi setkává s bezohledností často. Více již v jejím příspěvku.

Milá redakce,
téma je velmi široké a s bezohledností se lze setkat v nejrůznějších životních situacích.

Docházím coby dobrovolník na geriatrii pomalu dva roky. Vyslechla jsem již desítky příběhů nemocných seniorů a opravdu ona bezohlednost se projevuje mnohdy i v mezilidských vztazích.

Jedna z posledních pacientek, za kterou docházím, je velmi vitální a ve svých skoro 90 letech dobře slyší,psychicky je také zcela v pořádku. Před několika lety prodělala těžké zranění při dopravní nehodě a dobu rekonvalescence využil jeden z příbuzných. Ona jej zahrnula do dědictví, nechala na něj přepsat svůj družstevní být, dala mu peníze a on jej za to „umístnil“ v léčebně pro psychicky nemocné.

Několikrát se jí již ptal, jak dlouho ještě asi bude žít, protože část dědictví dostane až tato paní zemře. Snažila jsem se vyhledat pro ní pomoc v občanské poradně a také u jedné její známé, na kterou jsem sehnala kontakt. Doufám, že vše dobře dopadne a paní Miluška prožije ještě příjemný čas v pensionu pro seniory a ne v léčebně pro psychicky nemocné, kam určitě nepatří. Dnes jsou lidé schopni kvůli penězům a majetku ztratit veškeré zábrany a myslet jen na svůj osobní prospěch.

Ale abych byla spravedlivá, stává se také, že senior či seniorka pochválí své děti a příbuzenstvo za pěkné a pečlivé chování. Jedna z pacientek to vystihla přesně. Když jí dcera řekla, že se o ní bude starat, oponovala: Přeci nebudešpřebalovat starou bábu!“ Dcera jí uzemnila odpovědí: Ale maminko, tys mně dala život, přebalovala jsi mně, bděla jsi nade mnou a já ti teď vše budu vracet.
Uvidíš, jak nám spolu bude hezky.....

lalica

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________________

Bezohlednost vůči starým lidem je stejně krutá jako vůči dětem. Tito lidé se nemohou bránit, je mi z toho smutno.
Moc pani Milušku pozdravujte... a děkuji, že jste napsala. Druhá část příspěvku už je přece jen optimističtější.
Krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Bezohlednost

  • Setkáváte se ve svém okolí s bezohledností?
  • Byl někdo bezohledný vůči vám samotným?
  • Byla jste i Vy sama někdy bezohledná?
    (a pak jste toho třeba litovala)
  • Napište nám nějaký příběh, který se vás dotkl.
  • Myslíte, že bezohledné chování společnosti je v dnešní době větší, než dejme tomu, v době našich babiček?
  • Co považujete za největší lidskou bezohlednost?
    Vůči komu? Vůči čemu?

Jsou to jen záchytné body, o bezohlednosti můžete psát samozřejmě svými vlastními slovy. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: luxusní dámskou kosmetikou Planet spa / pleťovým mlékem na obličej, krk a dekolt, a na ruce.

darek

Reklama