Popularita „bublinek“ v Česku stále roste a díky své svěžesti a příjemné mineralitě mají hlavní slovo sekty z domácí produkce. Sekty se hodí nejen na oslavy, ale představují také příjemný doprovod k řadě pokrmů. Zvláště když se jedná o sekty připravované tradiční metodou kvašení na láhvi, tedy stejným způsobem, jakým se vyrábějí slavná vína v Champagne. A přesně takové jsou sekty společnosti Templářské sklepy Čejkovice nabízené v řadě Sang Real Sekt.

Jedničkou mezi templářskými sekty je sekt připravený výhradně z odrůdy Chardonnay, který je prezentován v kategorii brut. Sekt má krásnou zlatavou barvu a lehce nazrálou chuť s tóny letního jablka, která ukazuje, že víno zrálo dva roky na jemných kalech. Jeho šťavnatá a osvěžující chuť potěší všechny milovníky bublinek.

Pro zákazníky, kteří jsou zvyklí na sladší chuť sektů, je připraven demi sec, v jehož harmonické chuti dominují sladké tóny přezrálého ovoce. A velmi zajímavé je také Sang Real Sekt Rosé připravený z odrůdy Rulandské modré, které má meruňkovou barvu a hravou chuť s malinovým nádechem. Ceny sektů se pohybují kolem 240 korun. 

Čejkovice

Nejpovedenější tichá vína ze své produkce jsou zařazena do řady Sanctus Victoria, která se zaměřuje na snoubení tradice a moderní technologie a nabízí to nejlepší, co vzniká ve vinařství Templářské sklepy Čejkovice. „Tato řada klade důraz na mimořádnou kvalitu vín, a to od pěstování hroznů a sběru, až po práci ve sklepě, kde máme v barikových a dubových sudech uloženo na 350 tisíc litrů vína,“ vysvětluje výběr vín enolog společnosti Jakub Šamšula.

V novém ročníku řady vín Sanctus Victoria je zařazen například krásné Chardonnay, ve vůni s projevem zralého žlutého ovoce, citrusových plodů, s medovým závěrem. V chuti naleznete tóny kandovaného ovoce a lískového oříšku. Dalším zajímavým vínem stejného ročníku je Tramín, víno s barvou lipového květu se slámovými a citronovými odlesky, vůně kořenitá, doplněná plátky okvětních růží. Chuť je přezrálá, džemová se skořicovým až vanilkovým projevem, medovostí a liči v závěru.

Čejkovice

 

Templářské sklepy Čejkovice byly založeny jako vinařské družstvo již v roce 1936, do současné podoby se společnost transformovala v roce 1992. Templářské sklepy spravují až 650 m dlouhé historické chodby, v nichž je uloženo na půl milionu litrů vín v sudech a další víno archivované v lahvích. Nové pozemní budovy mají kapacitu 6 milionů litrů. Templářské sklepy kladou velký důraz na kvalitu vín, od výkupu kvalitních hroznů a jejich šetrného zpracování až po moderní reduktivní technologii a řízené kvašení, které zaručují vysokou kvalitu vyrobených vín. Společnost má také 100 hektarů vlastních vinic v okolí Čejkovic, na kterých dozrávají hrozny pro nejvyšší řady ročníkových a přívlastkových vín.

Do soutěže o skvělé láhve Sang Real Sekt se zapojte ZDE.

Reklama