Středně velcí chlupáči, to je láska čtenářky Verahl. Má doma hned dva, kokršpanělku Lady a shi-tzu Grace...

Další přispěvatelkou k dnešnímu psímu tématu je čtenářka Verahl.


Od dětství jsem milovala chlupaté střední psí plemena, v době mého dospívání byli populární pudlíci a protože jsme byly 3 děvčata, povedlo se nám mamku zlomit. Jen jsme se z pejska neradovaly dlouho, asi v jeho dvou letech našel pod keříkem kousek masa a snědl ho dřív, než jsme mu v tom stačily zabránit - maso bylo otrávené a než jsme ho dopravily na veterinu, měl už tak silné křeče, že rozhodnutí o uspání bylo nevyhnutelné.

Když se u nás doma objevili morčata, křečci, korela, tak jsem si říkala, že snad to mým „slečnám“ bude ke štěstí stačit....pochopitelně jsem se spletla. V první třídě dostal spolužák starší dcery za vysvědčení pejska a od té doby jsme tam byli denně a denně jsem je přesvědčovala, že pejska do paneláku nebudeme brát...až do 4.srpna, kdy se u nás objevilo malé, chlupaté nic s velkými kukadly - americká kokršpanělka Lady. Okamžitě si nás všechny ochočila. Najednou holkám nevadilo ranní vstávání a chození pěšky k rodičům na druhý konec města. Pak jsme ji naučili jezdit s námi na kole v dětském sedátku, tam vždycky seděla jak opravdová dáma a nechala se obdivovat okolojdoucími. Asi v deseti letech dostala silný zánět očí a po něm bohužel začala slepnout, ale po bytě a ve známém prostředí byla pořád suverénka, na kterou nikdo neměl. No a loni v létě jsme jí pořídili dalšího chlupatého mazlíčka - shi-tzu s „kdejakým otcem“, takže pravověrný voříšek. Lady ji zaučila jak správně zacházet s paničkou, kam si stoupnout, aby dostala dobrotu a taky jak ukázat ostatním pejskům v okolí, kdo je tady šéf a koho musí všichni obdivovat... Včera to byl měsíc, co už ji dohnalo stáří a po 15 letech společného soužití nám náš chlupatý člen rodiny odešel.Vím ale jistě, že pokud bych se měla ještě kdy rozhodnout a pořídit si psa, byl by to zas kokršpaněl.

l a g

Verahl

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední odpolední novince se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu.

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

A kterých 5 čtenářek za svůj příspěvek získalo slíbených 2.000 extra bodyů do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama