Opravdu veselým pracovištěm si prošla čtenářka s nickem ladouch. A jako benjamínek si musela celým průběhem oslav projít pěkně od začátku, od „skáknutí pro něco“.  

Dobrý den, většinu svého aktivního pracovního života jsem prožila  před rokem 89 a to byly oslavy na pracovišti běžnou záležitostí, od narozenin po svátky nebo MDŽ, anebo jen tak, důvod se vždycky našel. Nastoupila jsem po škole na jednom nejmenovaném úřadě, kde se na našem odboru chlastalo ve velkém.  Hrála se tam taková hra, já dám pětku ty dáš pětku a nejmladší pro to skočí, a to jsem byla právě já. Brzy jsem každou chvilku v pracovní době byla vyslána svými kolegy, na pracovišti byla převážná většina mužů, do blízkého obchůdku pro nějakou tu lahvinku. Ne že by jsme byli každý den namol, navíc já v té době mladá holka jsem ani moc nepila, občas symbolicky, aby se neřeklo, že trhám partu. Pak byla ještě v kanceláři taková skříňka, kam se ukládaly lahvinky, které někdo dostal na řízení nebo na kolaudaci, dříve to byla běžná věc, nyní je to korupce. A když zdroje vyschly, tak se zahrála výše zmiňovaná hra.

Oslavy MDŽ byly také velmi bujaré, ale musím říct, že moc hezké, z toho důvodu, že u nás pracovalo více mužů než žen tak si nás pánové náležitě hýčkali. Ráda na ty doby vzpomínám, ale musím podotkout, že se u nás nejen pilo, ale hlavně pracovalo, většina mejdánků byla sice na pracovišti, ale po pracovní době, těžko by jsme v úředních dnech mohli přijímat občany v podnapilém stavu, takže všeho bylo s mírou. Vydržela jsem tam až do důchodu a alkoholik se ze mě nestal, ovšem po roce 89 bylo utrum, každý alkohol na pracovišti byl oceněn vyhazovem, tak jsme se scházeli už jen v hospůdce, ale pravidelně a téměř všichni.

Přeji krásný den a užívejte si všechny oslavy, dokud to jde.

Ladouch

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

A to je hezké, že se scházíte dál. Jen doufám, že už nejste ta, která pro to musí skočit )).
Jinak, oslavy MDŽ – ty byly opravdu bujaré a slavili je víc muži, to je pravda.
Mějte se moc pěkně a děkuji, že jste napsala.
Saša

 

Téma dnešního dne 23. 7. 2012 : Oslavy na pracovišti

  • Jste zastánkyní oslav na pracovišti?
  • Vzpomeňte na oslavy, kterých jste se zúčastnily
  • Popište nám tamní atmosféru, ať už dávnou nebo současnou
  • Při jaké příležitosti se u vás v práci slaví nejčastěji?
  • Odpadají na vašich firemních oslavách bariéry mezi šéfy a zaměstnanci?
  • A jaké je to na druhý den?

Pište kladně i záporně, příběhy veselé, vážné i na pováženou, těším se na vaše příspěvky.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Čtenářky, jejichž příspěvky k tomuto tématu budou zveřejněny, získají každá 1 000 bodů ve věrnostní soutěži. viz.http://zena-in.cz/vs2012

A jedna vylosovaná navíc obdrží láhev Campari

campari

Reklama