Přinášíme vám po celý rok články o Kanárských ostrovech. Proto nemohu vynechat naše dojmy, když jsme se letos na začátku září vydaly s mojí kamarádkou Laďkou na Fuerteventuru, můj nejoblíbenější ostrov.

Protože Laďka byla na tomto ostrově poprvé, poprosila jsem ji, aby mi řekla své dojmy. Můj článek: Fuerteventura: jak jsme si ji s Laděnkou užily jste si již mohli přečíst před několika dny.

Fuerteventura

Tady jsou její postřehy.

Kanárské ostrov neznamenají jen rozpálené černé pláže. Ostrov Fuertevuntura je jiný. Okouzlil mě už před přistáním při pohledu na kontrast azurového Atlantiku a zlatobílého písku.

Fuerteventura

Přibližně po pěti hodinách letu jsme přistály s kamarádkou Klárou na ostrově, kde můžete kráčet po pobřeží několik kilometrů, aniž byste potkali živou duši. Dopoledne, kdy fouká silnější vítr, se můžete rvát s vlnami, odpoledne když vítr trochu zeslábne, se můžete nechat jen tak houpat nebo se brouzdat vyhřátými lagunami.

Fuerteventura

Scenérie mezi Atlantikem a naším hotelem Meliá Goriones se nám měnila před očima podle přílivu a odlivu, a přestože jsme si termín dovolené vybraly začátkem září, tedy ještě ve vrcholné sezoně, měly jsme pocit, že máme přilehlé pláže skoro samy pro sebe. Stačí vzdálit se pár metrů od hotelu a žádné brkání o lehátka, žádný vřískost, jen hučení moře a fantastické výhledy.

Fuerteventura

Dokonalý požitek z pobytu v tomhle pozemském ráji umocňuje jedinečná kuchyně a perfektní obsluha. Čerstvé ryby, mořské plody, steaky podávané přímo z grilu, pestrá nabídka ovoce, salátů, sýrů, rafinovaných dezertů a nejrůznějších specialit uspokojí i nejnáročnějšího gurmána.

Klára tenhle ostrov miluje, když může, vrací se na něj. Vzala mě po stopách své poslední dovolené. Zavítaly jsme i do vnitrozemí, do bývalého hlavního města Betancuria. Jestli jsem měla někdy v životě pocit, že se na chvíli zastavil čas, pak právě v malebných uličkách středověké Betancurie. Na klikaté cestě vnitrozemím jsme se zastavily na několika vyhlídkách, kde člověk zůstane v úžasu stát nad majestátem sopečných masivů.

sea

Ostrov je opravdu krásný. Jestli hledáte inspiraci, kam vyrazit, doporučuji!

Canaria

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru, Tenerife a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama