Bulvár

La Fiesta se představila již počtvrté

La Fiesta, to je latinsko-americká noc, která nenechá chladným nikoho, kdo ji navštíví. První tři ročníky se konaly na Smíchově, letos se stovky lidí, kteří mají rádi latinsko-americké tance, a nejen je, přesunuly na Vinohrady. V budově se pořádá ročně mnoho akcí včetně jazzových koncertů, ale na tak pestrou společnost v něm asi jen tak zvyklí nejsou.

Návštěvníka hned po příchodu zavalilo množství nejrůznějších vjemů a barev, celé foyer se hemžilo nejen tanečníky, ale i exoticky vypadajícími prodejci, kteří nabízeli tradiční produkty latinské Ameriky. Nejednalo se o pouhé přívěsky, jak jsme zvyklí z tržišť, ale protože se jedná o velkou akci, která se odehrává za podpory několika velvyslanectví, byly k dostání i pochutiny, a to včetně zajímavých lahví s likéry, které oko středoevropana nevidí tak často.

U mnoha stánků se navíc připravovaly míchané nápoje a Cuba libre teklo proudem. U jednoho stánku byly navíc k dostání kubánské a další doutníky, ale na své si přišly i dámy, u jednoho stánku s bolívijskou bižuterií zvala krásná mulatka do specializovaného obchodu, kde je k dostání i spodní prádlo z latinské Ameriky.

 

 

 

 

 

 

 

 

To vše na vás zaútočilo v první řadě, ale zdaleka to nebylo vše. Ve třech sálech probíhal různý program, který měl do půlnoci těžiště ve vystoupení nerůznějších kapel a souborů. K posluchačsky nejatraktivnějším patřili Sí Seňor - Tradiční mexičtí Mariachi.
Název Mariachi pochází z nářečí Nauhatl, indiánského dialektu z centrální části Mexika a znamená „Den oslav“.

Mariachi má silné kořeny v mexické identitě, v prožívání a cítění populárních zvyků a tradic. Zpívali písně, které už se dostaly i do Evropy díky filmům z tohoto prostředí a přehnané city, které z muzikantů prýštily do fascinovaného publika, byly přesně to pravé pro tuto noc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V hlavním sále zatím tančil jeden z ambasadorů tradiční tanec s tradiční tanečnicí a Češi jen přihlíželi, jak se kolem sebe elegantně proplétají.

Pak následovala řada dalších vystoupení, která byla na stupnici od žhavých až po ty nejžhavější. Divácky velmi zajímavá byla exhibice v capoeiře. Capoeira je, zjednodušeně řečeno, kombinací brazilského bojového umění s hudbou, tancem a akrobacií. Jeden capoeiristický filozof kdysi poznamenal, že: „Capoeira je způsob, jak se protančit bojem života.“

Ve třetím sále zatím probíhaly worshopy, kde se páry mohly naučit něco ze salsy a z dalších tanců. Po půlnoci pak následoval už volný tanec a konala se i taneční soutěž, zkrátka čtvrtý ročník La Fiesty pokračoval až do rána za zvuku žhavých latinsko-amerických rytmů.

A jak jste na tom s latinskou Amerikou vy? Máte rádi jejich tance? Nebo nějaké speciality?

www.lafiesta.cz

   
24.04.2007 - Kultura - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

  1. avatar
    [2] Aja [*]

    Majucha: Myslíš, že si Klíčník zatancoval?

    superkarma: 0 24.04.2007, 09:26:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme